اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140101275818818250

همگام با توسعه جهانی پزشکی مجازی

مِدینو، اپلیکیشنی برای نیازهای امروز، فردا و همیشه پزشکان ایرانی

کد: 140101275818818250

https://bit.ly/3M9j9ep

، (اخبار رسمی): حضور پزشکی مجازی در صنعت درمان و ورود ابزارهای دیجیتال به فرایند تشخیص‌های بالینی و برنامه‌های درمانی، مقوله ای است که شروع آن به بیش از یک دهه گذشته باز می‌گردد.نرم افزارهای پزشکی با سرعت بسیار زیادی در دنیا توسعه داده می‌شوند.

مِدینو، اپلیکیشنی برای نیازهای امروز، فردا و همیشه پزشکان ایرانی
مِدینو، اپلیکیشنی برای نیازهای امروز، فردا و همیشه پزشکان ایرانی

نکته‌ای که medino را به اپلیکیشنی خوب تبدیل کرده، ساده‌سازی مفاهیم پیچیده پزشکی و ارائه آنها به پزشکان، دندانپزشکان و متخصصین است.

نرم افزارهای پزشکی با سرعت بسیار زیادی در دنیا توسعه داده می‌شوند و جامعه پزشکی به خاطر خدمات بی نظیر این محصولات نوظهور استقبال شایانی از آن به عمل می‌آورند. دلیل استقبال جامعه پزشکی از اپلیکیشن‌های داده محور وجود اطلاعات عظیمی در این حوزه است که در یک قرن گذشته تولید شده و مدام به روز رسانی می‌شود. بدیهی است که در چنین شرایطی ذهن انسان، از جمله پزشکان قادر به حفظ، دسته بندی و حصول نتیجه فوری از این اطلاعات عظیم نخواهد بود. بنابر این اتکای پزشکان به ابزارهای مدرن و محصولات دیجیتال کاملا عادی و استقبال آن‌ها از این اپلیکیشن‌ها کاملا قابل درک است.

خوش بختانه اکوسیستم استارتاپی در جهان و ایران به خوبی توانسته است با خلق ارزش‌های مناسب و تولید و توسعه محصولات کاربردی به کمک جامعه پزشکی بیاید. اپلیکیشن پزشکی داده محور medino که در ایران توسط یک تیم متخصص از برنامه نویسان و کارشناسان حوزه پزشکی و سایر مشاوران و متخصصان حاضر در این تیم توسعه داده شده است، نمونه ای بارز و موفق از این نوع محصولات مجازی است.

مهم ترین نکته ای که درباره اپلیکیشن مِدینو باید یادآوری کرد چند عنصر کلیدی است که در مقایسه با اپلیکیشن‌های دیگر کاملا به چشم می‌آید. از میان صدها اپلیکیشن که در حوزه پزشکی ایران در سال‌های اخیر توسعه داده شده اند، مِدینو خاصیت‌های انحصاری خاصی دارد که در ادامه فقط به بخشی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

جامعیت و فراگیری

محصول داده محور medino علاوه بر جمع آوری و ذخیره اطلاعات ذی قیمت از رفرنس‌های معتبر جهانی و کشوری در حوزه پزشکی که تسهیلگر کار درمان برای پزشکان و کادر درمان است، توانسته است خدمات متعدد دیگری را هم در قالب ماژول‌های جذاب عرضه کند که عرضه محصولات متنوع و متکثر، از جمله در حوزه زیبایی، ایجاد امکان برگزاری وبینارهای آنلاین و تعامل بین پزشکان، اطلاع از تازه ترین یافته‌های حوزه دارو و تعداد زیادی از ماژول‌های تخصص که یا به این محصول الحاق شده اند و یا در دستور کار الحاق شدن قرار دارند، از ماهیت همه شمول و فراگیر اپلیکیشن مِدینو و ذهنیت توسعه دهندگان آن در نگرش به افق‌های دوردست حکایت دارد.

طبیعی است در همین حوزه مورد بحث اپلیکیشن‌های ساده و سبک بسیار زیادی تولید و عرضه شده اند که هر یک از محصولات خدمات محدودی را در زمینه‌هایی چون نوبت دهی، درمان از راه دور،‌ خدمات آنلاین، کنترل علایم حیاتی، کنترل کیفیت سلامت، مشاوره آنلاین، نظارت‌ها و اندازه گیری‌ها، یادآوری مصرف دارو، حرکات ورزشی و... برخی از این خدمات هستند.

این در حالی است که اپلیکیشن داده محور medino  با گردآوری دیتای بزرگی از دانسته‌های پزشکی، روش‌های درمانی، نتیجه گیری‌ها و استنتاج‌ها، در عرضه خدمات دقیق و متنوع، گام بسیار بلندی را در خدمت به جامعه پزشکی برداشته است.

به نظر می‌رسد تبعات مثبت و ارزش ماهوی این سرویس در آینده برای جامعه پزشکی، مردم و متولیان و مدیران حوزه سلامت بیش از پیش آشکار خواهد شد.

ماژول‌های متعدد و کنش توسعه ای

از جمله ویژگی‌های دیگر اپلیکیشن مِدینو این است که این اپلیکیشن به گونه ای توسعه داده شده است که امکان اضافه کردن ماژول‌های سنگین و تخصصی به آن در زمان‌های آتی وجود دارد و به عنوان یک سیاست عمده مورد نظر تیم توسعه قرار دارد.

ماهیت آموزشی و توسعه زیرساختی و همسان سازی پتانسیل‌های پزشکی کشور با محافل علمی جهان به خوبی در رویکردهای توسعه ای این محصول مشاهده می‌شود. در واقع حرکت از سمت کنشگری‌های سنتی به سمت توسعه دیجیتال و ورود به حوزه‌های تازه پزشکی رویکرد ماهوی این محصول است که برای توسعه دهندگان آن اهمیت شایانی دارد.

این اپلیکیشن در کنار تمام خدماتی که عرضه می‌کند یک دانشگاه مجازی و یک ابزار آموزشی با کیفیت است که قابلیت‌های آموزشی و هم افزایی بسیاری را در خود نهادینه کرده است که در نهایت بهینه سازی تشخیص‌های بالینی را به همراه می‌آورد.

البته نباید مسائلی چون رابط کاربردی زیبا، محیط دلچسب و مناسب، طراحی و رنگ بندی مناسب، حجم مناسب و در نهایت سادگی بهره برداری از محصول و... را در کنار دیگر شایستگی‌های آن به فراموشی سپرد.

 Medino و جلب اعتماد پزشکان

ابتکار طراحان اپلیکیشن مِدینو در دسته بندی کلیه اطلاعات پزشکی در همه تخصص‌های موجود، تاکنون مورد استفاده پزشکان کشور قرار گرفته و موفقیت این برنامه به حدی بوده است که حتی پزشکان پیشکسوت و سخت گیر نیز خرسندی خود را از وجود چنین امکانی ابراز کرده‌اند.

جلب نظر پزشکان از سراسر کشور که بالغ بر 19 هزار و اندی نفر است، نشان از اصالت و کارایی اپلیکیشنی دارد که با رویکرد سلامت برای پزشکان فعالیت می‌کند و توانسته است یک بستر علمی قابل اعتماد و مستند را برای جامعه پزشکی و کادر درمان کشور فراهم کند.

سریع‌ترین دسترسی به اطلاعات درمانی در مِدینو

عنصر زمان، مهم‌ترین بخش از اقدامات درمانی است. آن هم در دوره‌ای که علوم پزشکی هرلحظه درحال دگرگون شدن است، ابتکار medino در این است که نیاز پزشکان را با دسته‌بندی لحظه‌ای اطلاعات پزشکی، برای مراجعه به کتب و مقالات مکتوب برطرف کرده است. یعنی این که پزشکان به راحتی می‌توانند با یک جستجوی ساده و بدون صرف وقت، اطلاعاتی که به شکل سنتی ممکن است چندین ساعت یا چندین روز طول بکشد را در کسری از ثانیه به دست بیاورند.

نگاه جامع medino به صنعت درمان

نصب اپلیکیشن رایگان medino بر روی گوشی همراه، علاوه بر این که آسودگی خیال کادر درمان را در زمینه دسترسی به اطلاعات دست اول راحت می‌کند، دریافت مشاوره‌های کلیدی را که از ضرورت‌های پزشکی مدرن است، نیز میسر می‌کند.

یکی دیگر از دلایل اهمیت این سرویس در صنعت درمان کشور، مطالعه سویه‌های درمانی بین‌المللی و تلاش برای ارائه بهترین راهکارهای سریع درمانی است که اعتماد به این اپلیکیشن را رونق بخشیده تا جایی که در محافل پزشکی از آن به عنوان یک عامل موثر در فرایند درمان یاد می‌شود.

پزشکان کشور با همه تخصص‌ها می‌توانند ضمن کسب اطلاعات لحظه‌ای دستاوردهای پزشکی، به سرعت و صرف کمترین زمان ممکن، نوع بیماری را تشخیص و با استفاده از اطلاعات دارویی، پروسه درمان را آغاز کنند.

