اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140103296144018027

چگونه ویزای توریستی کانادا را تبدیل به اقامت دائم کنیم؟

کد: 140103296144018027

https://bit.ly/3bheJVP

، تهران , (اخبار رسمی): یکی از رایج ترین روش های اخذ اقامت دائم، تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی یا ویزای کاری می باشد زیرا در این صورت دریافت اقامت دائمی کانادا بسیار آسان تر خواهد بود. در این مقاله تصمیم داریم شما را با روش های مختلف و جزئیات تبدیل ویزای توریستی کانادا به اقامت دائم آشنا کنیم.

چگونه ویزای توریستی کانادا را تبدیل به اقامت دائم کنیم؟
چگونه ویزای توریستی کانادا را تبدیل به اقامت دائم کنیم؟

تلاش برای اخذ اقامت دائم کانادا

بدون شک، مهاجرت و زندگی در کشور دیگر امری مهم و حساس می باشد که شرایط زندگی افراد را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. به همین دلیل همه افراد به دنبال مقصدی هستند که شرایط ایده آلی داشته باشد و بهترین اتفاقات را برایشان رقم بزند. سال های طولانی است که کانادا به عنوان یکی از بهترین کشورهای مهاجرپذیر جهان شناخته شده است و عوامل متعددی در محبوبیت این کشور نقش دارند.

از مهم ترین دلایل تمایل افراد برای اخذ اقامت دائم کانادا می توان به شاخص کیفیت زندگی، مهاجر پذیری کشور، شرایط کار، کیفیت آموزش و وضعیت ایده آل اقتصادی اشاره کرد که همه این فاکتورها در کنار هم، یکی زندگی عالی و بی دغدغه را رقم می زنند. یکی از بزرگترین دغدغه هایی که مهاجران همیشه در سر دارند، دریافت اقامت دائم پس از اقامت موقت می باشد. در بسیاری از کشورهای جهان، شرایط بسیار پیچیده و سخت گیرانه ای برای دریافت اقامت دائم در نظر گرفته اند اما کانادا جزو کشورهایی است که در این زمینه شرایط بسیار مناسبی دارد.

جالب است بدانید که شما می توانید از طریق اکسپرس انتری، از همان ابتدای ورود اقامت دائم این کشور بدست آورید. با بررسی شرایط مهاجران در کشور کانادا، تمایل مردم برای اخذ اقامت این کشور افزایش می یابد چرا که از شرایط بسیار خوبی برخوردار هستند. 

بررسی شاخص کیفیت زندگی در کانادا

یکی از مهم ترین ویژگی ها کشور کانادا، کیفیت زندگی در آن جا می باشد. به طور طبیعی شرایط زندگی در شهرهای مختلف این کشور متفاوت است اما به طور کلی، شرایط زندگی در کشور کانادا با امتیاز کلی ۱۶۰.۶ از نظر کیفی در کیفیت “بسیار بالا” قرار دارد و یکی از ایده آل ترین کشورهای جهان برای زندگی است.

تنوع فرهنگی فراوان در کشور کانادا

کانادا کشوری است که می توانید در آن شاهد فرهنگ های گوناگون باشید که به راحتی در کنار هم زندگی می کنند. همانطور که گفته شد، این کشور یکی از بالاترین نرخ های مهاجرت در جهان را به خود اختصاص داده به طوری در سال ۲۰۱۸ بیش از ۳۱۰۰۰۰ مهاجر از سراسر جهان به این کشور سفر کرده اند.

جالب است بدانید که امروزه افراد مختلف با فرهنگ های گوناگون و با حفظ آیین و سنت های پیشین خود، یک هارمونی زیبا در کشور کانادا ایجاد کرده اند و بدون هیچ دغدغه ای در کنار هم زندگی می کنند.  طبق بررسی های انجام شده، بیشتر از ۳۰ خرده فرهنگ در کشور کانادا حضور دارد که شهرهای تورنتو، مونترئال و ونکوور نمود بارزی از این تفاوت های فرهنگی می باشند. بنابر این شما از فرهنگی که باشید و با هر مذهب و آیینی که دارید می توانید با خیال آسوده به این کشور مهاجرت کنید و با اخذ اقامت دائم کانادا، یک زندگی ایده آل و بدون دغدغه را تجربه کنید.

آشنایی با ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی یکی از رایج ترین انواع ویزاهای مهاجرتی می باشد و در واقع یک ویزای موقت می باشد که توریست ها با در دست داشتن آن می توانند مجوز ورود و بازدید از کانادا را دریافت کنند. به طور کلی، ویزای توریستی به دو دسته single entry و multiple entry تقسیم بندی می شود که هر کدام شرایطی دارند. ویزای single entry تنها یک بار اجازه ورود به کشور کانادا را در اختیار اشخاص قرار می دهد اما با دریافت ویزا multiple مجوز ورود و خروج بیش از یکبار به خاک کانادا را خواهید داشت. ویزای توریستی ممکن است به دلایل گوناگونی برای متقاضیان صادر شود که از جمله رایج ترین آنها می توان به خرید ملک . مسکن ، انجام بیزینس، سفرهای تفریحی و غیره اشاره کرد.

فرآیند تمدید ویزای توریستی

شما این امکان را دارید که برخی از ویزاهای توریستی را تمدید کنید و در واقع مدت ویزاها با توجه به نوع درخواست متقاضیان و نوع فعالیت آنها در کشور کانادا، متفاوت می باشد. مدت زمانی که ویزای توریستی کانادا اعتبار دارد،  توسط آفیسر مهاجرت و با در نظر گرفتن نوع درخواست فرد متقاضی مشخص می شود. در رابطه با زمان صدور ویزا باید بگوییم که کل پروسه دریافت ویزای توریستی کانادا مدت زمان مشخصی ندارد و با توجه به شرایط گوناگون، متغیر است.

اما به طور معمول این بازه زمانی چیزی در حدود ۱۰۰ الی ۱۲۰ روز می باشد. توجه داشته باشید که قبل از هرچیزی برای دریافت ویزای توریستی باید مدارک مورد نیاز را آماده کنید. بنابراین حتما مطمئن شوید که همه مدارک را تکمیل کرده اید. از جمله مهم ترین اسناد و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا توریستی کانادا می توان به مدارک تمکن مالی، پاسپورت معتبر با ۶ ماه اعتبار، ارائه اسناد ملکی و غیره اشاره کرد. یکی دیگر از روش های دریافت ویزا توریستی این کشور، از طریق دعوتنامه معتبر از کانادا می باشد که برای این کار حتما باید از یک شخص یا سازمان مورد اطمینان و معتبر دعوتنامه دریافت کنید. در نهایت شما می توانید در صورت تمایل نسبت به دریافت اقامت دائم کانادا اقدام فرمایید.

تبدیل ویزای توریستی به سایر ویزاها

خبر خوب اینجاست که شما می توانید پس از دریافت ویزاهای توریستی، آن را بع ویزاهای دیگر تبدیل کنید و در نهایت اقامت دائم کانادا را دریافت نمایید! ویزاهای توریستی قابلیت تبدیل شدن به برخی ویزاها از جمله ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزاهای کارآفرینی و چندین مورد دیگر را دارند که هر یک از آنها از شرایط ویژه ای برخوردار هستند. در ادامه شما را با دو نمونه از رایج ترین ویزا ها یعنی ویزا تحصیلی و ویزا کار آشنا می کنیم

تبدیل کردن ویزا توریستی کشور کانادا به ویزای تحصیلی:

شما در دو حالت می توانید  ویزای توریستی خود را به ویزا تحصیلی در کانادا تبدیل کنید و نسبت به اقامت دائم کانادا اقدام کنید:

در حالت اول، اگر فرد متقاضی کمتر از ۱۸ سال سن داشته باشد و قصد تحصیل در یکی از مقاطع ابتدایی تا دبیرستان را داشته باشد می تواند ویزای توریستی خود را به ویزای تحصیلی تغییر داده و مشغول به تحصیل در هر یک از مقاطع ذکر شده شود.

در حالت دوم، اگر سن فرد متقاضی بالای ۱۸ سال باشد، باید توسط یکی از موسسه های آموزش عالی در کشور کانادا پذیرش شود و اجازه تحصیل در این کشور را کسب نماید تا بتواند ویزای توریستی خود را به تحصیلی تبدیل کند.

پس از پایان تحصیل و در صورت تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار، می توانید اقامت دائم کانادا را هم دریافت کنید و برای همیشه در این کشور زندگی کنید.

تبدیل کردن ویزا توریستی کشور کانادا به ویزای کار:

همانطور که گفته شد، یکی دیگر از موارد برای تبدیل ویزای توریستی، ویزای کاری می باشد. لازم به ذکر است که شرایط تغییر ویزای توریستی به ویزای کاری کمی متفاوت تر و سخت تر بوده و دارای پیچیدگی هایی می باشد. شما می توانید به دو صورت این کار را انجام دهید:

در شرایطی که همسر فرد متقاضی مشغول به کار و یا تحصیل در کانادا باشد، او اجازه دارد که برای دریافت ویزای کاری اقدام نماید.

در حالت بعدی شخص متقاضی باید برای اخذ اقامت دائم کانادا درخواست داده باشد و تا زمانی که به درخواست او رسیدگی شود و پاسخ قطعی دریافت نماید، می تواند مشغول به کار شود و ویزای توریستی خود را به ویزای کار تبدیل کند.

چگونه ویزای کار یا تحصیلی را به اقامت دائم کانادا تبدیل کنیم؟

همانطور که در بخش قبلی توضیح دادیم، شما می توانید ویزای توریستی خود را به ویزا تحصیلی یا ویزا کاری تبدیل کنید و در نهایت اقامت کانادا را دریافت کنید. اما حالا سوال اینجاست که چگونه می توانیم ویزاهای تحصیلی و کاری خود را به اقامت دائم کانادا تبدیل کنیم؟

در قدم اول تصمیم داریم شما را با شرایط تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم کانادا آشنا کنیم:

فراد زیر ۱۸ سالی که در یکی از مقاطع ابتدایی تا دبیرستان در کانادا مشغول به تحصیل هستند می توانند بدون هیچ مشکل و مسئله ای پس از اتمام دوره تحصیلی خود، در کشور کانادا بمانند و زندگی کنند. اما شرایط برای آن دسته از افرادی که از موسسات آموزش عالی کانادا پذیرش گرفته اند کمی متفاوت می باشد. این دسته از افراد پس از اتمام دوره تحصیلی شان باید به دنبال ویزای کار باشند و یا با یک شهروند کانادایی ازدواج کنند تا بتوانند در کشور کانادا اقامت دائمی داشته باشند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موسسه محبوب مهاجر

سازمان مهاجرتی الهام کیا با سابقه درخشان در امور مهاجرتی به شما کمک می‌کند تا تا اقامت کانادا را سریع‌تر به دست آورید. برای دریافت اقامت کانادا راه‌های مختلفی وجود دارد. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر و استفاده از مشاوره رایگان می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

حقوقی و قانون