اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139912144944315481

شرکت برج خنک کننده

کد: 139912144944315481

https://bit.ly/38itoeK

، تهران , (اخبار رسمی): شرکت برج خنک کننده، تولید کننده انواع مبدل های حرارتی یا به عبارتی برج های خنک کننده صنعتی می‌باشد. وظیفه برج خنک کننده درحقیقت سرد سازی آب داغ برگشتی به تجهیزات مولد گرما می‌باشد.

شرکت برج خنک کننده
شرکت برج خنک کننده تجهیز صنعت تتا

شرکت برج خنک کننده تجهیز صنعت تتا در واقع تولید کننده انواع برج های خنک کننده صنعتی  تیپ مدار باز و مدار بسته بوده که تولیدات tower این شرکت در دو گرید فایبرگلاس و فلزی می‌باشد.

شرکت برج خنک کننده تجهیز صنعت تتا در واقع تولید کننده انواع برج های خنک کننده صنعتی  تیپ مدار باز و مدار بسته بوده که تولیدات tower این شرکت در دو گرید فایبرگلاس و فلزی می‌باشد. برج خنک کن در حقیقت نوعی مبدل حرارتی صنعتی بوده که در جهت سرد سازی انواع تجهیزات صنعتی به وسیله کاهش دمای سیال خنک کننده می‌باشد. این تجهیز به لحاظ سیستم گردش آب به دو دسته کلی برجهای خنک کننده  صنعتی مدار باز و مدار بسته تقسیم می‌شود. برج خنک کن صنعتی وظیفه خنک کنندگی آب برگشتی به دستگاه هایی نظیر بویلر، چیلر؛ کوره، دستگاه های رنگ رزی، تزریق پلاستیک و مواردی از این قبیل را بر عهده دارد. در واقع این دستگاه با بر قراری تماس بین سیال خنک شونده و جریان هوا با مقداری تبخیر آب، اقدام به کاهش دمای آب می‌نماید.

دستگاه های شرکت برج خنک کننده می‌تواند یا به تنهایی یا با کمک چیلر برای کاربرد های HVAC در ساختمانهای اداری، مراکز خرید، دانشگاه ها ، بیمارستان ها، و مراکز دیتا بیس استفاده شود. علاوه بر این در کلیه فرایند های صنعتی  که در آن نیاز به سیال خنک کننده وجود دارد نظیر صنایع پتروشیمی، ذوب فلزات و تولید فولاد، پژوهشگاهی، کارخانه های تقطیر، کارخانه های تولید فراورده های لبنی و تولید قند نیز اشاره کرد.

برج خنک کن چیست؟

برج خنک کننده در واقع مبذل حرارتی ویژه ای می‌باشد که با برقراری تماس مستقیم و یا غیر مستقیم(مداربسته) سبب کاهش دمای آب تا نزدیکی دمای مرطوب محیط می‌شود. با وقوع این امر، حجم قلیلی از آب در حال گردش نیز تبخیر می‌شود.برای مثال آبی که توسط  یک فرایند صنعتی در دستگاهی نظیر کندانسور تهویه هوا گرم می‌شود، به سمت برج خنک کاری روانه می‌گردد. در ادامه با ورود آب از بخش فلنچ ها به درون برج خنک کن، این آب از طریق نازلها بر روی بخشی به نام پکینگ پاشیده می‌شود. این بخش جریان آب گذرنده را کند نموده و با ایجاد حداکثر سطح تماس و زمان بین  آب و هوا بر پایه انتقال حرارت به روش محسوس و نا محسوس سبب کاهش دمای آب می‌شود. جریان هوا توسط بخشی به نام فن با انتقال قدرت از الکترو موتور در برج ایجاد می‌گردد. در ادامه آب خنک شده به سمت کندانسور یا تجهیزات فراوری شده محل جذب گرما پمپ خواهد شد. Fundamentals cooling tower منبع دانش اولیه برای برج خنک کننده، برای کسانی که می‌خواهند بیشتر بدانند را فراهم ساخته است. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه و برقراری تماس با کارشناسان شرکت برج خنک کننده میتوانید به سایت تجهیز صنعت تتا مراجعه نمائید.

اجزای برج خنک کننده شرکت تجهیز صنعت تتا

  • الکتروموتور یا به اصطلاح دینام پروانه یا فن(بخشی از سیستم حوض هوارسانی) فن دک یا گلویی پروانه تسمه انتقال قدرت اتصال فولی سیستم انتقال گشتاور فلنچ ها وسایر اتصالات جانبی شناور(در سیستم کمکی مدار آب جبرانی) لوله های توزیع و مقسم آب سیستم پاشش آب(نازل) سطح پرکن ها یا پکینگ های خنک کننده قطره گیر ساپورت های پالتوژن بدنه شامل پنل های اصلی و لوور تشتک نگهداری سیال خنک شده نردبان دسترسی به قسمت های بالای کولینگ تاور

برج خنک کننده مدار بسته چیست؟

در این مبدل حرارتی آب درون سیکل بسته لوله های کوئل نیز جریان می‌یابد. از این دستگاه شرکت برج خنک کننده به ویژه در جهت کاهش مصرف آب در مصارف صنعتی سنگین و نیمه سنگین استفاده می‌شود. در برجهای خنک کن  مدار بسته آب به صورت غیر مستقیم از طریق سطح لوله های سرمایشی در مجاورت هوا قرار گرفته و دمای آب را با تبخیری بسیار کم، می‌کاهد. این دسته از برج های خنک کننده به دو دسته خشک و ترکیبی تقسیم بندی شده است.

  • برج خنک کن خشک

این مدل از دستگاه های مدار بسته شرکت برج خنک کننده تجهیز صنعت تتا دارای سیستم تماما هوا خنک می‌باشد. راندمان برج خشک به دو بخش اصلی بستگی دارد. بخش اول سیستم گردش هوا یا به عبارتی همان حوض هوارسانی است که وظیفه ایجاد جریان هوای تازه و خروج هوای اشباع شده را بر عهده دارد. بخش مهم دوم همان کوئل های سرمایشی است که عموماٌ با متریال مسی با ضریب انتقال حرارت بالا ساخته می‌شوند. سیال درون کوئل در تماس غیر مستقیم با هوا خنک شده و در ادامه به سمت تجهیزات صنعتی جهت خنک کاری انان پمپ می‌شود.

  • برج خنک کن ترکیبی یا هیبریدی

برج خنک کننده ترکیبی این شرکت یا به اصطلاح هیبریدی دارای دو سیستم مدار بسته و مدار باز است که بسته به شرایط مختلف می‌توان از یکی از این مدار ها استفاده نمود.  در واقع این نوع برج خنک کن، دو منظوره بوده و ترکیبی از برج خنک کننده مدار باز مرطوب و مدار بسته خشک می‌باشد. در فصول گرم سال نظیر تابستان از سیستم سیکل بسته و سیکل مرطوب(سیکل پاشش کمکی مدار باز) به طور همزمان جهت افزایش کاربری و رسیدن به دمای مورد نظر استفاده می‌شود این در حالی است که در فصول سرد نظیر پاییز و زمستان که دمای هوای خشک محیط مطلوب است از سیستم سیکل بسته تماماٌ هوا خنک استفاده می‌گردد.

برج خنک کن مدار باز(مرطوب)

برج های خنک کننده شرکت تجهیز صنعت تتا با سیکل باز به دلیل مقرون به صرفه تر بودن خرید آنها و عدم نیاز به آهن کشی و پی ریزی فنداسیون در ظرفیت های پایین بیشتر مورد استقبال قرار گرفته اند. در این سیستم تک منظوره آب خنک، انتقال حرارت به صورت کامل مستقیم بوده و بخش عمده کاهش دمای آب با آراد شدن گرمای نهان تبخیر و اشباع شدن هوای خشک محیط صورت می‌گیرد. در نظر داشته باشید که هر رطوبت هوای ورودی به دستگاه کمتر باشد و دمای آن نیز به طبع کمتر باشد، راندمان حاصله از سوی دستگاه بالاتر خواهد رفت. هر چه هوای محیط خشک تر میزان جذب رطوبت و گرمای نهان آب نیز بیشتر است. بنابراین توصیه می‌شود، برج خنک کننده در نزدیکی دستگاه های تولید کننده گرما و در منطقه ای با حداقل رطوبت نسبی نصب گردد.

  • برج خنک کننده مرطوب مخروطی

این مدل کولینگ تاور صنعتی مدار باز به دلیل طراحی گرد و مدور، آن را برج خنک کن مخروطی نام نهاده اند. این نوع برج خنک کننده صنعتی دارای سیستم پاشش آب دوار به نام اسپرینکلر می‌باشد. معمولاٌ از این دستگاه به دلیل طراحی مخروطی و باد شکن در ارتفاعات استفاده می‌شود.

  • برج خنک کننده مرطوب مکعبی

این نوع برج خنک کن صنعتی نیز به دلیل دارا بودن استراکچر یا ساختار مکعبی، آن را مکعبی صدا می‌زنند. در واقع هیچگونه تفاوتی از لحاظ نوع سیستم انتقال حرارت با برج خنک کننده مخروطی ندارد. تنها تفاوت انها در محور اصلی سیستم پاشش آب انهاست. در برج مخروطی از اسپرینکلر استفاده می‌شود که قطعه ای دوار بوده و در دوره های آور هال دستگاه بخش مهمی جهت بررسی می‌باشد. در حالی که در برج خنک کاری مکعبی از انواع نازلهای ثابت می‌توان بهره جست.

مهم ترین مزایای مدار بسته شرکت برج خنک کننده 

  • ضریب رسوب پذیری بسیار اندک عدم نیاز به سیستم های حذف یونی نظیر سختیگیر و پکیج آنتی اسکالانت رده  مصرف انرژی: بهینه سازی شده عدم تبخیر آب در حال گردش و کاهش هزینه های مصرف آب در سیستم مدار آب جبرانی دستگاه بازدهی و راندمان بالاتر نسبت به سیستم های مدار باز(مرطوب) کاهش دمای آب به صورت غیر مستقیم با بازدهی بالا کاهنده دما در فصول سرد با سیستم هوا خنک (خشک) افزایش طول دوره های آور هال و ماندگاری بسیار بالا اشغال فضای اندک به دلیل افزایش سطح انتقال حرارت به وسیله کوئل عدم یخ زدگی آب در فصول سرد به دلیل دارا بودن سیستم آنتی فریز عدم پوسیدگی و اکسایش لوله های کوئل در تماس با رطوبت و هوا با حافظت کاتودی بالا عدم نیازمندی به تعویض فیلترهای تصفیه آب در مدار جبرانی

برای دستیابی به اطلاعات بیشتر و مشاوره می‌توانید با کارشناسان ما در شرکت برج خنک کننده (تجهیز صنعت تتا) تماس حاصل کنید.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا

تولید کننده انواع برج خنک کننده فایبرگلاس با نشان استاندارد ملی ایران به همراه تامین کننده انواع قطعات و لوازم یدکی محصولات بودتی در ایران میباشد.02126145899

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید