اطلاعات تماس
  • ۰۲۱۸۸۸*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140106206419116450

آشنایی با بهترین و تازه ترین روش های عمل جراحی فیستول مقعدی

کد: 140106206419116450

https://bit.ly/3QAF3ci

، (اخبار رسمی): تنها راهکار درمان قطعی بیماری از بین بردن مجرای ایجاد شده به وسیله جراحی است زیرا هیچ درمان دارویی و خانگی قادر به برطرف کردن این عارضه نخواهد بود. البته تکنیک های جراحی مختلفی به جهت برطرف کردن این عارضه وجود دارد که هریک معایب و مزایای مخصوص به خود را دارند.

عمل جراحی فیستول مقعدی (بهترین روشهای ۲۰۲۲)
آشنایی با بهترین و تازه ترین روش های عمل جراحی فیستول مقعدی

بیماری فیستول مقعدی یکی از انواع شایع بیماری‌های مربوط به ناحیه مقعد است که معمولاً در اطراف سوراخ مقعد و یا روی باسن ظاهر می شود. این بیماری موجب بروز مجرای غیرطبیعی میان دو عضو از بدن می شود.

 جراحی فیستول مقعدی با لیزر

 در حال حاضر برترین روشی که در سال ۲۰۲۲ برای رفع این بیماری وجود دارد، لیزر است. برای انجام لیزر شما در یک جلسه یک ساعته در کلینیک حضور پیدا می‌کنید. پزشک معالج که معمولاً متخصص جراح است. سرپایی و بدون نیاز به تزریق داروی بیهوشی بیماری را درمان می‌کند.

در این عمل فیستول با استفاده از قدرت نور لیزر و بدون اینکه بیمار درد را احساس کند و یا  دچار خونریزی شود، مسیر را برش می دهند و عفونت آن را تخلیه می کنند. پس از تخلیه عفونت معمولاً نیازی به انجام بخیه نیست، به این ترتیب زخم از داخل به سمت خارج ترمیم میشود.

علت تاکید پزشکان بر انجام این روش، این است که لیزر همزمان با برش گوشت و پوست را ترمیم میکند، پس جلوی خونریزی و یا حتی عفونت را میگیرد. از طرفی لیزر میزان دقت پزشک را تا حد زیادی افزایش می دهد، بنابراین احتمال ایجاد عوارض و آسیب هایی مانند بی اختیاری در کنترل مدفوع به صفر میرسد.

۲) فیستولوتومی یا عمل فیستول مقعد

 در طی این روش کل مسیر فیستول با استفاده از تیغ جراحی باز شده و مسیر شستشو داده می شود. این زخم معمولاً بخیه زده نمی شود تا ترمیم از داخل به خارج انجام شود. پس از طی مدتی مسیر زخم تبدیل به شیار شده و ناپدید می شود.

مهارت پزشک در انجام این جراحی اهمیت بسیاری دارد، زیرا احتمال وارد آمدن آسیب به عضله مقعدی و بی اختیاری در کنترل مدفوع بسیار زیاد است.

از آنجایی که مسیر فیستول از عضله ی حساس مقعدی عبور می کند، بنابراین هر اشتباهی در حین برش تیغ جراحی می تواند به اعصاب این عضله آسیب زده که در نتیجه آن بیمار به صورت موقت یا دائمی دچار بی اختیاری در کنترل مدفوع میشود.

در گذشته فیستولوتومی پرکاربرد ترین روش درمان این بیماری بود که در حدود ۹۰% جراحی های این بیماری را تشکیل می داد.

اما از آنجایی که فیستولوتومی عوارض ناخوشایندی را به جای می گذاشت، چند سالی است که دیگر پزشکان انجام آن را توصیه نمی کنند! 

بیشتر بخوانید : بهترین جراح فیستول

عوارض جراحی فیستول

عوارض و مشکلاتی که بعد از انجام این جراحی برای بیمار ایجاد می شوند؛ عبارتند از :

  • دوره نقاهت طولانی ( زخم در حدود ۶۰ روز زمان برای ترمیم کامل نیاز دارد.)
  • خطر بی اختیاری در کنترل مدفوع و گاز روده
  • نیاز به مراقبت های ویژه و تعویض هر روز پانسمان ها برای جلوگیری از عفونت زخم
  • نیاز به بستری در بیمارستان
  • نیاز به دریافت داروی بیهوشی که ممکن است برای برخی از بیماران خطرناک باشد.
  • هزینه های بیشتر در مقایسه با لیزر
  • نتیجه نگرفتن از درمان 
  • خطر تنگی مقعد

ادامه مطلب - عمل جراحی فیستول در سایت کلینیک نوین

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • ۰۲۱۸۸۸*****
[نمایش اطلاعات]