اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140106086389418027

مدت زمان گرفتن کارت PR کانادا؛ شرایط، مدارک و مزایا

کد: 140106086389418027

https://bit.ly/3CK9xWa

، تهران , (اخبار رسمی): بدون شک اگر با مهاجرت به کانادا و روش‌های مختلف آن اندکی آشنایی داشته باشید از این مسئله نیز مطلع خواهید بود که برای دریافت کارت PR، روش‌های مختلفی در دسترس افراد با شرایط و اهداف مختلف وجود دارد.

مدت زمان گرفتن کارت PR کانادا؛ شرایط، مدارک و مزایا
مدت زمان گرفتن کارت PR کانادا

پی آر کانادا یا کارت اقامت دائم به افرادی داده می شود که با برنامه‌های اقامتی کانادا موفق به دریافت دعوتنامه شده‌اند، کانادا کشوری مهاجرپذیر است که موقعیت‌های شغلی یکی از قطب های مهاجرتی در جهان است.

کارت PR کانادا چیست؟

کارت PR کانادا چه مدت اعتبار دارد؟

برای اخذ کارت PR کانادا داشتن چه شرایطی الزامی است؟

برای اخذ کارت PR کانادا ارائه چه مدارکی ضروری است؟

مزایای اخذ کارت PR کانادا

از طریق چه روش‌هایی می‌توان کارت PR کانادا را اخذ کرد؟

چگونه می‌توان کارت PR کانادا را دریافت کرد؟

PRTD چیست؟

آیا می‌توان برای PR درخواست المثنی کرد؟

در صورت وجود مشکل در کارت PR باید چه اقدامی کرد؟

در صورتی که قبل از طی شدن مدت زمان گرفتن کار PR کانادا نیاز به خروج از این کشور باشد باید چه اقدامی کرد؟

از آنجایی که روند بررسی درخواست‌های ارائه شده برای دستیابی به این مهم نیازمند سپری شدن مدت زمانی خاص خواهد بود به همین سبب نیز نمی‌توان بازه زمانی مشخصی را به عنوان مدت زمان گرفتن کارت PR کانادا مشخص کرد. به طور میانگین 45 روز زمان خواهد برد تا درخواست‌های ارائه شده بررسی و این کارت برای واجدین شرایط صادر شود.

کارت PR کانادا چیست؟

بدون شک زمانی که به دنبال آشنایی با مدت زمان گرفتن کارت PR کانادا هستید، با ماهیت این کارت نیز آشنایی دارید اما برای آن دسته عزیزانی که هنوز به صورت کامل با آن آشنایی ندارند باید عنوان کنیم که PR مخفف permanent residency به معنای اقامت دائم است.

زمانی که شما عزیزان بتوانید از طریق هر یک از روش‌های موجود و در دسترس موفق به دریافت اقامت دائم کشور مد نظر شوید کارتی به شما اعطا خواهد شد که نشان‌دهنده نوع اقامت شما است و به هنگام حضور شما در این کشور یکی از مدارک شناسایی بسیار مهم و حائز اهمیت به حساب می‌آید.

کارت PR کانادا چه مدت اعتبار دارد؟

مدت اعتبار کارت PR کانادا 5 سال است. همان‌طور که در قسمت قبل بیان شد دلیل محدود بودن مدت اعتبار آن است که افراد واجد شرایط پس از ورود به این کشور همچنان مورد بررسی قرار بگیرند.

در صورتی که موفق به اخذ PR شده‌اید، بهتر است بدانید قبل از اتمام اعتبار آن باید برای تعویض اقدام کنید؛ در غیر این صورت ممکن است با مشکلات مختلفی رو به رو شوید. بهتر است 3 تا 9 ماه قبل از اتمام مدت زمان اعتبار، روند تمدید کارت خود را آغاز کنید تا در آینده با مشکل مواجه نشوید.

