اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140104136273018027

ویزای توریستی کانادا(انواع ویزا و تفاوت ها، مدارک و شرایط)

کد: 140104136273018027

https://bit.ly/3P2UCZM

، تهران , (اخبار رسمی): آیا می خواهید خانواده و دوستانتان را ملاقات کنید؟ تجارت کنید یا از طریق کانادا سفر کنید؟چه مدارکی برای ویزای توریستی کانادا احتیاج دارید؟

ویزای توریستی کانادا(انواع ویزا و تفاوت ها، مدارک و شرایط)
ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا در دو نوع مختلف صادر می شود:

  • تک ورودی 
  • چند ورودی

 Single Entry یا تک ورودی 

اگر بار اولی است که به کانادا سفر می کنید ویزای توریستی کانادا به مدت ۶ ماه برای شما صادر خواهد شد. اگر مدت زمان اقامت شما بیشتر است باید ویزای توریستی را تمدید کنید و هزینه جدید را بپردازید. اعضای خانواده باید درخواست جداگانه بدهند.

 Multiple Entry  یا چند ورودی

 در صورتی که به ملاقات پدر و مادرو اقوام درجه یک خود به کانادا سفر می کنید برای Super Visa درخواست دهید. البته والدین و پدربزرگ و مادر بزرگ شما باید شهروند کانادا باشند یا اقامت دایم کانادا را داشته باشند.

با سوپر ویزا تا ۲ سال برای شما ویزا صادر میشود و نیاز به تجدید آن نخواهید داشت. سوپر ویزا یک Multi-Entry Visa است که تا ۱۰ سال چند بار می توانید با آن به کانادا سفر کنید.

تفاوت Multi-Entry Visa و Super Visa  در چیست؟

تفاوت این دو ویزا در این است که با سوپر ویزا تا ۲ سال می توانید در کانادا بمانید اما با ویزای مولتی کانادا در هر ورود فقط ۶ ماه می توانید در کانادا باشید.

آیا با ویزای توریستی کشور کانادا کار در کانادا و همچنین تحصیل در کانادا امکان پذیر است؟

دلایل سفر به کانادا مواردی از قبیل: گذراندن تعطیلات، دیدار خانواده و تجارت در کانادا می باشند. از این رو ویزای توریستی فقط برای این موارد صادر می شود. البته لازم به ذکر است که با این ویزا می توانید در دوره های آموزشی که کمتر از شش ماه است شرکت کنید و این دوره ها باید در موسساتی باشند که مورد تایید اداره مهاجرت کانادا هستد و امکان تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی کانادا هم وجود دارد.

انواع ویزای کانادا

ویزا کانادا انواع مختلفی دارد که بسته به نیاز هر فرد می‌بایست نسبت به دریافت آن اقدام کرد. انواع ویزای کانادا شامل مواردی متعددی چون ویزای توریستی کانادا ، ویزای تحصیلی، ویزای فرصت مطالعاتی و … می باشد . به طور کلی انواع  ویزای  کانادا به دو دسته کلی ویزاهای موقت کانادا و  ویزای اقامت دائم کانادا  تقسیم بندی می‌شود.

برای ثبت درخواست و دریافت هر یک از ۲ نوع  ویزای کانادا از دو طریق می‌توان اقدام کرد. ثبت نام آنلاین ویزای کانادا و روش دوم مراجعه حضوری به سفارت کانادا و ارائه مدارک به صورت دستی پرکردن مدارک در محل سفارت کانادا. به دلیل بسته بودن سفارت کانادا در ایران  متقاضیان دریافت ویزای  کانادا می‌بایست برای انگشت‌نگاری و یا بیومتریک ویزا در کشورهای اطراف ایران مراجعه کنند.

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا یا (Visitor Visa) همانگونه که از نام آن بر‌آید با اهدافی توریستی صادر می‌شود. نکته جالب در خصوص این ویزا این است که در حال حاضر این ویزا به شکل ویزای مولتی کانادا (Canada Multiple Visa) که در ایران با نام‌هایی همچون ویزای ۵ ساله کانادا نیز معروف شده، صادر می‌شوند. در واقع بنابر اعلام وب سایت سفارت کانادا به افسران مهاجرت این کشور توصیه شده‌است ویزای توریستی کانادا را تا جای ممکن به شکل ویزای مولتی صادر کنند.

دارندگان ویزای مولتی کانادا قادر خواهند بود تا زمان اعتبار ویزای خود (اعتبار ویزای مولتی کانادا تا زمان اعتبار پاسپورت است که برای ما ایرانیان این مدت حداکثر پنج سال می باشد) در هر زمان و بدون محدودیت وارد خاک کانادا شوند و هر بار تا مدت ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشند. 

مرسوم ترین ویزای توریستی کانادا ویزیتور ویزا کانادا می باشد. اعتبار ویزیتور ویزا در حد پاسپورت است، به این معنا که برای همه ملیت ها مشترک است. اعتبار پاسپورتهای آمریکایی 10 سال و پاسپورت های ایرانی 5 سال است. اما در مورد ویزیتور ویزا یک ویزا با ماهیت توریستی و دیدار از کشور وجود دارد که برای کار و تحصیل قابل استفاده نیست.

اخذ ویزای توریستی کانادا

با این ویزا فرد می تواند در بانک تی دی حساب باز کند. برای وی یک حساب Debit افتتاح می شود و وی می تواند خانه اجاره کرده و حتی ماشین خریداری کند. البته برای خرید ماشین قوانین گسترده ای و حساب باید موجودی کافی داشته باشد. اما خرید خط تلفن محدودیتی ندارد.

