اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 14000330518724963

علت صدای یخچال چیست؟

کد: 14000330518724963

https://bit.ly/2ShxdfC

، تهران , (اخبار رسمی): وسیله های برقی نیاز به مراقبت شدید دارند علی الخصوص در شرایطی که گرانی بیداد می کند و نمی توان به راحتی برای آن ها جایگزینی انتخاب کرد. یکی از این وسیله ها، یخچال است و همان طور که می دانید اگر چنین چیزی نبود تمام مواد غذایی فاسد و خراب می شدند.

علت صدای یخچال
علت صدای یخچال چیست؟

علت سر و صدای یخچال یا به عبارتی دیگر تمامی صداهای اضافه آن دلایل مختلفی دارد که بوق زدن، تق تق کردن، صدای فن و … از جمله نمونه انواع صداها می باشند

وسیله های برقی نیاز به مراقبت شدید دارند علی الخصوص در شرایطی که گرانی بیداد می کند و نمی توان به راحتی برای آن ها جایگزینی انتخاب کرد. یکی از این وسیله ها، یخچال است و همان طور که می دانید اگر چنین چیزی نبود تمام مواد غذایی فاسد و خراب می شدند. گاهی اوقات ممکن است شرایطی به وجود بیاید که این وسیله سرمایشی نیاز به تعمیر داشته باشد اما همیشه نیاز نیست که به مراکز تخصصی مراجعه کنید یا با کارشناسان مربوطه تعمیر یخچال ویرپول تماس بگیرید برای مثال می توانیم به علت صدای یخچال ویرپول یا تمام صداهای اضافه آن همچون بوق زدن اشاره کنیم. همچنین در آخر راهکار رفع این صدا ها را برایتان خواهیم گفت بنابراین توصیه می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا به تمامی سوال هایتان پاسخ بدهیم.

علت صدای یخچال

علت سر و صدای یخچال یا به عبارتی دیگر تمامی صداهای اضافه آن دلایل مختلفی دارد که بوق زدن، تق تق کردن، صدای فن و … از جمله نمونه انواع صداها می باشند. البته این یک امر طبیعی است که پس از گذشت سال های متمادی، چنین مشکلاتی به وجود بیاید چون تنها وسیله و ابزاری که دائما در حال کار کردن می باشد، یخچال است و این موضوع اصلا ربطی به مارک یا برند آن ها ندارد. این را هم در نظر داشته باشید که شنیدن هر صدایی مبنی بر خراب بودن آن نیست تنها به این خاطر که موتور فریزر شما سرو صدا خواهد داشت. در نتیجه در حالت کلی منظور ما صدا های آزار دهنده و گوش خراشی است که عدم رسیدگی به آن ها عواقب بدی را در بر خواهد داشت.

برخی از این عوامل هشدار دهنده به شرح یر می باشند:

تراز نبودن

تراز کردن یخچال یکی از مواردی است که باید قبل از نصب یخچال حتما آن را انجام بدهید و اگر این کار به درستی صورت نگیرد در کوتاه مدت به مشکل بر می خورید که یکی از این مشکلات شنیدن سر و صدای نا به هنجار است زیرا عملکرد کمپرسور دستگاهتان را مختل می کند.

پره ها یا پروانه فن

همان طور که می دانید انتقال هوای خنک به درون یخچال، برعهده فن آن می باشد. حال تصور کنید که پره های آن به خاطر برفک یا هر دلیل دیگری دچار شکستگی شوند، در این جا باز هم صدای خوشایندی از دستگاهتان شنیده نمی شود. در این گونه مواقع باید سریعاً تعویض فن به کمک یک تعمیرکار متخصص انجام شود.

موتور فن اواپراتور

موتور فن اواپراتور یکی از اجزای یخچال بوده که وظیفه آن برقراری جریان هوا بر روی کویل های اواپراتور است آن هم در زمانی که کمپرسور در حال کار کردن می باشد. اگر صدای بدی از قسمت فریزرتان شنیده شد امکان دارد که مشکل از موتور فن اواپراتور باشد و راه حل پیشنهادی این است که هر چند وقت یک بار در هنگام سرویس کردن این وسیله برقی کاربردی، موتور فن آن را هم روغن کاری نمایید. توصیه می کنیم در مواقعی هم که یخچال خنک نیست یا در فرآیند تولید یخ اختلالی ایجاد می شود، با در آوردن بدنه محافظ فن برفک های تجمع یافته بر ری آن را پاک کنید و سپس پروانه را با دست به حرکت در بیاورید. اگر باز هم مشکل بر طرف نشد باید آن را تعویض نمایید.

موتور فن کندانسور

با پیشرفت تکنولوژی و فناوری یخچال های بدون برفک تولید شدند که خود با بهره گیری از کویل های کندانسور و به کمک فن خنک می شوند. در واقع این کنداسور ها به گونه ای عمل می کنند که از ایجاد برفک جلوگیری می کنند یا به تبخیر آب های ناشی از دیفراست می پردازند. جالب است بدانید که این قطعه با کمپرسور یا اواپراتور کار می کند و با شنیدن صدای دلخراش ممکن است کمی در عیب یابی گیج شوید. اما با دیدن نشانه هایی مثل خنک نشدن یا گرم شدن یخچال، روشن و خاموش شدن مکررش یا جمع شدن آب در زیر آن یقین پیدا کنید که باید گرد و غبار تجمع یافته بر روی آن را تمیز نموده و سپس  فن کندانسور را روغن کاری کنید.

نکته: این فن در کنار کمپرسور و در قسمت پایین قرار دارد.

سایر عوامل

منظور از سایر عوامل، دیگر اجزای موتور یا کمپرسور می باشد مثلا بست و لرزه گیر های موتور یخچال به دلیل داشتن محافظ با گذشت زمان ساییده می شوند یا از بین می روند. این امر باعث می شود تا موتور با شدت بیشتری کار کند و لرزش بیشتری را از خود نشان دهد و در نتیجه صداهای زیاد تری از خود تولید می کند.

نتیجه گیری

هدف از این مقاله آشنایی شما عزیزان در رابطه با علت صدای یخچال است و این نکته را دانستید که شنیدن هر نوع صدایی بیانگر خرابی وسیله تان نیست بلکه در بعضی مواقع ناشی از کارکرد طبیعی خود یخچال است. از طرفی دیگر مشکلات عمده ای که با گذر زمان ایجاد می شوند و در بالا به آن ها اشاره نمودیم مانند تجمع آب بر زیر فریزر، شکستن پره ها، فن کندانسور و دلایل دیگری که برایتان مفصلا شرح دادیم می توانند در ایجاد صدا های گوش خراش دخیل باشند.  همین طور دریافتید که خرابی ناشی از اجزای مختلف باعث به وجود آمدن انواع صدا ها می شود و برای هر کدام از آن ها باید به دنبال پیدا کردن علت اصلی باشید.

برخی از این عوامل به صورت دستی و در خانه قابل حل کردن می باشند اما برخی دیگر این گونه نیستند و نباید آن ها را نادیده بگیرید و با مسئولین حرفه ای در این راستا حتماً مشورت نمایید. فراموش نکنید که همواره در هر زمان و مکان، یخچال ها از جمله وسایل ضروری خانه و آشپزخانه بوده و هستند که طی سال های متمادی با افزایش طول عمرشان، عملکرد فراوان، استهلاک های ناشی از آن و دلایل دیگر، نیاز به تعمیر پیدا کرده و یا صدا هایی از خودشان تولید می کنند.

با در نظر گرفتن عوامل فوق، افزایش مهارت ها و آگاهی هایتان در این باره به بر طرف کردن مشکلات ناشی از آن بپردازید. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

طراحی سایت وب کندو

این کلینک با هدف ازائه خدمات درمانی تخصصی در زمینه بیماریهای نشمین گاه که شامل : هموروئید, فیستول , شقاق , کیست مویی بیش از 2 سال است که فعالیت خود را آغاز کرده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید