اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139911024874015566

چرا تغذیه در بارداری اهمیت دارد؟

کد: 139911024874015566

https://bit.ly/3t0d633

، اصفهان , (اخبار رسمی): تغذیه در دوران بارداری اهمیت زیادی دارد. بهتر است از یک مشاوره تغذیه رژیم درمانی اصفهان کمک بگیرید تا با تغذیه سالم به سلامت خود و جنین کمک کنید.

چرا تغذیه در بارداری اهمیت دارد؟
چرا تغذیه در بارداری اهمیت دارد؟

در بارداری بدن شما نیاز به مواد مغذی بیشتری دارد. هر چند احتمالا در این دوران بارها با این اصطلاح مواجه می‌شوید که "باید به اندازه دو نفر غذا بخورید" با این حال این جمله صحیح نیست. اگر سعی کنید که برای افزایش سلامتی خود و رشد بهتر کودک از مواد مغذی مختلف استفاده کنید، به راحتی مواد غذایی شما تامین خواهد شد.

رژیم غذایی در طول بارداری شامل ریزمغذی‌ها و درشت مغذی‌ها می‌باشد. ویتامین‌ها و مواد معدنی در دسته ریزمغذی‌ها و کربوهیدرات‌ها، چربی‌های سالم و پروتئین‌ها در دسته درشت مغذی‌ها قرار می‌گیرند. بهتر است از یک مشاوره تغذیه رژیم درمانی اصفهان مشاوره بگیرید تا بهترین برنامه غذایی را دریافت کنید.

  • برای تامین انرژی از منابع غنی غلات استفاده کنید. برای تامین پروتئین، فولات و آهن بدن از گوشت کم چرب، مغزها و حبوبات میل کنید. میوه و سبزیجات تازه آنتی اکسیدان، فیبر و ویتامین‌های مورد نیاز بدن را فراهم می‌کنند. لبنیات برای تامین کلسیم و ویتامین D بدن مفید هستند.

اگر از یک مشاوره تغذیه رژیم درمانی اصفهان کمک بگیرید، می‌توانید یک رژیم غذایی سالم در دوران بارداری داشته باشید و نیاز روزانه خودتان و کودک را تامین نمایید. مصرف مواد غذایی متنوع و وجود سه گروه غذایی مختلف در هر وعده غذایی نیاز شما را جبران می‌کند.

تنظیم برنامه غذایی در دوران بارداری

برای سالم ماندن در طول بارداری نیاز است که گروه‌های غذایی مختلف شامل کربوهیدرات، چربی‌های سالم و پروتئین‌ها در رژیم غذایی شما وجود داشته باشند. به عنوان مثال مواردی مثل چیپس و نوشابه بدون ارزش غذایی هستند و بهتر است که از خوردن آن‌ها پرهیز کنید.

در عوض میوه‌ها، سبزیجات تازه، مرغ، ماهی و حبوباتی مثل لوبیا و عدس جایگزین‌های مناسبی هستند.

اهمیت تغذیه در بارداری بسیار زیاد است، با این حال بدان معنی نیست که مواد غذایی مورد علاقه خود را مصرف نکنید. 

برای تنظیم یک رژیم غذایی مناسب در بارداری، بهتر است نکات زیر را رعایت نمایید:

پروتئین؛ ضروری در تغذیه بارداری

بهتر است روزانه در سه وعده غذایی شما، منابع پروتئینی وجود داشته باشد:

  • گوشت کم چرب مرغ حبوبات مثل لوبیا ماهی سالمون آجیل‌هایی مثل بادام پنیر خامه‌ای

کلسیم برای رشد استخوان‌های کودک

مصرف کلسیم برای تغذیه دوران بارداری مهم است. این ماده غذایی به رشد استخوان‌های جنین کمک می‌کند و علاوه بر آن باعث می‌شود که میزان مصرف مایعات بدن متعادل شود. بهتر است که حداقل سه وعده در روز کلسیم مصرف کنید. با این حال زنان باردار و لاغر می‌توانند تا پنج وعده کلسیم مصرف کنند.

از آنجایی که برای رشد و تقویت استخوان‌ها، دندان‌ها، ماهیچه‌ها و سیستم عصبی جنین به این ماده نیاز است، مواد غذایی که حاوی کلسیم هستند را در برنامه غذایی خود قرار دهید. 

سه ماهه آخر بارداری مهم است، چرا که بیشترین میزان ذخیره سازی جنین در این دوره اتفاق می‌افتد. برای کاهش خطر پوکی استخوان مادر و مسمومیت حاملگی نیاز به مصرف کافی کلسیم دارید. به همین منظور بهتر است با یک مشاوره تغذیه رژیم درمانی اصفهان مشورت کنید.

منابع مورد نیاز برای مصرف شامل موارد زیر است:

  • لبنیات مثل شیر، ماست و پنیر سبزیجات با برگ‌های تیره مثل کلم بروکلی ماهی ساردین مغزیجات مثل بادام و کنجد تخم مرغ انجیر خشک

چرا به فولات نیاز دارید؟

فولات در تغذیه در طول بارداری اهمیت دارد، پس بهتر است حداقل 800 میکروگرم آن را در طول روز مصرف کنید.

مواد غذایی زیر منابع غنی شامل فولات هستند:

  • کبد آجیل لوبیا و عدس تخم مرغ مغزیجات و کره بادام زمینی سبزیجات با برگ‌های سبز و تازه

تقویت آهن بدن

آهن، سدیم و پتاسیم به افزایش جریان خون بدن کمک می‌کنند. این تغذیه در بارداری مهم است، چرا که به افزایش اکسیژن شما و کودک کمک می‌کند.

 بهترین منابع غذایی حاوی آهن موارد زیر هستند:

  • سبزیجات با برگ‌های تیره میوه‌ها از خانواده مرکبات نان و غلات غنی گوشت و مرغ کم چرب تخم مرغ

دیگر برنامه‌های غذایی در دوران بارداری

  • بهتر است روزانه حداقل هشت لیوان آب بنوشید. با توجه به نظر پزشک متخصص از مکمل و ویتامین‌های بارداری استفاده کنید. مواد مغذی مثل فولات و آهن را با توجه به دستور پزشک مصرف نمایید.

تغییر ذائقه در بارداری

اگرچه تغذیه در دوران بارداری بسیار مهم است، با این حال ممکن است نسبت به برخی از غذاهای خاص احساس ناخوشایندی داشته باشید. به عبارت بهتر زمانی که بو و طعم آن را حس کنید، حالت تهوع بگیرید. از طرفی ویار برای یک غذا نیز در این دوران طبیعی است.

سخن آخر

یک مشاوره تغذیه رژیم درمانی اصفهان درباره بهترین تغذیه در دوران بارداری آگاهی های لازم را به شما ارائه می دهد تا  بهترین رژیم غذایی سالم را دریافت نمایید.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | سلامت و زیبایی