اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140003235175815347

در دوره‌ های آموزش فروش تلفنی چه چیزهایی یاد می گیریم؟

کد: 140003235175815347

https://bit.ly/3iVecL1

، اصفهان , (اخبار رسمی): آموزش فروش تلفنی به مجموعه مهارت ‌ها و مطالبی گفته می ‌شود که برای کادر تیم فروش تلفنی ارائه می گردد. فروش تلفنی، یکی از سخت ‌ترین روش های بازاریابی است. برقراری یک تماس سرد و خشک می تواند منجر به شکست یک فروش شود و این یعنی مشتری از دست رفته است.

در دوره‌ های آموزش فروش تلفنی چه چیزهایی یاد می گیریم؟
در دوره‌ های آموزش فروش تلفنی چه چیزهایی یاد می گیریم؟

 آماده شدن از نظر ذهنی
یکی از مهارت هایی که در دوره آموزش فروش تلفنی به شما یاد داده می شود این است که ذهن خود را آماده کنید تا با انواع برخوردها از سوی مشتری و مخاطب بتوانید روبه رو شوید. شاید در نگاه اول، یک تماس تلفنی سرد و خسته کننده باشد.

بسیاری از مخاطبان، تماس های شما را در چند ثانیه اول بدون پاسخ می گذارند یا برخی دیگر، حتی با کلمات و جملات ناراحت کننده با شما صحبت می کنند. اگر می خواهید در فروش تلفنی موفق شوید باید یاد بگیرید که چطور آرامش خود را حفظ کنید و کلام راحت تری داشته باشید.

تعیین هدف مناسب در فروش
در دوره آموزش فروش تلفنی یاد می گیرید که برای هر تماس خود هدف مشخصی در ذهن داشته باشید. انجام وظایف فروش شما از طریق تلفن بر اساس همین اهداف تعیین می شود. اگر در یک تماس تلفنی هدف شما فروش محصول خاص است، بهتر است یک اطلاعات کامل و جامع را جمع آوری کنید و آن ها را به گونه ای مرتب کنید که برای مخاطب خسته کننده نباشد.

لحن مناسب در فروش تلفنی
یکی دیگر از مهمترین مهارت هایی که در دوره آموزش فروش تلفنی یاد می گیرید این است که چگونه لحن کلام خود را تغییر دهید. شما هم زمان با اینکه باید شمرده و تخصصی صحبت کنید، کلام و لحن شما باید آرام و حرفه‌ای باشد. بدون اینکه تمرینی در نحوه صحبت کردن داشته باشید نمی توانید به مهارت مکالمه در فروش تلفنی دست پیدا کنید.

در ابتدای مکالمه، در حین معرفی محصول و در پایان مکالمه، لحن و نحوه جملات شما متفاوت خواهد بود و تمام این مهارت ها در دوره آموزش فروش تلفنی به شما یاد داده می شود.

برای اینکه بتوانید قضاوت کنید آیا کلام و ذهن شما مناسب است یا خیر، یک گفتار کوتاه را ضبط کنید و به عنوان مخاطب به آن گوش کنید. تمام عیب ها، نقص ها یا نقاط قوت را به راحتی متوجه می شوید.

اعتماد به نفس در فروش تلفنی
در دوره آموزش فروش تلفنی یاد می گیرید که چگونه اعتماد به نفس داشته باشید. اعتماد به نفس داشتن به شما کمک می کند هنگام صحبت کردن با مخاطب، لحنی آرام داشته باشید و به این ترتیب تماس تلفنی شما سرد و بی روح نخواهد بود. اگر اعتماد به نفس ندارید، تمرین کنید. نگرش مثبت داشته باشید و خواهید دید که با گذشت زمان، احساس اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنید.

از بین بردن موانع صحبت کردن
در دوره های آموزش فروش یاد می گیرید که صحبت های تلفنی را با جملات کوتاه و صمیمانه آغاز کنید و به گونه ای صحبت کنید که دوستانه و طبیعی به نظر برسد؛ به این ترتیب به راحتی می توانید موانع را از میان بردارید. وقتی شمرده و با لحنی صمیمانه صحبت کنید، دچار حواس پرتی نمی شوید و وقت شما هدر نمی رود. نباید سریع، سلام کنید و سریع مکالمه را به پایان برسانید.

هر چیزی که در فروش تلفنی منظم ‌تر بیان شود، به نتیجه بهتری ختم خواهد شد. در دوره آموزش فروش تلفنی یاد می گیرید که برای معرفی محصول یا خدمات از چه جملاتی استفاده کنید. مثلاً امتیازات محصول را بگویید و در حالی که از دور شدن از مبحث اصلی خودداری می کنید، مخاطب را تشویق می کنید که به اطلاعات شما گوش دهد.

اگر مهارت های فروش و بازاریابی تلفنی را یاد بگیرید، دقیقاً می توانید این فضا را کنترل کنید؛ حتی اگر مخاطب شما تمایل نداشته باشد به صحبت های شما گوش کند.

برای این که موانع را از میان بردارید باید خود را جای مشتری قرار دهید. مشکلات و نیازهای اساسی از مشتری که محصول یا خدمات شما برطرف می کنند را با کلامی آرام توضیح دهید تا آنها بفهمند چه مزیت هایی به دست می آورند.

 ارتقای مهارت های فروش
با شرکت در دوره آموزش فروش تلفنی، مهارت های فروش خود را ارتقا می دهید. مهارت های فروش، دنیای گسترده ‌ای دارد. به طور مثال یاد می گیرید روی منفعت مشتریان خود تمرکز کنید. نیاز و مشکلات آنها را بشناسید. یاد می گیرید که محصولات و خدمات را به گونه ‌ای توضیح دهید که بر اساس منفعت مشتریان دسته ‌بندی شده ‌اند. صرفه جویی در وقت و هزینه و منابع، مهم ترین مسائلی است هستند که اکثر مشتریان، آنها را دنبال می کنند.

در دوره های آموزش فروش تلفنی یاد می گیرید چگونه از پشت تلفن، مشتری را به گوش کردن تشویق کنید. در راستای اینکه صحبت های شما کوتاه و مفید است، باید مدت زمان مشخصی را برای فروش در نظر بگیرید.

مکالماتی که بیشتر از ۵ یا ۷ دقیقه طول بکشد، مشتری را خسته می کند. توضیحات کمتر از ۲ دقیقه هم کارآمد و مفید نیستند. دوره آموزش فروش تلفنی به شما یاد می دهد زمان خود را مدیریت کنید و بیشتر از هر دوره دیگر به موفقیت برسید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

احسان پیروز

مشاور و مدرس فروش b2b

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش