اطلاعات تماس
  • 091527*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140011035655117519

نهال گردو خوشه ای و نحوی کاشت

کد: 140011035655117519

https://bit.ly/3tY8IEy

، (اخبار رسمی): نهال گردوی خوشه ای، معمولا بعد از 3 سال باردهی و تولید محصول را شروع می کند و در صورت رسیدگی منظم و طولانی مدت می تواند بیش از 100 سال برای شما صرفه اقتصادی داشته باشد.

نهال گردو خوشه ای و نحوی کاشت
نهال گردو خوشه ای تک فیدان

نهال های گردو خوشه ای؛ از جمله نهال های بسیار محبوب در ایران عزیزمان می باشد به طوری که هر دو گونه ی این نهال در ایران موجود می باشد.پیشنهاد ما گردو خوشه ای تک فیدان میباشد

نهال گردو خوشه ای – این درخت گردو در ایران و در بسیاری از کشور های جهان یافت می شود و اصلاحات ژنتیکی زیادی روی آن صورت گرفته است. بهترین منطقه نهال گردو خوشه ای؛ مناطق سردسیر است و بهتر است از کاشت این گونه از نهال گردو در مناطق شرجی و یا دارای گرمای زیاد، خودداری نماییم.

معرفی نهال گردو خوشه ای:

معرفی مهم ترین خصوصیات نهال گردو خوشه ای  ؛ به شما عزیزان کمک میکند تا به سودهی بیشتری با پرورش این نهال داشته باشید زیرا نهال گردو خوشه ای؛ نیازمند شرایط خاصی می باشد تا به باردهی مناسب و عملکرد مناسب دست بیابد.

گردو از مغز های بسیار مقوی و مفید می باشد که علاوه بر خواص بی نظیر آن؛ می تواند سود مناسبی را نصیب حال کشاورزان کند زیرا پرورش نهال گردو خوشه ای؛ در همان سال های ابتدایی می تواند تمام خستگی های کشاورز را از باغداری به در کند. با ما همراه باشید تا به معرفی کامل این درخت جذاب بپردازیم:

نهال های گردو خوشه ای؛ از جمله نهال های بسیار محبوب در ایران عزیزمان می باشد به طوری که هر دو گونه ی این نهال در ایران موجود می باشد.

حتما برای شما هم این سوال پیش آمده است که کدام دو نوع ، باید خدمتتان عرض کنیم گردوی خوشه ای به دو نژاد فرانسوی و ایرانی شناخته شده است که اکثر خصوصیات این دو رقم مشابه هم می باشند اما در یک گونه مغز آن ریز تر و در گونه ی دیگر مغز آن درشت تر از سایر ارقام می باشد.

جالب است بدانید که اغلب نهال گردو خوشه ای ایرانی؛ از کیفیت بالاتری نسبت به ارقام وارداتی برخوردار می باشد، زیرا نهال های وارداتی تا بارگیری شوند و به ایران بیایند اغلب در راه اکثر آن ها از بین می روند.

حال قصد داریم به نکات مهم جهت پرورش درختانی پر بار با شما به اشتراک بگذاریم زیرا کاشت گردو خوشه ای مستلزم رعایت یک سری نکات می باشد اما قبل از هر چیزی می بایست متذکر شد لطفا هر درخت را بنا بر ارتفاعی که در آن حضور دارید می بایست اقدام نمایید و از نظرات غیر کارشناسی دوری نمایید.

زادگاه و موقعیت جغرافیای مناسب پرورش درخت گردو خوشه ای:

در وبسایت های معتبر علمی بین المللی، محل پیدایش نهال گردو خوشه ای؛ را کشور فرانسه (France) می دانند و به همن خاطر است که در بعضی از آنها به این نژاد از درخت گردو، درخت گردو خوشه ای فرانسوی نیز می گویند.

اما این درخت گردو در ایران و در بسیاری از کشور های جهان یافت می شود و اصلاحات ژنتیکی زیادی روی آن صورت گرفته است. بهترین منطقه نهال گردو خوشه ای؛ مناطق سردسیر است و بهتر است از کاشت این گونه از نهال گردو در مناطق شرجی و یا دارای گرمای زیاد، خودداری نماییم.

