اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140009275584215566

چگونه بهترین پزشک زنان و زایمان را پیدا کنیم؟

کد: 140009275584215566

https://bit.ly/3FfvDOw

، اصفهان , (اخبار رسمی): بانوان باید به صورت سالیانه به بهترین پزشک زنان مراجعه کنند و مورد چکاپ و آزمایشات دوره ای قرار بگیرند تا از عدم وجود مشکلات و بیماری‌های مختلف نظیر مشکلات ناحیه تناسلی آگاه شوند. این آزمایشات دوره ای برای افراد باردار باید به صورت منظم‌تر انجام شود.

چگونه بهترین پزشک زنان و زایمان را پیدا کنیم؟
چگونه بهترین پزشک زنان و زایمان را پیدا کنیم؟

یک پزشک زنان باید ویژگی‌هایی داشته باشد تا بتوان از او به عنوان بهترین پزشک زنان و زایمان یاد کرد.زنان به این منظور باید پزشکی را انتخاب کنند که این ویژگی‌ها به صورت شاخص‌تری در آنها وجود داشته باشد.

بهداشت و سلامت (به خصوص بهداشت و سلامت جنسی) از جمله مسائلی است که در زنان بیشتر از مردان اهمیت دارد. مراجعه به یک پزشک زنان به صورت دوره‌ای برای بانوان در هر سنی لازم و ضروری است به طوری که باعث می‌شود آنها از میزان بهداشت و سلامت خود اطمینان حاصل کنند. در ادامه شما را با دلایلی که نشان می‌دهد باید به یک پزشک زنان مراجعه کنید و همچنین نحوه انتخاب بهترین پزشک زنان و زایمان آشنا می‌کنیم.

دلایل مراجعه به بهترین پزشک زنان چیست؟

بسیاری از زنان هدفشان از مراجعه به بهترین پزشک زنان برطرف کردن مشکلات و بیماری‌هایی است که بعضی از این بیماری و مشکلات غیرقابل تحمل است. به همین دلیل به دنبال راه‌هایی برای پیدا کردن بهترین پزشک زنان در خصوص بیماری خود می گردند. این بیماری و مشکلات عبارتند از:

بی اختیاری در ادرار و دوره‌های قاعدگی دردناک

تجربه بی‌اختیاری ادرار می‌تواند استرس‌آور باشد و کیفیت زندگی زنان را تحت تاثیر قرار دهد. بسیاری از زنان این علائم را پس از زایمان تجربه خواهند کرد، به خصوص اگر نوزاد بزرگ به دنیا آورده یا زایمان طبیعی داشته باشند.

علاوه بر آن هنگامی‌که زنان وارد دوران یائسگی می‌شوند، این علائم می‌تواند بدتر شود. بسته به ماهیت نوع بی اختیاری ادرار، ممکن است گزینه‌های درمانی که پزشک ارائه می‌کند متفاوت ‌باشد.

در بسیاری از زنان نیز دوره‌های قاعدگی می‌تواند همراه با علائم ناخوشایندی مانند گرفتگی عضلات، درد سینه و سردرد باشد که همگی این موارد می‌تواند همراه با درد باشد و باعث ناراحتی آنان شود. بعضی از بانوان تحمل این موارد گفته شده برایشان سخت است و نمی توانند در این دوران متحمل دردهای زیادی شوند. برای برطرف کردن اینگونه مشکلات بانوان باید به یک متخصص زنان مراجعه کنند تا راه حل‌های مناسب درمان را برای آنها ارائه دهد.

مشکلات واژن (بوی واژن، رشد بیش از حد لابیا در ناحیه تناسلی و خشکی واژن)

واژن به صورت طبیعی دارای بوهایی می‌باشد که چنانچه این بوها از حالت طبیعی خارج شد نشانه رشد بیش از حد باکتری یا عفونت واژن می‌باشد. باکتری و عفونت واژن در بیشتر موارد قابل پیشگیری و درمان توسط پزشک زنان است.

رشد بیش از حد لابیا نیز در ناحیه تناسلی زنان از مواردی است که باید توسط متخصص زنان معاینه شود چرا که می‌تواند ناشی از یک جوش، موی زیر پوستی، ضایعات تبخالی و یا بهم خوردن میزان هورمون‌ها باشد. معاینه به موقع توسط پزشک زنان باعث می‌شود تا قبل از ابتلای کامل، این گونه بیماری‌ها قابل پیشگیری و درمان باشد.

علاوه بر موارد گفته شده نیز بسیاری از زنان در حین مقاربت دچار خشکی واژن می‌شوند. این خشکی اغلب می‌تواند به سن زنان بستگی داشته باشد. ابتلا شدن زنان جوان‌تر به این مشکل می‌تواند به دلیل تغییرات هورمون استروژن در آنان باشد که با مراجعه به یک متخصص زنان می‌توان از ابتلا به این بیماری‌ها جلوگیری یا درمان کرد.

بیماری‌های جنسی مختلف و درد در حین رابطه جنسی

بیماری‌های جنسی در زنان که از جمله آنان می‌توان به دیسپلازی دهانه رحم و یا عفونت HPV اشاره کرد می‌تواند در طولانی مدت سبب مشکلات مختلف از جمله ناباروری شود. تعیین عواملی که باعث اینگونه بیماری‌های جنسی می‌شود تنها توسط پزشک زنان قابل پیشگیری و درمان است.

