اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140103286140418027

بهترین روش های مهاجرت به کانادا

کد: 140103286140418027

https://bit.ly/3OnvGMd

، تهران , (اخبار رسمی): در حدود ۱۰۰ روش مهاجرت به کانادا وجود دارد که منجر به اقامت دائم کانادا می‌شوند، اگر دوست شما مسیری را انتخاب کرده و از آن طریق مهاجرت کرده، الزاما آن روش برای شما ایده آل نخواهد بود

بهترین روش های مهاجرت به کانادا
بهترین روش های مهاجرت به کانادا

برخی از برنامه‌های مهاجرتی، این امکان را به مهاجران خارجی می‌دهند تا به همراه اعضای خانواده خود به کانادا مهاجرت کنند.خانواده‌ای که امکان مهاجرت را دارند، در هریک از برنامه‌های مهاجرتی متفاوت است.

مهاجرت به کانادا با ویزای دانشجویی

مهاجرت از طریق تحصیل در کانادا یکی از راهکارهای منطقی برای رفتن به کاناداست. در سال های اخیر بسیاری از متقاضیان از این طریق راهی کشور کانادا شدند. با توجه به قوانین نسبتا راحت برای اخذ اقامت دائم پس از فارغ‌التحصیلی در کانادا، روش مهاجرتی تحصیلی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. پس از تحصیل در کانادا از راه های مختلفی امکان اخذ اقامت دائم وجود دارد.

مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر و ویزای کار

یک شرکت معتبر در کانادا منتظر شماست؟ اگر پاسخ به این سوال مثبت باشد، مهاجرت به کانادا با جاب آفر از طریق اخذ ویزای کاری کانادا برای شما بهترین انتخاب خواهد بود. برای این روش پیشنهاد شغلی شما باید معتبر باشد.

اینکه آیا این روش امکان اخذ اقامت دائم را به شما بدهد یا خیر بستگی به سطح شغل پیشنهاد شده به شما خواهد داشت. در بیشتر برنامه های مهاجرتی کانادا از طریق جاب آفر، باید سطح شغلی شما در مشاغل فنی و تخصصی باشد. (NOC 0,A,B)

 مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر

در سال ۲۰۲۲ با توجه به شرایط امتیاز بندی فدرال و استان‌های کانادا، برای مهاجرت از طریق تخصص شغلی یا برنامه‌های اسکیل ورکرکانادا باید حتما ترکیب این شرایط را داشته باشید:‌
سن زیر ۳۵ سال، مدرک فوق لیسانس، حداقل ۵ سال سابقه کار و نمره آیلتس ۷ به بالا در همه مهارت‌ها. 

مهاجرت به کانادا با مدرک فنی حرفه‌ای

اگر در مشاغل فنی مورد نظر کانادا مهارت و سابقه کار دارید، می‌توانید با مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به کانادا و از طریق برنامه اسکیل ترید اقدام کنید. برای اقدام از طریق این برنامه، شما نیاز به مدرک تحصیلی خاص و یا مدرک زبان با آیلتس بالا ندارید. اما داشتن جاب آفر از یک کارفرمای کانادایی شرط لازم است.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

همان طور که از نام این برنامه های مهاجرتی مشخص است موضوع مهم در این جا داشتن سرمایه کافی برای راه اندازی یا خرید یک کسب و کار در کاناداست. اما چقدر سرمایه؟ چه قصد خرید یک کسب و کار را داشته باشید چه بخواهید از نو یک کسب و کار را شروع کنید، هر کدام از استان های کانادا برنامه سرمایه گذاری مختص خودشان را دارند. مهاجرت به کانادا از مسیرهای سرمایه گذاری و کارآفرینی بسیار متنوع است.

مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ

در نگاه اول ساده به نظر می‌رسد. منظور ما شرایط مهاجرت به کانادا با استارتاپ است. در سایت‌ها البته به درستی این شرایط آورده شده است: آیلتس ۵ داشته باشید، ایده تجاری و نوآورانه داشته باشید و تمکن مالی برای زندگی در کانادا را نشان دهید. بله به همین راحتی پیش نیازهای برنامه استارت آپ را دارید. برنامه استارت آپ بسیار تخصصی است و علی رغم پیش نیازهای کم و ساده جزء پیچیده‌ترین روش‌هاست. هزاران پرونده به اداره مهاجرت ارسال می‌شوند ولی در سال ۲۰۲۱ فقط در حدود ۱۵۰ استارتاپ پذیرفته خواهند شد. پس درخواست زیاد و ورودی محدود منجر به سخت گیری زیاد اداره مهاجرت می‌شود.

مهاجرت به کانادا با ویزای توریستی

برخی از متقاضیان، ویزای توریستی کانادا را راهی برای مهاجرت به این کشور در نظر می‌گیرند. یعنی قبل از بررسی راه های مهاجرت تلاش می‌کنند با ویزای توریستی وارد کانادا شوند. این روش ممکن است در مواردی راه خوبی به نظر بیاید ولی در واقع امکان ایجاد مشکلات پس از اخذ ویزای توریستی وجود دارد. توصیه می‌کنیم حتما پیش از سفر به کانادا با ویزای توریستی، تمامی راه های مهاجرتی را بررسی کنید تا از هر گونه خسارت زمانی و مالی جلوگیری کرده باشید.

ویزای توریستی کانادا چیست؟

برای پاسخ به این سوال بهتر است ابتدا بپرسیم از نظر اداره مهاجرت کانادا توریست به چه کسی گفته می‌شود؟ توریست کسی است که تابعیت کشور کانادا را ندارد اما با داشتن مجوز لازم می‌تواند برای اهداف خاصی مانند بازدید از اقوام و دوستان، گردشگری و یا بررسی موقعیت‌های تجاری وارد کانادا شود. این مجوز ورود که به طور موقت صادر می‌شود، ویزای توریستی کانادا یا ویزیتور ویزا نامیده می‌شود و از گروه ویزاهای اقامت موقت یا همان Temporary Resident Visa – TRV است. 

مزایای ویزای توریستی کانادا

در صورت اخذ ویزای مولتیپل ۵ ساله، تا ۵ سال به دفعات مکرر می‌توانید به کانادا سفر کنید. تحت شرایط خاصی امکان تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی در داخل خاک کانادا وجود دارد که در نهایت مسیر اخذ اقامت دائم کانادا را هموار می‌کند. در صورت دریافت جاب آفر از کارفرمایان کانادایی، امکان تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار وجود دارد. طبق قانون موقت سیاست عمومی کانادا که تا تاریخ ۲۸ فوریه ۲۰۲۳ تمدید شده است، با داشتن جاب آفر می‌توانید از داخل خاک کانادا برای ورک پرمیت اقدام کنید. پیش از این، اقدام برای ویزای کار باید خارج از خاک کانادا انجام می‌شد.

  • افتتاح حساب بانکی امکان پذیر است.
  • خرید مسکن در کانادا امکان پذیر است.
  • می‌توانید با شرایط زندگی در کانادا آشنا شوید و برای مهاجرت به این کشور بهتر تصمیم بگیرید.

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزاهای توریستی کانادا به دو صورت صادر می‌شوند: ویزای سینگل (single) یا یک بار ورود و ویزای مولتیپل (Multiple) یا چند بار ورود.

ویزای سینگل کانادا

با ویزای سینگل کانادا تنها یک بار اجازه ورود به این کشور را دارید. برای مثال، برای بازدید رسمی مقامات این کشور، شرکت در کنفرانس یا شرکت در رخداد خاصی در این کشور ویزای سینگل صادر می‌شود. پس از خروج از کانادا، در صورتی که قصد سفر دوباره به این کشور را داشته باشید لازم است مجددا برای ویزای جدید اقدام کنید. 

ویزای مولتیپل کانادا

ویزای مولتیپل کانادا ممکن است برای مدت ۵ سال، ۱۰ سال یا به اندازه یک ماه پیش از تاریخ انقضای پاسپورت صادر شود. تا زمان اعتبار ویزای مولتیپل کانادا که برای ایرانیان معمولا ۵ ساله است اجازه دارید به دفعات مکرر وارد کانادا شوید و با هر بار ورود هم تا ۶ ماه مجاز به اقامت در کانادا هستید.

ممکن است در شرایط خاصی قرار بگیرید که نیاز به اقامت بیش از ۶ ماه در کانادا داشته باشید، در این صورت باید حداقل یک ماه پیش از اتمام مهلت ۶ ماه اقامت خود، برای تمدید ویزای ویزیتوری خود از داخل کانادا اقدام کنید که به آن ویزیتور رکورد Visitor Record می‌گویند. 

هزینه ویزای توریستی کانادا

برای اقدام جهت دریافت این ویزا لازم است چندین هزینه را در نظر داشته باشید مانند هزینه بررسی اپلیکیشن در اداره مهاجرت کانادا، هزینه بیومتریک یا انگشت نگاری و ارائه تمکن مالی کافی برای مدت حضور در کانادا.

علاوه بر این هزینه‌ها، برای ترجمه مدارک فارسی و یا استخدام وکیل مهاجرت باید هزینه لازم را داشته باشید. در ادامه به هزینه‌های اصلی مورد نیاز اشاره می‌کنیم.

تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا

از جمله موارد مهمی که باید به آن توجه کنید، ارائه تمکن مالی کافی برای طول مدت اقامت در این کشور است. میزان حداقلی برای تمکن مالی ویزای توریستی کانادا مشخص نشده است. در واقع بسته به اینکه چند ماه قصد ماندن در این کشور را دارید و آیا در نزد بستگان و دوستان خود خواهید بود و یا در هتل اقامت خواهید داشت، میزان تمکن مالی متفاوت است.

لازم است به ازای هر ماه حداقل ۲,۰۰۰ دلار کانادا ارائه دهید که بنابراین برای طول مدت ۶ ماه حداقل ۱۲,۰۰۰ دلار نیاز دارید. البته این مبلغ به صورت میانگین است و برای ایرانیان ارائه تمکن مالی بیشتر توصیه می‌شود.

ویزای توریستی کانادا با دعوت نامه

برای اپلای جهت ویزای توریستی کانادا لازم است که از فردی در کانادا دعوتنامه داشته باشید. این فرد می‌تواند از بستگان درجه یک، دوست یا از خویشاوندان شما باشد. نوشتن دعوت نامه به این معنا نیست که فرد دعوت کننده از لحاظ حقوقی مسئولیت شما را بر عهده می‌گیرد بلکه نشان می‌دهد که میزبان شما است و در صورت نیاز، مخارج مالی شما را در کانادا تامین خواهد کرد. 

ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه

ارائه دعوت نامه برای ویزای توریستی کانادا الزامی نیست و با مدارک مربوط به رزرو هتل هم می‌توانید برای این ویزا اقدام کنید اما نداشتن آن شانس ویزا را کاهش می‌دهد و پرونده‌تان را با ریسک بزرگی مواجه می‌کند. بنابراین توصیه می‌کنیم اگر به قصد بازدید دوستان و بستگان خود به کانادا می‌روید، حتما از آنها دعوت نامه بگیرید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موسسه محبوب مهاجر

سازمان مهاجرتی الهام کیا با سابقه درخشان در امور مهاجرتی به شما کمک می‌کند تا تا اقامت کانادا را سریع‌تر به دست آورید. برای دریافت اقامت کانادا راه‌های مختلفی وجود دارد. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر و استفاده از مشاوره رایگان می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

حقوقی و قانون