روش کاشت درخت گردوی خوشه ای چگونه می باشد:

نهال گردوی خوشه ای، معمولا بعد از 3 سال باردهی و تولید محصول را شروع می کند و در صورت رسیدگی منظم و طولانی مدت می تواند بیش از 100 سال برای شما صرفه اقتصادی داشته باشد.

حداکثر عملکرد این درخت در هکتار حدود 3.5 تا 5 تن است. میزان باردهی درخت گردو خوشه ای؛ در مزارع گردو با هم متفاوت است و بر اساس شاریط آب و هوایی و جغرافیای منطقه می تواند کم و یا زیاد شود.

عمر مفید در درختان گردو بارده اغلب بالای 65 سال است. اما این درختان گردو معمولا بیش از صد سال عمر خواهد کرد. موارد مهمی که می تواند به طول عمر درخت گردو خوشه ای اضافه کند شامل رسیدگی های منظم، هرس به موقع، نیاز سرمایی، آبیاری منظم و به موقع و کودهی و سم پاشی است.

روش کاشت درخت گردوی خوشه ای چگونه می باشد:

روش کاشت گردو خوشه ای؛ به دو طریق بذر و نهال کاشته می شود بستگی به انتخاب شما دارد. در هر دو روش باید نکات مهم رعایت شود. در زمان کاشت نهال گردو خوشه ای؛ باید به عمق مناسب در حفر گودال توجه کرد به طوری که هر چقدر عمق گودال بیشتر باشد بهتر است برای مثال عمق ایده ال بین عدد 70 تا 1 متر نهایت می باشد. بعد از حفر گودال می توان خاک درون آن را به کود حیوانی پوسیده آغشته کرد سپس اقدام به کاشت کرد. فاصله مناسب بین دو نهال نیز باید به خوبی رعایت شود زیرا نهال گردو در زمان رشد شاخ و برگ فراوانی در می آورد.

کاشت نهال گردو خوشه ای برای چه شهرهایی پیشنهاد می شود ؟

به عنوان مثال اگر شما در شهر شیراز یا حتی البرز سکونت داشته باشید، نهال گردو خوشه ای؛ برای کاشت و پرورش در منطقه ی شما مناسب می باشد زیرا تا ارتفاع از سطح دریا 1500 متر را باردهی دارد. اگر بخواهید شرایط آب و هوایی پرورش گردو خوشه ای؛ را بررسی کنید لازم است بدانید که مناسب کاشت در مناطق سردسیری می باشند پس اگر در شهرهای گرمسیری و جنوبی کشور سکونت دارید، پیشنهاد می کنیم که نهال گردو خوشه ای؛ را انتخاب نکنید و بهترین نهال گردو در این مناطق، گردو ژنوتیپ، و گردو پکان می باشد، پس اصلا نگران پرورش گردو نباشید چون برای هر منطقه با هر شرایط  آب و هوایی، یک نوع خاص و متمایز نهال گردو وجود دارد.

خرید و قیمت نهال گردو خوشه ای

قیمت نهال گردو خوشه ای به عوامل متفاوتی بستگی دارد اعم از کیفیت نهال تولید شده بستگی دارد که حدود قیمت تقریبی نهال از  150 هزار تومان آغاز و بسته به نهال مورد نظر مخصوصا در ارقام نهال وارداتی نهال تا 350 هزار تومان در نوسان می باشد ، قیمت نهال های تک فیدان  تا حد امکان مناسب تر از رقباء بوده و با کیفیت خیلی خیلی بالاتر عرضه میگردد ، برای دریافت لیست قیمت روز انواع ارقام نهال میوه کافیست در واتساپ و یا تلگرام به نهالستان تک فیدان پیام ارسال نمایید تا لیست قیمت نهال به همراه عکس نهال و مشخصات نهال در قالب یک پی دی اف توسط نهالستان تک فیدان برای شما ارسال گردد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 091527*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنایع غذایی و کشاورزی