اگر در حین رابطه جنسی احساس درد می‌کنید باید این موضوع را ابتدا با همسر خود در میان بگذارید یا با کمک ژل‌های روان کننده این درد را کاهش دهید و اگر همچنان دچار این گونه درد‌ها می‌شوید به پزشک زنان مراجعه کنید.

ناراحتی‌های جنسی که بیشتر به دلیل کاهش میل جنسی رخ می‌دهد می‌تواند زندگی مشترک زناشویی را دچار آسیب کند. میل جنسی گاهی اوقات می‌تواند تحت تأثیر داروهایی که فرد مصرف می‌کند باشد یا می‌تواند به دلیل وجود یک بیماری زمینه‌ای یا عارضه جانبی یک بیماری باشد. چنانچه زنان احتمال می‌دهند اینگونه ناراحتی‌های جنسی از جانب آنها می‌باشد باید به بهترین پزشک زنان و زایمان مراجعه کنند.

ویژگی های بهترین پزشک زنان

یک پزشک خوب زنان جدایی از اینکه بهترین پزشک زنان کدام شهر باشد باید ویژگی‌هایی داشته باشد تا بتوان از او به عنوان بهترین دکتر زنان و زایمان یاد کرد. افراد باید به هنگام انتخاب بهترین پزشک زنان پزشکی را انتخاب کنند که این ویژگی‌ها به صورت بیشتر و شاخص‌تری در آنها وجود داشته باشد. این ویژگی‌ها عبارتند از:

1- متعهد بودن: بهترین پزشک زنان متعهد به انجام وظیفه خود می‌باشد و خود را در مقابل بیمار و مشکل او مسئول می‌داند.

2-منظم بودن: یک پزشک خوب زنان به موقع در مطب حاضر می‌شود و سعی می‌کند طبق زمانی که به بیماران داده آنها را معاینه کند. به موقع رسیدن پزشک در مطب باعث می‌شود بیماران بیشتری به او اعتماد کنند.

3-اخلاق شایسته: انسان به طور ذاتی علاقه‌مند به افرادی می‌باشد که خوش اخلاق و مهربان باشند، این ویژگی باید در پزشکان به طور بارزتری باشد چرا که می‌توانند با داشتن اخلاقی بهتر روند درمان را برای بیمار آسان‌ کنند.

راه های شناخت بهترین پزشک زنان

1- یک جلسه مشاوره اولیه با پزشک

سعی کنید پیش از اینکه معاینات جدی خود را شروع کنید از پزشک زنان مربوطه یک جلسه مشاوره اولیه رایگان دریافت کنید چرا که با مراجعه حضوری فرد می‌‎تواند با پزشک خود به صحبت بپردازد و با تخصص او و میزان آشنایی با بیماری های زنان آگاهی پیدا کند. در جلسه مشاوره سعی کنید سوالات مورد نظر خود را از پزشک بپرسید و او را از جهت سازگاری، تعامل و میزان ارتباط با بیمار بسنجید.

 البته افراد به هنگام مشاوره رایگان باید به اتاق انتظار و حجم بیماران به خصوص در دوران همه گیری ویروس کرونا توجه داشته باشند تا زمان زیادی از بیماری که نوبت اصلی برای درمان دارند گرفته نشود. بیماران در جلسه اول چنانچه احساس خوبی از جلسه مشاوره خود با پزشک داشتند اقدام به اخذ نوبت برای معاینات اصلی در آینده کنند. همچین هزینه بیمه در انتخاب هر پزشکی مهم است. قبل از انتخاب پزشک مورد نظر خود به نوع بیمه‌ای که خودتان هستید و بیمه‌ای که پزشک شما قبول می‌کند توجه کنید.

2- توجه بیشتر به شاخه های تخصص پزشک

بعضی از پزشکان با اینکه تخصصشان روی یک رشته به خصوص است اما ممکن است در طول دوران پزشکی خود تمرکزشان را روی یک موضوع به خصوص از آن رشته گذاشته اند. به طور مثال پزشکی متخصص زنان و زایمان می‌باشد ولی متمرکز روی بحث بارداری و عدم بارداری می‌باشد و یا پزشکی متخصص مغز و اعصاب می باشد اما تمرکزش بیشتر بر روی اعصاب می باشد.

 توجه به این موضوع باعث می‌شود بانویی که قصد مراجعه به پزشکی را داشته باشد بیشتر از تخصص به میزان تمرکز پزشک توجه داشته باشد، آن هم به دلیل که پزشک تجربه‌ای که کسب می‌کند بر اساس تمرکزش می‌باشد از این جهت باید به تمرکز پزشک توجه بیشتری نسبت به تخصصش کرد.

سخن آخر: بانوان باید به صورت سالیانه به بهترین پزشک زنان مراجعه کنند و مورد چکاپ و آزمایشات دوره ای قرار بگیرند تا از عدم وجود مشکلات و بیماری‌های مختلف نظیر مشکلات ناحیه تناسلی آگاه شوند. این آزمایشات دوره ای برای افراد باردار باید به صورت منظم‌تر انجام شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان