اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140009155561815287

درمان فیستول مقعدی با لیزر، راه قطعی و بدون عمل جراحی

کد: 140009155561815287

https://bit.ly/31AIQCO

، (اخبار رسمی): چنانچه ارتباط غیرعادی به صورت یک لوله، بین اندام ها و یا رگی که دارای بافت پوششی است، ایجاد شود، عارضه ای به نام فیستول شکل می گیرد. این بیماری ممکن است در هربخشی از بدن ایجاد شود اما اصلی ترین آن، ناحیه مقعدی است. در ادامه به بررسی بیشتر این بیماری درمان فیستول با لیزر می پردازیم:

درمان فیستول مقعدی با لیزر، راه قطعی و بدون عمل جراحی
درمان فیستول مقعدی با لیزر، راه قطعی و بدون عمل جراحی

بیماری فیستول مقعدی چیست؟

به نقل از کلینیک نوین بیماری فیستول یا ناسور، یعنی مسیر یا تونل غیر طبیعی مابین دو عضو از بدن که در حالت طبیعی کاملا جدا از هم هستند.

فیستولی که در مقعد ایجاد میشود، بخشی از پوست اطراف مقعد را به روده بزرگ متصل می کند. یعنی مسیر از روده بزرگ شروع شده و به پوست اطراف مقعد ختم میشود. این بیماری بر روی پوست به شکل یک سوراخ عمیق قابل مشاهده است.

علت این بیماری عفونت طولانی مدت و درمان نشده است. از طرف دیگر این سوراخ موجب میشود، عفونت و آلودگی های روده به سطح پوست منتقل شود، بنابراین باید هر چه سریع تر بیماری درمان شود.

درمان فیستول با لیزر

لیزر فیستول یک روش تایید شده و موثر است. در گذشته برای از بین بردن این بیماری مسیر یا همان فیستول ایجاد را با چاقو برش داده و تخلیه می کردند، در حال حاضر لیزر با هدف حذف عوارضی که عمل جراحی با چاقو به جای می گذاشت، جایگزین چاقوی جراحی شده است.

در این روش با استفاده از قدرت نور مسیر زخم را برش داده و عفونت تجمع کرده را تخلیه می کنند. لیزر همزمان با برش بافت آسیب دیده بدون اینکه درد یا خونریزی ایجاد کند، زخم را ترمیم هم میکند. بعد از این مرحله زخم را بدون بخیه رها می کنند تا از داخل به سمت خارج ترمیم شود. 

مهم ترین مزیت این روش در مقایسه با جراحی، پیشگیری از بی اختیاری در کنترل مدفوع است. در ضمن با استفاده از لیزر دیگر نیازی به نگرانی در مورد به جای ماندن جای زخم و بخیه هم نیست.

به نقل از www.nhs.uk

Radially emitting laser fibre treatment involves using a small laser beam to seal the fistula.
There are uncertainties around how well it works, but there are no major safety concerns.

ترجمه :درمان با تاباندن اشعه یا پرتو لیزر فیبری شامل استفاده کردن از یک پرتوی باریک برای بهبودی فیستول است. هیچ دلیلی برای نگرانی در مورد امنیت این روش وجود ندارد.

مراقبت های بعد از عمل جراحی لیزر فیستول مقعدی

می توان گفت بهترین راه درمان فیستول، لیزر می باشد. با بررسی مزایای لیزر نسبت به جراحی باز می توان به این مسئله پی برد: 

درمان سرپایی و در کمتر از نیم ساعت : در عمل با لیزر از بی حسی موضعی استفاده می شود، بنابراین احتیاجی به بیهوشی و بستری شدن بیمار در بیمارستان نمی باشد. 

بدون خونریزی : خونریزی ناشی از عمل با لیزر در مقایسه با جراحی بسیار کمتر است.

بدون نیاز به دوره نقاهت : برخلاف جراحی که دوران نقاهت یک تا دو ماهه دارد، با این روش فرد به راحتی می تواند فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرد.

 بدون درد : به وسیله عمل با لیزر فرد دچار درد شدید نمی شود و به نسبت عمل با جراحی درد کمتری احساس می کند. به گونه ای که حتی نیاز به دریافت بی حسی هم نیست.

پیشگیری از بی اختیاری در کنترل مدفوع : فیستول در عضله حساس مقعدی ایجاد میشود، هر اشتباهی در جراحی میتواند موجب آسیب دیدن آن و بی اختیاری شود، در صورتی که با انجام لیزر نیازی به نگرانی نخواهد بود.

حفظ زیبایی پوست و پیشگیری از اسکار های آزار دهنده : یکی از عوارض جراحی به جای ماندن جای زخم ها و اسکار های آزار دهنده است که در درمان با لیزر این مشکل به طور کامل برطرف شده است.

ترمیم سریع بافت ها : با انجام لیزر زخم فقط در طی چند روز برطرف میشود. اما این مدت زمان برای جراحی سنتی حداقل ۴ برابر است.

پیشگیری از عفونت : یکی از مشکلات شایع جراحی سنتی عفونت زخم است. در صورتی که با انجام لیزر نیازی به نگرانی در مورد عفونت و التهاب زخم نخواهید بود.

نتیجه ی قطعی : لیزر روشی تضمینی است که با انجام آن نیازی به نگرانی در مورد بازگشت یا عود مجدد بیماری نخواهید بود.

هزینه 

هزینه درمان فیستول با لیزر بسته به نوع بیماری شما، تعداد مسیر ها و نوع لیزر متفاوت است. بنابراین امکان تعیین دقیق این هزینه بدون مراجعه حضوری وجود ندارد.

اما تجربه نشان داده ، هزینه لیزر در مقایسه با جراحی بسیار کمتر است. زیرا؛ هزینه های مربوط به بستری در بیمارستان، داروی بیهوشی و دوره نقاهت را به دنبال ندارد.

 تعیین دقیق هزینه لیزر فیستول

تعیین دقیق هزینه لیزر بعد از مشاوره تلفنی با کلینیک

۰۲۱۸۸۸۷۱۰۴۷

مراقبت های پس از درمان

رعایت نکاتی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم به شما در تسریع فرآیند بهبودی و جلوگیری از ابتلای مجددا به این بیماری کمک می کنند. پس حتما آنها را رعایت کنید!

مصرف مسکن : چنانچه فرد پس از عمل درد داشته باشد می تواند از مسکن استفاده کند. (فقط باید این نکته را یادآور شد که استفاده از مسکن هایی که باعث یبوست می شوند شرایط را بدتر می کند.)

مصرف فیبر : دریافت حداقل ۳۰ گرم فیبر در طول روز به جلوگیری از یبوست کمک میکند. برای این منظور انواع میوه ها و سبزیجات را به رژیم غذایی خود بیافزایید.

 خوردن ملین : اگر دچار یبوست مزمن هستید، مصرف داروهای ملین با تجویز پزشک می تواند در بهبود این شرایط موثر باشد.

حمام سیتز : نشستن در وان آب ولرم می تواند کمک کننده باشد. 

تعویض پانسمان : در جراحی های باز باید پانسمان فرد مرتب عوض شود تا التهاب از بین برود و بسته به شدت جراحت، فرد در منزل استراحت نماید.

اجتناب از رابطه جنسی مقعدی

ورزش و تحرک

حفظ بهداشت مقعد 

نوشیدن ۸ تا ۱۰ لیوان آب و مایعات در طول روز

اجتناب از زور زدن در توالت

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

drabedian

کلینیک عابدیان، مرکز تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاهی با لیزر در تهران است. خدمات این مرکز شامل موارد زیر میشوند: درمان بواسیر با لیزر درمان کیست مویی با لیزر درمان شقاق با لیزر درمان فیستول با لیزر درمان واریس با لیزر

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان