اطلاعات تماس
  • 021776*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140102055939118638

نگاهی به پروسه طراحی سایت در شرکت نویا سیستم

کد: 140102055939118638

https://bit.ly/3OAfTdX

، تهران , (اخبار رسمی): آیا فرایند طراحی یک سایت کامل را می شناسید؟ بدون داشتن فرایند در طراحی، شما زمان و انرژی زیادی را برای هر پروژه هدر خواهید داد. این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا با فرایند یک طراحی سایت حرفه ای آشنا شوید.

نگاهی به پروسه طراحی سایت در شرکت نویا سیستم
فرایند طراحی سایت

اکثر مردم فکر می کنند فرآیند توسعه سایت استرس زا است و فقط توسط افراد حرفه ای می تواند انجام شود. آیا شما هم این فکر را می کنید؟ اگر جواب مثبت است، پس این مقاله برای شما مناسب است

 در واقع، داشتن یک فرآیند قوی برای طراحی سایت کار ساده ای نیست. اما با یک راهنمایی صحیح، به راحتی می توانید نتایج شگفت انگیزی داشته باشید و سایت خود را همانند یک حرفه ای طراحی کنید! داشتن یک فرایند مناسب در طراحی سایت، مشکلات مختلفی را برای شما حل می کند. 

این به کاربران نیز کمک می کند تا محصولات و خدمات شما را بهتر درک کنند، پیوندهای عاطفی بیشتری با سایت ایجاد کنند، و تعاملات خود را با آن افزایش دهند. موفقیت در طراحی سایت کاملا به نحوه ترکیب عناصری مانند رنگ، فونت، بافت و غیره بستگی دارد.

پنج مرحله فرآیند طراحی سایت

بدون هیچ مقدمه ای، بیایید یک اصول اساسی برای طراحی یک سایت قوی تدوین کنیم که به شما امکان دهد فرایند ساخت سایتهای اینترنتی را راحت تر کنیم تا آن را بهتر درک کنیم.

مرحله 1- هدف خود را مشخص کنید

داشتن یک هدف خلاقانه اولین گامی است که به شما کمک می کند تا یک فرآیند طراحی جذاب را بدون زحمت ایجاد کنید. اگر طراح ایده روشنی در مورد هدف نهایی داشته باشد، بیان ایده ها و انتخاب رنگ های جذاب طراحی وب که مستقیما ذهن بیننده را تحت تأثیر قرار می دهد برای او آسان می شود. قبل از شروع فرآیند طراحی سایت، باید این سوالات را از خود بپرسید:

  • سایت شما چیست؟
  • مخاطب هدف شما کیست؟
  • اهداف عمده ای که می خواهید با سایت خود به دست آورید چیست؟
  • چه خدماتی را می خواهید به مشتریان خود ارائه دهید؟
  • مزایای سایت شما چه خواهد بود؟
  • عملکرد رقبای شما چگونه است؟

پس از دریافت پاسخ تمام این سوالات، می توانید به راحتی مراحل بعدی طراحی صفحات وب را ادامه دهید. اطلاعات دقیق به شما جهتی روشن از کل فرآیند خواهد داد.

مرحله 2- محدوده پروژه را مشخص کنید

تعیین محدوده زمانی پروژه یکی از دشوارترین مراحل در کل فرآیند طراحی سایت است. محاسبه این زمان، ساده و ثابت نیست. در طول فرآیند تغییر می کند، که ممکن است بر کیفیت پروژه شما تأثیر بگذارد و ممکن است منجر به کار بیشتر شود.

کار بر روی پروژه ای با انتظاراتی غیر واقعی چیزی است که به شکست خواهد انجامید. با تعریف محدوده پروژه خود مانند جدول زمانی پروژه، تعداد کل صفحات آن، ویژگی هایی که در سایت می خواهید، به شما کمک می کند تا پروژه را به اتمام برسانید.

نکته: می توانید از نمودار گانت یا سایر ابزارهای پروژه استفاده کنید تا یک جدول زمانی واقع بینانه از کل فرایند داشته باشید. این نه تنها به شما در محاسبه مدت زمان کل پروژه کمک می کند، بلکه به شما امکان می دهد پروژه هایی تولید کنید که مشتریان را راضی کند.

مرحله 3- سایت خود را طراحی کنید

هنگامی که به خوبی روی پروژه متمرکز شدید، نوبت ایجاد نقشه سایت و وایرفریم است. وایرفریم، مرحله ای است که می تواند ارتباط بین تمام بخش های سایت را توضیح دهد.

ساختن یک سایت بدون طراحی نقشه آن درست مانند ساخت یک کیک، بدون قالب است. بنابراین، هنگامی که یک Wireframe ایجاد کردید، وقت آن است که کمی تحقیق روی طراحی سایت خود انجام دهید. تحقیق روی طراحی نه تنها به شما در درک عناصر ضروری کمک می کند، بلکه به شما امکان می دهد تا به راحتی سایتی مطابق با خواسته خود طراحی کنید.

به یاد داشته باشید، هر چه بیشتر تحقیق کنید، بهتر طراحی می کنید. بنابراین، برای ایجاد طراحی، پیش نویسی آماده کنید و آن را روی کاغذ بکشید و سپس آن را بسازید.

مرحله 4- تولید محتوا

آیا با اتمام طراحی، سایت کارش تمام است؟ خیر. اکنون، در این مرحله سایت خالی است و نیاز به محتوا دارد.

اگر نمای ظاهری سایت شما جذاب باشد، به راحتی می توانید توجه کاربران را به خود جلب کنید. اگر محتوای شما قوی و جذاب باشد، می توانید به راحتی مشتریان را حفظ کنید و آنها را تشویق به خرید کنید. در حال حاضر، محتوا چیزی است که می تواند به طراحی شما ارزش بیافزاید.

محتوا علاوه بر ایجاد تعامل، سئو سایت را نیز افزایش می دهد. بنابراین، اگر واقعاً می خواهید فرآیند طراحی شما کامل شود، هرگز بخش محتوا را نادیده نگیرید.

مرحله 5- محتوا را بصری کنید

طبق آمار، 91 درصد از مردم محتوای بصری را به محتوای متنی طولانی و خسته کننده ترجیح می دهند. اکنون که اهمیت محتوای بصری را درک کردید، زمان آن رسیده است تا یک سبک بصری برای سایت خود ایجاد کنید. داشتن تصاویری شگفت‌انگیز، جلوه دیگری به سایت شما خواهد بخشد.

اطمینان حاصل کنید که جلوه بصری سایت شما چشمگیر است زیرا آن را حرفه ای تر می کند. علاوه بر این، تصاویر متن شما را خواناتر می کنند. بنابراین، مطمئن شوید که تمام تصاویر اضافه شده به سایت، واکنش گرا و جذاب هستند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

نویا سیستم

تمرکز اصلی این شرکت بر روی طراحی سایت و برنامه نویسی سفارشی است. این شرکت در سال 1390 در تهران به ثبت رسید و تا اکنون به بیش از 200 شرکت، در حوزه طراحی سایت و برنامه نویسی خدمات رسانی کرده است.

اطلاعات تماس
  • 021776*****
[نمایش اطلاعات]