همان طور که گفته شد یکی از ویژگی‌های مِدینو کامل بودن و جامعیت اطلاعات است. به این معنا که علاوه بر اطلاعات دسته‌بندی شده، دانستنی‌هایی به این شرح را نیز در اختیار کادر درمانی کشور قرار می‌دهند:

 • آشنایی و راهنمایی درمان و معرفی دارو برای بیماری‌های شایع قرن
 •  آشنایی و راهنمای درمان و معرفی دارو برای سویه‌های جدید بیماری‌های قدیمی و بیماری‌های نوظهور و ناشناخته
 •  ارائه شکل‌های مختلف بروز هر بیماری و نوع مقابله با آن در قالب معرفی بهترین راهکارهای درمانی جهان
 • معرفی تازه‌ترین راه‌ها در تشخیص‌ علل‌ بروز بیماری و آغاز فعالیت‌های مهار بحران شیوع بیماری
 •  نحوه برخورد با سویه‌های مختلف جهت جلوگیری از شدت گرفتن بیماری‌های مختلف
 •  راه‌های کنترل و پیشگیری‌ از ابتلا به بیماری‌های شایع و نوظهور
 •  آشنایی با چگونگی تجویز یک دارو با هدف پیشگیری از عواقب‌ و عوارض بعد از مصرف هر دارو
 •  آموزش شناخت آخرین داروها و چگونگی تجویز آنها به بیمار با کمترین ریسک
 •  آموزش و شناساندن آخرین دستاوردهای درمان، طبق آخرین دستورالعمل‌های جهانی
 • اصول‌ کلی درمان‌ در قالب معرفی انواع داروها
 • دستیار مطمئن برای پزشکان پیرامون انواع فعالیت در زمان ابتلا به یک بیماری و علمی‌ترین شیوه‌های گذراندن دوره نقاهت و پیشنهاد سازوکار رژیم‌ غذایی لازم در این دوره

سادگی دسترسی

نکته‌ای که medino را به اپلیکیشنی خوب تبدیل کرده، ساده‌سازی مفاهیم پیچیده پزشکی و ارائه آنها به پزشکان، دندانپزشکان و متخصصین است. توسعه دهندگان medino در این بخش، با هدف تسریع روند درمان، تمام تلاش خود را در بومی‌سازی مفاهیم و انتقال سریع اطلاعات به مخاطب به کار گرفته‌اند. پزشکان می‌توانند بدون مشغولیت ذهن، درباره یک کلمه یا یک شیوه درمانی پیچیده، خیلی سریع با جهان علم ارتباط برقرار کرده و روند درمان را آغاز کنند.

توجه ویژه مِدینو به حوزه زیبایی با معرفی ۶۰۰۰ محصول تازه

چند وجهی بودن اپلیکیشن مِدینو باعث شده است که این محصول، صرفا به حوزه دارو و درمان محدود نباشد و توجه به محصولات مراقبتی و آموزش‌های لازم در مورد چگونگی تهیه و نوع استفاده از آنها را هم در خود داشته باشد.

به عبارت دیگر، از آنجایی که استفاده از محصولات مراقبتی معمولا به شیوه‌های غیر استاندارد و بدون دخالت پزشک در کشور انجام می‌شود، اپلیکیشن مِدینو در ابتکاری تازه تلاش کرده است مفهوم این نوع استفاده‌ها را به سوی جنبه‌های علمی جهانی طبق آخرین دستاوردهای پزشکی سوق دهد.

بنابراین، مخاطب با استفاده از داده‌های مراقبتی این اپلیکیشن می‌تواند ضمن شناخت راه‌های دریافت این محصولات، با چگونگی مصرف صحیح آنها بدون بروز هر عوارض، به این شرح آشنا شود:

 •   تازه‌ترین و بهترین دستاوردهای مرطوب کننده و آبرسان
 •  تازه‌ترین و بهترین تقویت کننده‌های پوست
 •  تازه‌ترین و بهترین کرم‌های ضد آفتاب
 •  تازه‌ترین و بهترین کرم‌های دور چشم
 •  معرفی راه‌‌های مختلف لایه برداری پوست
 •  آموزش انواع شستشو و پاکسازی صورت همراه با ارائه اطلاعات جامع

تازه‌های پزشکی با وبینارهای مهارت‌آموزی

اپلیکیشن‌های فراگیر که به ارائه مجموعه متنوعی از خدمات در حوزه ای خاص اقدام می‌کنند، معمولا دغدغه‌های فراگیری در زمینه کاری خود داشته و تلاش می‌کنند یک محصول همه شمول و چند وجهی را توسعه دهند.

توسعه دهندگان مِدینو نیز با همین رویکرد و با هدف کمک به توسعه دانش پزشکی بخشی را به این محصول اضافه کرده اند که تایید و رضایت جامعه پزشکان کشور را به همراه داشته است. امکان شرکت در وبینارهای آنلاین پزشکی که بستری برای تعامل پزشکان، پژوهشگران و سایر کادر درمان با یکدیگر فراهم کرده است که متضمن اطلاع از تازه ترین یافته‌های حوزه پزشکی است.

این عملکرد انحصاری و خلاقانه توسعه دهندگان مِدینو حکایت از آن دارد که تیم محصول و پشتیبانی مِدینو به طور پیوسته در حال کار برای خلق ارزش‌های تازه و پیشگام بودن در اکوسیستم استارتاپی کشور در حوزه صنعت درمان هستند.

وبینارهای رایگان مِدینو با هدف توسعه مرزهای دانش پزشکی و افزایش توانمندی‌های صنعت درمان کشور در مقایسه با استاندارد‌های جهانی و محافل پزشکی دنیاست.

ایجاد این جامعه مجازی می‌تواند موجبات همگرایی جامعه پزشکی را نیز فراهم کند. به عبارت دیگر ایجاد تعامل و صمیمیت جامعه پزشکی، در کنار آشنا شدن با ناشناخته‌ها و تازه‌های علوم پزشکی به ساده‌ترین روش‌های ممکن و در قالب یک اپلیکیشن کاربردی بر روی گوشی‌های تلفن همراه جامعه پزشکی و جامعه کادر درمان کشور را به هم نزدیک تر می کند. واقعیت این است که گرد هم آوردن امکانات متنوعی از این دست که منجر همگرایی و همذات پنداری محافل پزشکی کشور گردد کار ساده ای نیست.

به روزرسانی شدن مستمر مدینو

اپلیکیشن‌ها از جمله محصولات و دستاوردهایی هستند که در صورت عدم به روزرسانی مستمر، ممکن است از کارکردها و ظرفیت‌های اولیه آن‌ها کاسته شده و در نهایت منجر به ریزش مخاطبان گردد.

اپلیکیشن‌های متکی به دانش و دیتاهای روز بیش از هر محصول مشابه دیگر به این تازه سازی نیاز دارند. در این میان به خاطر حساسیت‌های اطلاعات صنعت درمان و حوزه پزشکی، یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد مِدینو که با حساسیت بالایی دنبال می‌شود تازه سازی اطلاعات آن و اضافه کردن داده‌های جدید است.

علاوه بر این، از نظر سایر کیفیت‌های ساختاری نیز Medino عنصر به روز رسانی را در دستور کار خود قرار داده و بسیار جدید پی گیری می‌کند.

برای مثال، اخیرا این اپلیکیشن کاربردی سویه‌ها و ظرفیت‌های کاربردی خود را بهینه سازی کرده است که در ادامه، فهرستی از این تازه سازی را که تا کنون انجام شده یا در دست انجام است، ذکر می‌کنیم:‌

 • اضافه شدن بخش آنلاین خدمات انواع بیمه با این هدف که بیمه شما بدون مراجعه حضوری و در کمترین زمان و مناسبترین قیمت، صادر شود و سوابق بیمه ای‌تان برای همیشه محفوظ و قابل پیگیری باشد.
 • به زودی کاربران این نرم افزار مفید، شاهد راه اندازی بخش تعمیرات دستگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی در قالب این اپلیکیشن خواهند بود.
 • اضافه شدن اطلاعات جدید پزشکی شامل مسمومیت‌ها، طب سوزنی، زالو درمانی، رژیم‌های درمانی.
 • اضافه شدن فوریت‌ها و اورژانس‌های پزشکی در بخش‌های داخلی، جراحی، زنان و اطفال.
 • اطلس کامل آناتومی‌بدن یکی دیگر از بخش‌های جذاب اپلیکیشن مِدینو است که به زودی بارگذاری خواهد شد.
 • کارشناسان در این اپلیکیشن، طرح دو زبانه شدن (فارسی و انگلیسی) را نیز به تازگی در دستور کار قرار داده‌اند.

راه‌های آشنایی بیشتر با اپلیکیشن medino

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اپلیکیشن مِدینو و نصب نصب سریع و آسان آن روی گوشی‌های اندروید و آیفون، علاوه بر مراجعه به سایت این مجموعه، به نشانی medinoapp.com می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان با شماره 26721618-021 تماس بگیرید.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | سلامت و زیبایی