اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140003105156415287

لیزر واریس پا، صورت، رگ و عروق- هزینه و مراقبت ها

لیزر واریس پا

کد: 140003105156415287

https://bit.ly/3p68GWF

، (اخبار رسمی): بیماری واریس شاید در ظاهر یک عارضه ساده به نظر برسد، ولی مطمئناً بیمارانی که درد شدید واریس را تجربه کرده اند، چنین تصوری ندارند. درد، سوزش، تورم و احساس خستگی در پا مهمترین عواملی هستند که باعث میشوند، بیمار برای رفع و درمان واریس با لیزر که بهترین و سریعترین روش می باشد، اقدام کند.

لیزر واریس پا
درمان واریس با لیزر

از طرفی دیگر این بیماری زیبایی ظاهری پوست را هم از بین می برد. این موضوع برای بیماران به خصوص خانم ها بسیار ناراحت کننده است. متاسفانه در گذشته تنها راه درمان این بیماری جراحی بود. از آنجایی که عوارض جراحی از عوارض و ناراحتی های واریس بیشتر است نه پزشکان این رواش را توصیه می کنند و نه بیمار راضی می شودبرای چنین مشکلی زیر تیغ جراحی برود.

اما امروزه روش نوین درمان، یعنی رفع واریس با لیزر به کمک بیماران آمده و برای پزشکان این امکان را فراهم نموده تا بتوانند با کمترین عوارض این بیماری را برای همیشه از بین ببرند.

رگ های واریسی چیست ؟
بیماری واریس متورم شدن یا گشاد شدن رگ و سیاهرگ های بدن است. وقتی به هر دلیلی دریچه های سیاهرگ ها به درستی بسته نشوند. خون در این سیاهرگ تجمع، و به دیواره آن فشار بسیار زیادی وارد میشود. گشاد شدن دیواره سیاهرگ همان بیماری واریس است.

علائم 
نشانه های این بیماری بسته به اینکه در کدام قسمت از بدن ایجاد شده متفاوت است. علائم این واریس به مرور زمان شدت می یابند به گونه ای که بطور مثال در صورتیکه واریس پا باشد، بیمار دیگر قادر به ایستادن به مدت طولانی و یا انجام فعالیت های روزمره نیست.

مهمترین علائم شامل موارد زیر میشود:

 • احساس درد شدید (به خصوص وقتی که مدت طولانی از روز را ایستاده اید.)
 • متورم شدن محدوده عروق واریس
 • سوزن سوزن شدن
 • احساس سنگینی یا خستگی در پاها
 • در موارد شدید هم ممکن است رنگ پوست تغییر کرده و یا حتی زخم ایجاد شود.

علت
گاهی اوقات سیاهرگ ها یا همان عروق در اثر عوامل مختلف آسیب می بینند. وقتی عملکرد طبیعی دریچه سیاهرگ ها دچار اختلال شود، بیماری واریس ایجاد شده است. عوامل زیر را می توانند شانس ابتلا به این بیماری را افزایش دهند:

 • افزایش سن
 • بارداری
 • سابقه خانوادگی
 • داشتن شغل هایی که نیاز دارند، مدت طولانی از روز را بنشینید.
 • رانندگی طولانی مدت
 • اضافه وزن

انواع لیزر واریس
وقتی واریس ها دردناک می شوند، یا ظاهر زشت آن شما را آزار میدهد یعنی زمان آن رسیده تا به فکر یک درمان موثر باشید. بر طبق تحقیقات انجام گرفته در حال حاضر بهترین راه درمان رگ های واریسی، لیزر می باشد.

در این روش ابزار اصلی برای درمان دستگاه لیزر واریس است. اشعه لیزر می تواند درد و التهابی که در رگ واریس ایجاد شده را برطرف کند و به شما کمک می کند تا برای همیشه از این بیماری رها شوید. 

از لیزر با دو روش مختلف برای درمان واریس استفاده میشود:

درمان واریس با لیزر بدون برش
لیزر رگ های واریسی، به قول معروف “امتحان خود را پس داده” یعنی از هر لحاظ تایید شده است. این درمان خیلی ساده و در سریع ترین زمان ممکن انجام میشود.

 برای درمان با این روش نیازی به ایجاد برش برای دسترسی به رگ مورد نظر نیست در واقع درمان واریس شامل تابش اشعه لیزر بر روی پوست و در قسمت عروق واریسی می باشد تا به این طریق رگ هایی که متورم شده اند تحت تاثیر گرمای حاصل از اشعه از بین بروند.

معمولاً پزشک چندین مرتبه این درمان تکرار می کند تا اثری از واریس باقی نماند. این جلسات با فاصله های 6 تا 12 هفته انجام میشوند.

درمان واریس با لیزر به روش اندوژن (EVLT) یا لیزر درون رگی
در مورد واریس های پیشرفته که تورم شدید آن ها از روی پوست هم مشخص است، روش دیگری از لیزر به نام اندوژن (داخل ورید) را به کار می برند. که تاثیر آن چندین برابر روش قبل است. اساس این روش انتقال مستقیم گرما به سیاهرگ متورم شده است. 

از این درمان لیزری می توان برای انواع واریس ها حتی واریس های عنکبوتی یا ورید هایی که مسدود شده اند، نیز استفاده نمود.

لیزر اندوژن در مطب پزشک و بدون نیاز به بیهوشی انجام میشود. برای شروع کار به سیاهرگی که متورم شده داروی بی حسی تزریق میشود. بنابراین ممکن است برای این تزریق کمی ناراحت شوید، ولی بعد از آن دیگر دردی را احساس نمی کنید.

در مرحله بعد، پزشک یک برش سطحی و کوچک بر روی پوست ایجاد می کند و سوند را در برش قرار می دهد. فیبر نوری لیزر از طریق این سوند وارد بدن میشود تا گرما را به سیاهرگ انتقال دهد.

پس از اتمام کار، فیبر نوری و سوند از بدن خارج میشوند. محل برش ضد عفونی و بانداژ میشود.
چه نوع واریسی را می توان با لیزر درمان کرد؟
افزایش سطح آگاهی مردم جامعه از عوارض جبران ناپذیر بیماریها و از طرفی دیگر توجه به زیبایی پوست موجب شده بیماران مبتلا به واریس بیشتر از گذشته به دنبال راهی برای برطرف کردن این وضعیت باشند.

خوشبختانه لیزر را می توان برای هر نوع واریس حتی وقتی که بیماری علائمی ندارد و تنها به جهت رفع شکل ظاهری واریس مراجعه کرده، هم انجام داد.

لیزر درمانی واریس برای افرادی با شرایط زیر را با محدودیت انجام میشود:

 درمان لیزری به مادران باردار و شیرده توصیه نمیشود.
بیماران مبتلا به مشکلات کبدی باید با صلاحدید پزشک این درمان را انجام دهند.
مراقبت های قبل از لیزر
درمان با این روش نیاز به مراقبت خاصی ندارد. اگر از داروهایی مانند رقیق کننده خون استفاده می کنید و یا به داروی خاصی حساسیت دارید، این موضوع را با پزشک در میان بگذارید.

قبل از درمان معمولاً پزشک با استفاده از اسکن های تصویربرداری و سونوگرافی رگ متورم شده، را بررسی و معاینه می کند.

مراقبت های بعد از لیزر
مراقبت بعد از لیزر واریس

خوشبختانه این درمان نیاز به مراقبت های خاصی ندارد، اما رعایت نکات زیر به شما در بهبود سریع تر کمک می کند:

بعد از لیزر محل برش بانداژ میشود، و زخم ایجاد شده در طی چند روز ترمیم میشود.
لازم است تا چند هفته بعد از درمان از جوراب های فشرده سازی استفاده کنید.
بهتر است تا بهبودی کامل ار رفتن به استخر خودداری کنید. تماس پوست با کلر موجود در آب استخر می تواند مشکل ساز باشد.
اگر ترشحات صورتی رنگی از بانداژ مشاهده کردید، نیازی به نگرانی نیست. این علائم در طی چند روز برطرف میشوند.
بهتر است حداقل تا یک ماه بعد از لیزر با آب داغ استحمام نکنید.
حداقل تا 10 روز بعد از لیزر از دویدن یا دوچرخه سواری پرهیز کنید.
به یاد داشته باشید، مجاز به مرطوب کردن موضع درمان تا وقتی که از جوراب های فشرده سازی استفاده می کنید، نیستید.
هر چقدر در روز های بعد از عمل فعالیت داشته باشید، درمان سریع تر انجام میشود. حداقل نیم ساعت در روز پیاده روی کنید. ورزش های سبک جذب رگ لیزر شده را تسریع می کنند.
لازم است برای پیگیری درمان چند روز بعد مراجعه کنید. معمولاً در این جلسه پزشک با استفاده از سونوگرافی فرآیند بهبودی رگ آسیب دیده را بررسی می کند.

درمان واریس با لیزر در کلینیک عابدیان

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

drabedian

کلینیک عابدیان، مرکز تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاهی با لیزر در تهران است. خدمات این مرکز شامل موارد زیر میشوند: درمان بواسیر با لیزر درمان کیست مویی با لیزر درمان شقاق با لیزر درمان فیستول با لیزر درمان واریس با لیزر

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان