اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140104046155718027

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت یا owner operator

کد: 140104046155718027

https://bit.ly/3u3mJQt

، تهران , (اخبار رسمی): به طور کلی وقتی سخن از ثبت شرکت در کانادا یا Owner Operator می شود درباره فردی صحبت می کنیم که یک شرکت یا واحد تجاری (به طور معمول با کمتر از 10 کارمند یا کارگر) و خود آن فرد، مدیریت شرکت یا واحد تجاری خود را بر عهده گرفته است.

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت یا owner operator
مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

ویزای کار کانادا از طریق ثبت شرکت در کانادا چگونه دریافت می شود:

در ویزای کار ثبت شرکت یا owner operator، متقاضی ابتدا یک واحد تجاری یا شرکت را در کانادا راه اندازی یا خریداری می کند. سپس به اداره کار کانادا اعلام می کند که حضور وی برای مدیریت این واحد تجاری واجب است.

اگر اداره کار قانع شود، برای وی نامه LMIA صادر می کند. بعد از دریافت این نامه، متقاضی می تواند به اداره مهاجرت کانادا تقاضای ویزای کار بدهد. اگر اداره مهاجرت هم با تقاضای وی موافقت کند، ویزای کار کانادا صادر خواهد شد. همسر متقاضی نیز می تواند ویزای کار کانادا دریافت کند و فرزندان زیر 18 سال وی نیز اجازه خواهند داشت در کانادا رایگان تحصیل کنند.

ویزای متقاضی اصلی به وی اجازه می دهد تنها برای واحد تجاری خود کار کند. اما ویزای همسر وی از نوع Open Work Permit است و به او اجازه می دهد که تقریبا برای هر کارفرمایی کار کند.

LMIA در کانادا به چه معناست:

LMIA ) Labour Market Impact Assessmen ) نامه ایست که اداره کار کانادا صادر می کند و طی آن اعلام می کند، استخدام یک فرد غیر کانادایی اثر منفی روی بازار کار کانادا ندارد. به طور معمول گرفتن LMIA بسیار دشوار است و یک شرکت کانادایی باید ابتدا برای مدت قابل توجهی با صرف هزینه های قابل توجهی در چند منبع قابل قبول آگهی استخدام بدهد و یک سری مدارک و فرم به اداره کار کانادا ارائه کند تا آنها متقاعد شوند که آن شرکت موفق نشده نیروی مورد نیاز خود را از بین مقیمان دائم یا شهروندان کانادا پیدا کند و چاره ای  جز استخدام افراد خارجی ندارد.

بسیاری از روشهای مهاجرتی کانادا به سرمایه گذاری در کانادا یا ثبت شرکت معروف است، اما برنامه owner operator برای صاحبین مشاغلی ست که در کشور خود بیزینسی را مدیریت می کنند و یا از مدیران ارشد یک بیزینس بوده اند، می توانند با ارائه یک بیزینس پلن دقیق به کانادا، ویزای کار دریافت کنند.

آیا با  ثبت شرکت در کانادا و ویزای کار owner operator می توان به کانادا مهاجرت کرد؟

دریافت این ویزا می تواند بین 50 تا 200 امتیاز برای مهاجرت اکسپرس انتری Express Entry همراه داشته باشد. در حقیقت صرف گرفتن LMIA می تواند کافی باشد. دریافت امتیاز 50 یا 200 بستگی به پستی دارد که متقاضی احراز می کند و همچنین نوع واحد تجاری که خریداری یا تأسیس می شود. که البته ما پرونده های بسیاری را داشته ایم که توانسته اند 200 امتیاز این ویزا را کسب کنند.

وجود این امتیاز مهاجرت به کانادا را تضمین نمی کند. به عبارت دیگر گرچه این روش ممکن است برای بعضی متقاضیان راههای مهاجرت را تسهیل کند، اما برای خیلی از افراد مؤثر نخواهد بود.

صرف نظر ازشانس گرفتن اقامت کانادا، موفقیت در این روش به متقاضی و خانواده وی اجازه حضور و کار در کانادا می دهد (و برای فرزندان زیر 18 سال اجازه تحصیل).

مزایای ثبت شرکت در کانادا یا owner operator:

در صورتی که صاحب یک کسب و کار در کشور خود هستید، اما سرمایه بالایی برای دریافت اقامت سرمایه گذاری کانادا ندارید، پیشنهاد ما، برنامه مهاجرتی ثبت شرکت در کانادا یا owner operator است، که مزایای بسیاری داشته و به اختصار به تعدادی از آنها اشاره می کنیم:

1. توجیه اقتصادی بالا نسبت به برنامه های مهاجرتی حاضر
2. بدون نیاز به ارائه مدرک زبان
3. سرمایه گذاری و داشتن حداقل دارایی از اهمیت کمتری نسبت به برنامه های مشابه کارآفرینی استانی برخوردار است (با سرمایه به مراتب کمتری امکان اقدام وجود دارد)
4. امکان انتقال سرمایه به صورت قانونی به کانادا.
5. تحصیلات دانشگاهی الزامی نیست.
6. داشتن ویزای توریستی کانادا برای شروع فرآیند الزامی نیست.
7. امکان تغییر بیزینس یا خرید بیزینس دیگر بعد از ورود به کانادا، ممکن است.
8. سابقه سفر به کشورهای حوزه شینگن اهمیتی ندارد.
9. می توانید شهر خود را انتخاب کنید و محدود به انتخاب استانی خاصی نیستید
10. رشته تحصیلی و سوابق کاری اگر ناهماهنگ باشند مشکلی نخواهید داشت.
11. پس از راه اندازی بیزینس ملزم به اقامت محل یا شهر خاصی نیستید و انتخاب با خود شماست.
12. مالک 100% کسب و کار خود خواهید بود
13. همسر میتواند ویزای کار باز داشته باشد و فرزندان زیر 18 سال از تحصیل رایگان بهره مند خواهند شد.
14. کل خانواده بیمه درمانی تکمیلی خواهند داشت.
15. تسهیل راه برای دریافت اقامت دائم کانادا.
و....

ما در کنار شما خواهیم بود تا بهترین راه مهاجرت را انتخاب کنیم.

برای ثبت شرکت در کانادا،سه گزینه پیش رو دارید:

Corporation
در این روش ثبت شرکت در کانادا، که مثل ثبت شرکت به روش سهامی خاص یا عام در ایران است، بیزینس در کانادا ثبت شده و به عنوان یک شخصیت حقوقی تلقی می شود. لذا مسئولیت بیزینس به شرکت ختم می گردد و نه به افراد صاحب آن. در این شیوه حداقل 2 نفر عضو نیاز است. چنانچه شرکتی ورشکست گردد صاحبانش ورشکسته تلقی نمی شوند.

Sole proprietorships
این شیوه ثبت شرکت در کانادا، بسیار آسان است. در این روش کار آزاد به اسم یک نفر به ثبت می رسد. ایراد این روش در  این است که درآمدش با درآمد شخصی فرد جمع می شود که ممکن است باعث افزایش مالیات پرداختی گردد. در ضمن فرد در چنین حالتی مسئولیت کامل دارد. لذا چنانچه ورشکست گردد ممکن است کل دارایی اش را از دست بدهد. در کانادا سابقه ورشکستگی بین 5 تا 7 سال در سابقه تجاری ورشکسته ثبت خواهد شد که آثار خوبی برای تاجر نخواهد داشت.

Partnership
در این شیوه ثبت شرکت در کانادا دو یا چند نفر با یکدیگر شراکت می کنند. معمولاَ این شیوه را (به دلیل مسائل حقوقی پیچیده اش) کسانی مانند زن و شوهر ها انجام می دهند. این روش کاملاَ با روش قبلی شباهت دارد با این تفاوت که درآمد یا ضرر بیزینس بین شرکا تقسیم می گردد. ثبت بیزینس به این شیوه کمی مشکل تر از شیوه قبل است.

ثبت شرکت یا خرید یک بیزینس در کانادا به تنهایی منجر به دریافت اقامت نمی شود و باید بیزینس پلن دقیق و به طور کلی برنامه ریزی دقیقی برای دریافت اقامت داشته باشید. از این رو می توانید بر روی خدمات حرفه ای ما برای خرید بیزینس حساب کنید که پلن دقیقی برای دریافت اقامت شما داشته باشیم.

برنامه مهاجرتی Owner Operator چیست؟

برنامه مالک گرداننده یا Owner-Operator program در واقع یک برنامه مهاجرتی رسمی نیست، بلکه یک نوع ورک پرمیت یا همان اجازه کار یا ویزای کار کانادا است که تحت برنامه نیروی کار خارجی موقت فدرال (Federal Temporary Foreign Worker Program -TFWP) صادر می‌شود.

از طریق ثبت یک شرکت جدید و یا خرید حداقل ۵۱٪ درصد سهام یک شرکت از پیش موجود و فعال در کانادا، می‌توانید ویزای کار Owner Operator بگیرید.

مزایای ثبت شرکت در کانادا از روش Owner Operator چیست؟

از جمله روش‌هایی که مشابه با ویزای ثبت شرکت در کانادا است، می‌توان به ویزای استارتاپ، برنامه‌های کارآفرینی استانی و روش سرمایه‌گذاری کبک اشاره کرد. روش Owner Operator ویژگی‌هایی دارد که آن را از این روش‌ها متمایز می‌کند:

در ویزای استارتاپ، متقاضی راه‌اندازی استارت‌ آپ باید تأییدیه‌ یک شرکت سرمایه‌گذاری را به دست بیاورد تا بتواند استارتاپ خود را در کانادا راه‌اندازی کند. اما در روش Owner Operator نیازی به معرفی سرمایه‌گذار نیست.

در برنامه‌های کارآفرینی استانی ظرفیت محدود است، به همین دلیل نام متقاضیان باید وارد استخر یا pool شود تا از این طریق نفرات برتر و واجد شرایط شناخته شوند. اما در روش Owner Operator هیچ رقابتی وجود ندارد و ظرفیت آن نامحدود است.

میزان سرمایه‌ اولیه برای خرید سهام بیزینس یا ثبت شرکت جدید در کانادا حداقل ۱۵۰,۰۰۰ دلار است که در مقایسه با روش سرمایه‌گذاری کبک رقم پایین‌تری است. 

در ویزای ثبت شرکت یا خرید بیزینس در کانادا، خود متقاضیان انتخاب می‌کنند که در کدام شهر کانادا شرکت یا بیزینس خود را ثبت و یا خریداری کنند.

در ویزای کار مالک گرداننده کانادا نیازی نیست که رشته‌ تحصیلی شما الزاماً مرتبط با شغلتان باشد. اما باید سوابق شغلی و سابقه‌ کار مدیریتی‌تان مرتبط با کسب و کار مورد نظر در کانادا باشد.

همسر شما اپن ورک پرمیت می‌گیرد و فرزندان وابسته یعنی زیر ۱۸ سال از امکان تحصیل در مدارس کانادا به صورت رایگان بهره‌مند می‌شوند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موسسه محبوب مهاجر

سازمان مهاجرتی الهام کیا با سابقه درخشان در امور مهاجرتی به شما کمک می‌کند تا تا اقامت کانادا را سریع‌تر به دست آورید. برای دریافت اقامت کانادا راه‌های مختلفی وجود دارد. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر و استفاده از مشاوره رایگان می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

حقوقی و قانون