اطلاعات تماس
  • ۰۲۱۸۸۸*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140101165797716450

درمان بواسیر خارجی

درمان بواسیر (هموروئید) خارجی بدون جراحی

کد: 140101165797716450

https://bit.ly/3DKN9Kr

، (اخبار رسمی): بواسیر خارجی هموروئیدی است که روی رگ های خارج از مقعد تاثیر می گذارد. این بیماری شایع باعث خونریزی، تورم و خارش میشود. درد این بیماری بسیار شدیدتر از انواع دیگر است،به صورتی که حتی می تواند انجام کارهای روزمره را نیز برای فرد دشوار کند.

بواسیر خارجی چیست؟

بیماری بواسیر یا هموروئید متورم شدن یا گشاد شدن دیواره سیاهرگ های کانال مقعد است که در نتیجه ی آن، زائده ای برجسته و نرم در داخل یا خارج مقعد ایجاد میشود. 

این بیماری به دو نوع داخلی و خارجی تقسیم میشود. نوع اول انتهای روده بزرگ (رکتوم یا راست روده) و نزدیک خروجی مقعد ایجاد میشود. نوع دوم خارج از مقعد و بر روی دریچه مقعد ایجاد میشود. بنابراین تعاریف، بواسیر خارجی زائده ای متورم و برجسته است که روی دریچه مقعد و اطراف آن ایجاد میشود. افراد ممکن است همزمان هموروئید داخلی و خارجی داشته باشند.

با استفاده از لیزر می توانید سرپایی، در کمتر از نیم ساعت، بدون درد یا خونریزی بواسیر خارجی را درمان کنید.

علائم هموروئید خارجی 

بواسیر خارجی از بیماری هایی است که سریعاً علائم آن ظاهر میشوند. در نوع داخلی معمولاً تا زمانی که زائده هموروئید از مقعد خارج نشود، به جز خونریزی بیمار علائمی را احساس نمی کند. اما در نوع خارجی از همان ابتدا بیمار درد شدید و غیر قابل تحملی را احساس می کند. 

 شایع ترین علائم این بیماری شامل این موارد می باشد:

به وجود آمدن ناگهانی یک توده و برآمدگی دردناک در اطراف مقعد

قرمزی و التهاب اطراف دریچه مقعدی

درد شدید که بر خلاف نوع داخلی که بیشتر با دفع مدفوع شدت میگیرد، در تمام طول روز احساس میشود و حتی نشستن را برای بیمار دشوار می کند.درد بواسیر خارجی از داخلی بیشتر است، زیرا قسمت خارجی مقعد نسبت به داخل حساس تر است.

 خارش و سوزش

خونریزی(خون به طور معمول در سطح خارجی مدفوع مشاهده میشود و قرمز روشن است.)

ایجاد لخته خون در زیر پوست اطراف مقعد

بواسیر خارجی معمولاً کمی از پوست اطراف آن صورتی تر است.

علت بواسیر خارجی

وقتی به مقعد فشار زیادی وارد شود، بواسیر ایجاد میشود. همچنین معمولاً مجموعه ای از عوامل مختلف عامل این بیماری به شمار می روند. از مهمترین این عوامل می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

یبوست طولانی مدت و مزمن

زور زدن به هنگام اجابت مزاج

بارداری و زایمان

رابطه جنسی مقعدی

رژیم غذایی کم فیبر

اضافه وزن

کهولت سن

جا به جایی اجسام سنگین

لیزر درمانی طی چند سال اخیر به دلیل مزایا و نتایج اثربخشی که داشته، به محبوب ترین و قطعی ترین روش درمان سریع بواسیر خارجی بدون جراحی تبدیل شده است.

لیزر روشی سرپایی است که در کمتر از نیم ساعت و بدون درد یا خونریزی هموروئید را از بین می برد. لیزر در کلینیک پزشک انجام میشود، بعد از انجام لیزر هم میتوانید به کارهای روزمره خود برسید و نیازی به دوران نقاهت نیست.

مزایای درمان هموروئید خارجی با لیزر شامل این موارد است:

باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود. 

لیزر سرپایی است و نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد.

لیزر روشی بدون بازگشت برای درمان قطعی بواسیر خارجی می باشد و بعد از آن نیازی به درمان مجدد نیست.

لیزر بدون درد و خونریزی می باشد و همچنین بعد از عمل برخلاف روش جراحی هموروئید خارجی، جای بخیه و اسکار بر روی پوست باقی نمی ماند.

لیزر روش درمان سریع بواسیر خارجی بوده که نیاز به تعویض پانسمان ندارد به همین دلیل از ابتلا به سایر بیماری های ویروسی و عفونتی هم جلوگیری می شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • ۰۲۱۸۸۸*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان