اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140009185569315566

مهم‌ ترین قابلیت سیستم‌ های ارائه دریافت نوبت پزشک

کد: 140009185569315566

https://bit.ly/3oHHC1y

، اصفهان , (اخبار رسمی): عاملی که در فرآیند ارائه نوبت دکتر مهم تر از هر موضوع دیگری می‌باشد توجه به زمان‌ بندی و مدیریت زمان می‌باشد. هنگامی‌که به بیماری زمانی برای مراجعه داده می‌ شود اگر این زمان عقب یا جلو شود باعث نارضایتی او می‌شود و ممکن است دیگر به آن پزشک مراجعه نکند.

مهم‌ ترین قابلیت سیستم‌ های ارائه نوبت دکتر و نکات مورد توجه در نوبت‌ دهی
مهم‌ ترین قابلیت سیستم‌ های ارائه دریافت نوبت پزشک

یکی از بارزترین شیوه‌های تبلیغاتی استفاده از روش‌های ارائه نوبت دکتر می‌باشد. استفاده از این روش‌های نوبت دهی فارغ از اینکه مطب کجاست یا مدارک علمی‌ پزشک چه می‌باشد باعث رونق و پایداری مطب می‌شود.

همان طور که دکور یک مغازه پیشانی آن می‌باشد و همه افراد در وهله اول پیشانی را می‌بینند، روش نوبت دهی یک مطب هم پیشانی آن بوده که باعث می‌شود افراد جذب شده یا در طولانی مدت ناراضی شوند که باید به روش ارائه نوبت دکتر بسیار توجه داشت.

می‌توان گفت یکی از بارزترین شیوه‌های تبلیغاتی نوین استفاده از روش‌های متنوع ارائه نوبت دکتر می‌باشد. استفاده از این روش‌های نوبت دهی فارغ از اینکه مکان مطب کجاست یا مدارک علمی‌ پزشک چه می‌باشد باعث رونق، ثبات و پایداری مطب می‌شود.

در ادامه شما را با مهم ترین قابلیت سیستم‌های ارائه نوبت دکتر آشنا کرده و نکاتی در خصوص مدیریت زمان در فرآیندهای نوبت دهی آشنا می‌کنیم.

مهم ترین قابلیت سیستم‌ها و اتوماسیون‌های ارائه نوبت دکتر چه می‌باشد؟

سامانه‌های نوبت دهی قابلیت این را دارند که با معرفی پزشکان و تخصص آنها، بیماران بتوانند پزشک خود را انتخاب و از بین نوبت‌های موجود نوبت مناسب خود را اخذ کنند.

 در اینگونه سامانه‌ها افراد می‌توانند به جای صرف وقت زیاد برای گرفتن نوبت به صورت حضوری بتوانند تنها با دسترسی اندک با تلفن همراه نوبت خود را به صورت انلاین و یا تلفنی بگیرند، البته این روش‌ها برای افراد مسن که توانایی گرفتن نوبت به این روش را ندارند مناسب نیست.

روش‌های ارائه نوبت چه به صورت تلفنی و یا اینترنتی فوایدی دارد که از مهم ترین آنها می‌توان به زمینه سازی مفید برای مراجعات بعدی بیمار، ارائه هر چه خدمات به صورت بهتر و سازنده تر، افزایش میزان رضایت بیماران و مراجعه کنندگان، صرفه جویی در هزینه و زمان، مراجعه حضوری کمتر بیماران آن هم در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا که خود باعث می‌شود سرایت ویروس به حداقل برسد.

موضوعی که در ارائه نوبت دکتر به صورت‌های گوناگون با اهمیت می‌باشد چیست؟

مدیریت زمان در هر کسب و کاری از اهمیت بالایی برخوردار است در مطب پزشکان نیز این مدیریت زمان باید در اولویت قرار گیرد. از این رو پذیرش با ارائه نوبت دکتر به صورت درست و اصولی می‌تواند روی زمان ویزیت و تعداد نوبت‌هایی که در روز دارد برنامه ریزی مطلوب را داشته باشد چرا که حذف ناگهانی بیمار از لیست رزرو ممکن است برای پزشکی و سابقه اش خوشایند نباشد. از طرفی با حذف نوبت بیمار زمان خالی ایجاد می‌شود که مدیریت این زمان خالی خود به چالشی جدید برای پذیرش و پزشک تبدیل می‌شود.

در چنین حالتی ممکن است سایر نوبت‌های پزشک نیز بهم خورده چرا که معمولا پذیرش برای خالی نماندن این زمان خالی نوبت‌ها را کمی‌ به جلو می‌آورد که خود می‌تواند در برنامه‌ریزی که بیمار برای سایر کارهای روزمره خود داشته باشد نیز اخلال ایجاد شود.

توصیه‌هایی برای مدیریت زمان و نوبت‌های بیماران

پزشکان باید همواره بکوشند تا از ابزاری استفاده کنند که به نظم بیشتر آنها در فرایند درمان و مدیریت نوبت‌های خود کمک کند یکی از این راه حل‌ها استفاده از سررسید و تقویم‌های یادآوری نوبت‌های بیماران است.

استفاده از اتوماسیون‌های خودکار مدیریت مطب و ابزارهای تقویم نیز در صورتی که پزشک توانایی استفاده از اتوماسیون‌ها را داشته باشد می‌تواند روشی مفید برای مدیریت نوبت‌های پیش آمده برای پزشک باشد.

همچنین استخدام یک دستیار برای مسئول پذیرش نیز می‌تواند در مدیریت نوبت‌ها به پزشک و پذیرش به خصوص در زمانی که نوبت‌دهی به صورت آنلاین می‌باشد مفید باشد. چرا که اگر پزشکی سیستم ارائه نوبت به صورت آنلاین داشته باشد پشتیبانی نوبت‌های اینترنتی از اهمیت بالایی برخوردار است که علاوه بر مسئول پذیرش نیاز به فردی کمکی دارد تا نوبت‌های همه افراد به خوبی بتواند مدیریت شود.

سخن پایانی:

عاملی که در فرآیند ارائه نوبت دکتر مهم تر از هر موضوع دیگری می‌باشد توجه به زمان‌بندی و مدیریت زمان می‌باشد. هنگامی‌که به بیماری زمانی برای مراجعه داده می‌شود اگر این زمان عقب یا جلو شود باعث نارضایتی او می‌شود و ممکن است دیگر به آن پزشک مراجعه نکند.

پزشکان و مسئولین پذیرش باید به این موضوع توجه داشته باشند تا بتوانند با مدیریت درست زمان در ارائه نوبت هوشیارانه عمل کنند و از به هدر رفتن زمان مراجعین جلوگیری کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان