اطلاعات تماس
  • 021821*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140008085499810035

۸ عامل مهم برای موفقیت استراتژی بازاریابی اینترنتی

کد: 140008085499810035

https://bit.ly/3vYtFyh

، تهران , (اخبار رسمی): بازار اپلیکیشن‌های موبایلی در سال‌های اخیر رشد قابل توجهی داشته و امروزه درآمدزایی از اپلیکیشن‌های موبایل یکی از راه‌های کسب درآمد برای دولوپرها و ناشران محسوب می‌شود.

۸ عامل مهم برای موفقیت استراتژی بازاریابی اینترنتی
۸ عامل مهم برای موفقیت استراتژی بازاریابی اینترنتی

در اصطلاحات تبلیغات و خریدهای برنامه‌ریزی شده (Programmatic Buy)، صاحبان وب‌سایت یا اپلیکیشن که فضاهای تبلیغاتی دارند، ناشر نامیده می‌شوند؛ زیرا تبلیغات برندها را در فضاهای نمایش (inventory) خود منتشر می‌کنند. اکثر دولوپرهای اپلیکیشن با هدف درآمدزایی، اپلیکیشن‌های زیادی را طراحی و توسعه داده‌اند؛ به‌طوری‌که امروزه بیش از ۵.۵ میلیون اپلیکیشن موبایل iOS و اندروید وجود دارد.

چرا درآمدزایی از اپلیکیشن‌های موبایل بازاری پر درآمد است؟

در سال ۲۰۱۲ مردم به طور میانگین حدود ۱ ساعت و نیم از روز خود را صرف استفاده از اپلیکیشن‌های موبایل می‌کردند که این آمار در حال حاضر به ۳ ساعت و نیم در روز رسیده است. کاربران با رضایت کامل این مقدار از روز خود را صرف اپلیکیشن‌های مورد علاقه‌شان می‌کنند. در سال ۲۰۱۲ مقدار زمانی که کاربران از مرورگرهای موبایل استفاده ‌می‌کردند، ۳۸ دقیقه بود و در سال ۲۰۱۸ این عدد به ۵۱ دقیقه در روز رسید (emarketer). این آمار نشان می‌دهد که مردم بیش از قبل از تلفن‌های همراه استفاده می‌کنند و وضعیت بازار به نفع توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های موبایل است.

روش‌های رایج درآمدزایی از اپلیکیشن‌های موبایل

۱. تبلیغات درون اپلیکیشن (In-App Advertising)

تبلیغات در اپلیکیشن‌های موبایل یکی از راحت‌ترین و اثربخش‌ترین راه‌های کسب درآمد از اپلیکیشن برای ناشران است. توسعه‌دهندگان می‌توانند به راحتی ناشر تبلیغات موبایلی تبلیغ‌دهندگان باشند. بدین صورت که تبلیغ آن‌ها را در اپلیکیشن‌های خود اجرا کنند و بابت هر نمایش، کلیک یا نصب، از تبلیغ‌دهندگان که همان صاحبان برندها هستند، درآمد کسب کنند.

در روش‌های نوین، برای کمتر شدن دردسر هر دو طرف – ناشر و برند – پلتفرم‌هایی ایجاد شده‌اند تا در کمتر از ۲۰۰ میلی ثانیه فضای نمایش اپلیکیش‌ ناشر را برای برندها به مزایده بگذارد و آن را به بالاترین قیمت بفروشد. به همین منظور، ناشران می‌توانند به پلتفرم‌ مدیریت عرضه فضای نمایش (SSP) و برندها به پلتفرم مدیریت تقاضای فضای نمایش (DSP) متصل می‌شوند. در برخی موارد، ناشران می‌توانند با تبلیغ اپلیکیشنی دیگر به ازای هر کلیک یا نمایش از طرف مقابل پول بگیرند. این مدل‌های CPC ، CPM ، CPI  به ترتیب هزینه بر اساس کلیک، هزینه بر اساس نمایش و هزینه بر اساس نصب هستند.

تبلیغ در اپلیکیشن‌های موبایلی برای تبلیغ‌دهندگان نمایش و کلیک بالاتری می‌گیرد و به‌همین‌دلیل، برندها راغب‌ترند تا تبلیغات خود را در اپلیکیشن‌های موبایل نمایش دهند. در واقع، آن‌ها حاضرند پول بیشتری برای نمایش تبلیغشان پرداخت کنند اما  مطمئن باشند که مخاطبانشان پیام آن‌ها را دیده‌اند.

شما می‌توانید با عضویت رایگان در پلتفرم SSP دیما، به راحتی اپلیکیشن یا وب‌سایت خود را ثبت‌نام کنید و بلافاصله درآمد کسب کنید. 

۲. خرید داخل اپلیکیشن (In-App Purchase)
در این روش، کاربر اپلیکیشن را به صورت رایگان دانلود می‌کند اما برای استفاده از قابلیت‌های خاص یا رفتن به مراحل بعدی یک بازی باید نسخه پولی آن را بخرد یا دربسیاری از اپلیکیشن‌های بازی، برای بیشتر کردن سکه، پول یا انرژی می‌توان پول پرداخت کرد.

۳. اپلیکیشن‌های پولی (Paid Apps)
بسیاری از اپ‌های موبایل برای دانلود از کاربران پول می‌گیرند, درواقع، این اپ‌ها پولی هستند و تنها با پرداخت هزینه می‌توان از آن استفاده کرد.

۴. گرفتن لید (Lead Generation) و بازاریابی مشارکتی یا افیلیت مارکتینگ (Affiliate Marketing)
در اصطلاحات بازاریابی و تبلیغات، لید (lead) اطلاعات یک کاربر است که می‌تواند مشتری بالقوه یک شرکت یا برند باشد. در این روش ناشر برای فروش محصول آن برند تبلیغ نمی‌کند، بلکه اطلاعات تماس افرادی را جمع می‌کند که می‌توانند به محصول یا سرویس یک برند علاقه‌مند باشند و آن شرکت یا برند بتواند محصول خود را به او بفروشد. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آژانس تبلیغات دیجیتال دیما

آژانس تبلیغاتی دیما (عضو گروه صباسل) متخصص اجرای کمپین‌های تبلیغات دیجیتال نتیجه‌گراست. دیما برنامه‌ریزی، خرید رسانه، اجرا و بهینه‌سازی کمپین‌های دیجیتال را به عهده می‌گیرد تا شرکت‌ها نیازی به سعی و خطا در فضای پیچیده تبلیغات دیجیتال نداشته باشند و فقط در جهت اهداف از پیش تعیین شده حرکت کنند.

اطلاعات تماس
  • 021821*****
[نمایش اطلاعات]