شرایط ویزای توریستی کانادا

1 – سابقه سفر خوب

سابقه سفر به حوزه های ویزایی معتبر. 5 حوزه معتبر ویزایی وجود دارد:

شنگن، شامل 28 که کشورهایی مانند چین، هونگ گونگ، سنگاپور، ژاپن، کره جنوبی …، تفاوتی ندارد که فرد از کدام یک از این کشورها ویزا گرفته باشد.

همین که فردی سابقه ویزای شنگن داشته باشد، افسر کانادایی راحت تر اعتماد می کند چرا که نشان می دهد فرد به یک کشور شنگن سفر کرده و به ایران برگشته و در نتیجه وابستگی مشخصی به ایران دارد. اگر تعداد این ویزاها حداقل 2 باشد، وضعیت خوبی را ایجاد می کند. البته اگر شخص ویزای اول را به صورت سینگل بگیرد و ویزای بعدی را مولتی، اعتبار آن باز هم بیشتر می شود.

اگر ویزای اول مولتی و مدت دار باشد هم شرایط خوبی است. چرا که دارندگان ویزای مولتی اجازه رفت و آمد نامحدود را دارند، همانطور که ویزای کانادا اجازه رفت و آمد نامحدود در طول مدت اعتبار را می دهد. حداقل دو ویزای شنگن در 10 سال گذشته و امروزه در 5 سال گذشته لازم است.

نکته مهم درباره شنگن

همیشه بهتر است از یک کشور وارد و از یک کشور دیگر خارج شوید، به طور مثال اگر از آلمان وارد می شوید از ایتالیا خارج شوید. البته کسانی که بیزینس من (business man) محسوب می شوند استثنا هستند. اگر فرد دو ویزا از این نوع داشته باشد اعتبار زیادی کسب می کند.

اگر ویزای انگلستان مربوط به 4 تا 5 سال اخیر باشد شرایط فوق العاده ای است چون کشورهای انگلیس، کانادا، استرالیا، چین، سنگاپور، هونگ کونگ، … کشورهای مشترک المنافع هستند و اگر به هر یک از این کشورها سفر کرده باشید و ویزای آن را داشته باشید اعتبار خوبی ایجاد می کند.

ویزای آمریکا یا استرالیا اگر مربوط به 4-5 سال اخیر باشد اعتبار خوبی دارد. چرا که این کشورها به راحتی ویزا نمی دهند پس داشتن ویزای آنها شرایط تعریف شده ای برای فرد ایجاد می کند و اعتبار پرونده وی را افزایش می دهد.

2- دعوتنامه

دعوت نامه از طرف یک دعوت کننده تحت زیرمجموعه هدف سفر تعریف می شود.

تعریف دعوت کننده: کسی که در کانادا PR یا پاسپورت دارد، مشغول به کار یا تحصیل است و باید وظایف مشخص فردی داشته باشد. دعوت کننده 6 نوع است که از اول تا پنجم به ترتیب اعتبار آنها کاهش می یابد.

گروه اول: اعضای خانواده درجه یک (پدر، مادر، خواهر، برادر، همسر و فرزند)

تبصره-1: پدربزرگ و مادربزرگ هم خانواده درجه یک محسوب می شوند.

گروه دوم: بستگان درجه دو، شامل عمه، خاله، عمو و دایی که اعتبارش از گروه اول کمتر است و با این دعوت نامه فرد نیازمند حداقل یک سفر شینگن نیز هست.

گروه سوم: شامل فرزندگان گروه دوم است.

گروه چهارم: فرزندان گروه سوم هستند، که مورد رایجی است

گروه پنجم: دوستان، افرادی که سال هاست یکدیگر را ندیده اند و رابطه ای صمیمی با هم دارند. این گروه کم اعتبارترین دعوت کننده است، چرا که دیدن دوست توجیه مناسبی برای گرفتن ویزا نیست و متقاضی علاوه بر این دعوتنامه باید شرایط کاری، مالی و سابقه سفر خوبی برای گرفتن ویزا داشته باشد.

اولین وابستگی، اعضای درجه یک خانواده است که برای افراد 10 تا 25 سال پدر و مادر و احیانا خواهر و برادر، و برای افراد بالای 25 سال همسر و فرزند است.

وابستگی دوم شغل است 

وابستگی دوم شغل است؛ شغل متعلق به زیرگروه وابستگی کاری می باشد. نکته این است که همواره وابستگی های فرد به ایران باید دلایل ماندن وی در کانادا را شکست دهد.

مشاغل مختلف اعتبارهای مختلفی دارند. معتبرترین مشاغل عبارت اند از پزشک، مهندس، وکیل، خلبان، افراد داری شرکت، مدیر عامل، افرادی که بیزینس پرتلاشی دارند، و افرادی که شغل دولتی با سابقه بیمه بالاتر از 5 سال دارند. صاحبان این مشاغل اعتبار ویژه ای نزد سفارت کانادا دارند، به این معنی که برداشت سفارت همیشه این است که این افراد به دلیل جایگاه کاری بالا به سر کار خود باز خواهند گشت.

وابستگی سوم دارایی است

ما همواره توصیه می کنیم که به ازای هر یک نفر بزرگسال حدود 200 میلیون تومان پول در حساب، یک سند ملکی، ترجیحا سند کامل، و ماشین مدل با ارزشی بالای 10000 دلار داشته باشید. تعدد سند ملکی، حداقل دو سند، تمکن مالی و وابستگی به دارایی ها را نشان می دهد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موسسه محبوب مهاجر

سازمان مهاجرتی الهام کیا با سابقه درخشان در امور مهاجرتی به شما کمک می‌کند تا تا اقامت کانادا را سریع‌تر به دست آورید. برای دریافت اقامت کانادا راه‌های مختلفی وجود دارد. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر و استفاده از مشاوره رایگان می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

حقوقی و قانون