در قسمت قبل گفتیم که یکی از گزینه‌های پیش روی افراد به هنگام نزدیک شدن به اتمام اعتبار، اقدام برای دریافت شهروندی کانادا است. در صورتی که قصد انجام این کار را دارید دیگر نیازی به وارد شدن به روند تمدید نبوده و می‌توانید با موفقیت در دریافت شهروندی بدون هیچ محدودیت خاصی پاسپورت کانادایی خود را دریافت کنید.

بهتر است در مدت اقامت خود از طریق ویزاهای دائمی شرایط مورد نیاز برای رسیدن به این مهم را فراهم کنید تا به هنگام شروع روند و ارائه درخواست شانس خود را برای موفقیت به حداکثر میزان ممکن افزایش داده باشید.

برای اخذ کارت PR کانادا داشتن چه شرایطی الزامی است؟

همان‌طور که مستحضر هستید روش‌های مختلف و متعددی برای دریافت اقامت دائم کانادا وجود دارند که از طریق آنها می‌توانید برای رسیدن به هدف خود دست به اقدام بزنید. یکی از روش‌هایی که از طریق آن قادر خواهید بود با طی کردن مسیری ساده‌تر به هدف خود دست بیابید، استفاده از راه‌هایی است که منجر به دریافت اقامت موقت می‌شوند. با دریافت این نوع اقامت می‌توانید شرایطی مناسب را برای تبدیل آن به دائم و شهروندی فراهم کنید.

برای اخذ کارت PR کانادا ارائه چه مدارکی ضروری است؟

در قسمت قبل بیان کردیم که راه‌های مختلفی برای دست‌یافتن به این مهم در دسترس‌اند که هر یک از آنها نیز دارای شرایط خاص خود هستند. برای اثبات واجد شرایط بودن برای استفاده از روش مد نظر باید مدارکی را ارائه داد که نشان دهنده وضعیت مناسب شما باشد؛ به همین سبب نیز معمولاً برای اخذ کارت PR کانادا ارائه مدارک متفاوت متناسب با ویزای مد نظر الزامی و متغیر خواهد بود. برخی مدارک نظیر ارائه گواهی تمکن مالی، نتایج مدیکال تست، گواهی عدم سوء پیشینه و مدارک هویتی برخی از مواردی به حساب می‌آیند که ارائه آنها تقریباً در تمامی روش‌های در دسترس الزامی خواهند بود.

مزایای اخذ کارت PR کانادا

با دریافت کارت اقامت دائم این کشور شما می‌توانید از مزایایی که شهروندان کانادا از آنها بهره‌مند هستند تقریباً به صورت کامل بهره‌مند شوید. در لیست زیر شما قادر خواهید بود تا برخی از مزیت‌های داشتن این کارت را مشاهده کنید.

  •  بهره‌مندی از بیمه خدمات درمانی
  • داشتن آزادی در انتخاب محل زندگی و تحصیل
  •  مجاز بودن به اقدام برای تبدیل اقامت دائم به شهروندی
  •  پرداخت هزینه بسیار کمتر برای تحصیل
  •  امکان اشتغال تقریباً بدون محدودیت
  •  استفاده از منابع بانکی

از طریق چه روش‌هایی می‌توان کارت PR کانادا را اخذ کرد؟

اگر بخواهیم بر اساس روشی که بیان کردیم، یعنی دریافت ویزای کانادا به طور موقت و تبدیل آن به دائم به این مسئله نگاه کنیم، باید عنوان کنیم که تقریباً از طریق تمامی ویزاهای در دسترس می‌توان برای دریافت کارت PR کانادا اقدام کرد. بر همین اساس می‌توان گفت ویزاهای تحصیلی، کاری، والدین و همراهی و سرمایه گذاری روش‌های در دسترس برای رسیدن به این هدف هستند.

چگونه می‌توان کارت PR کانادا را دریافت کرد؟

اگر به عنوان فرد مقیم جدید به این کشور وارد می‌شوید، اداره مهاجرت و تابعیت کانادا کارت را برایتان پست خواهد کرد. بنابراین برای دریافت مستقیم این کارت شما ملزم خواهید بود تا آدرس محل اقامت خود را به هنگام دریافت اقامت دائم به این اداره اعلام کنید؛ در صورتی که چنین کاری را انجام نداده‌اید باید حداکثر ظرف 180 روز پس از ورود به کانادا آدرس محل زندگی خود را به اداره بیان شده ارائه دهید.

PRTD چیست؟

PRTD یکی از نام‌هایی است که اگر با مهاجرت به کانادا آشنایی داشته باشید به گوش شما خورده است. PRTD دارای شباهت‌هایی با PR و تفاوت‌هایی نسبت به آن است. در صورتی که شما قصد ورود به کشور مورد بحث را دارید اما کارت PR معتبری را ندارید باید PRTD (permanent resident travel document) یا سند مسافرتی اقامت دائم را اخذ کرده باشید.

آیا می‌توان برای PR درخواست المثنی کرد؟

بله. در صورتی که کارت خود را گم کرده باشید یا به گونه‌ای از بین رفته باشد ملزم خواهید بود تا پس از فراهم کردن مدارکی مشخص برای دریافت دوباره آن درخواست دهید. برای دریافت المثنی کارت PR کانادا ابتدا شما ملزم خواهید بود تا فرم‌های درخواست را تکمیل کنید. در مرحله بعدی تمامی مدارک مورد نیاز و درخواست شده برای صدور PR را آماده سازی کرده و به همراه عکسی مناسب به همراه فرم‌های مورد نیاز و پس از پرداخت هزینه‌های ضروری از طریق پست ارسال کنید.

در صورت وجود مشکل در کارت PR باید چه اقدامی کرد؟

اگر نام خانوادگی و یا نام فرد بیش از 20 و 15 کاراکتر باشند، نام شما کوتاه خواهد شد؛ پس در صورتی که نام یا نام خانوادگی شما کوتاه شده باشد نیازی به نگرانی نیست. هر گونه غلط املایی و یا اشتباهات مشابه دیگر را می‌توان به عنوان مواردی به حساب آورد که نیازمند پیگیری هستند و برای رفع آنها ملزم هستید تا با IRCC برای صدور مجدد کارت تماس برقرار کنید.

در صورتی که قبل از طی شدن مدت زمان گرفتن کار PR کانادا نیاز به خروج از این کشور باشد باید چه اقدامی کرد؟

در صورتی که قبل از دریافت این کارت ملزم به سفر به کشوری دیگر باشید، باید با اداره مهاجرت کانادا تماس برقرار کنید و راهنمایی‌های لازم را نسبت به شرایطی که در آن قرار دارید برای رفع مشکل دریافت کنید؛ اما معمولاً برای خروج نیازمند آن هستید تا برای دریافت PR Card صبر کنید.

سخن آخر

مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم این کشور از جمله جذاب‌ترین مسائل مطرح در بین علاقه‌مندان به زندگی در این کشور به حساب می‌روند.

اگر شما عزیزان نیز به دنبال دستیابی به این مهم هستید، بهتر است با روش‌ها، شرایط، مزایا، مدارک مورد نیاز و مواردی از این قبیل آشنایی پیدا کنید تا بتوانید در مرحله اول مسیری درست را انتخاب کرده و با پیمودن آن به درستی تا انتها از مزایای بسیار متنوع بیان شده برای این کار نیز بهره‌مند شوید. قصد ما از نگارش این مطلب آشنایی شما با مدت زمان گرفتن کارت PR کانادا و جنبه‌های مختلف آن بوده است.

در صورتی که قصد آشنایی با سایر موارد مرتبط با اقامت دائم این کشور را دارید، بهتر است به سایر مطالبی که در ارتباط با این کشور در سایت سازمان مهاجرتی محبوب مهاجر سرزمین من ، قرار گرفته‌اند مراجعه کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موسسه محبوب مهاجر

سازمان مهاجرتی الهام کیا با سابقه درخشان در امور مهاجرتی به شما کمک می‌کند تا تا اقامت کانادا را سریع‌تر به دست آورید. برای دریافت اقامت کانادا راه‌های مختلفی وجود دارد. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر و استفاده از مشاوره رایگان می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]