اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140112077180918027
در دسترس نیست

ویزای C11 چیست؟

کد: 140112077180918027

، تهران , (اخبار رسمی): به صورت خلاصه ویزای کار IMP کانادا بدون نیاز به ارزیابی تاثیر بازار کار LMIA را ویزای C11 می نامند.

ویزای C11 چیست؟
ویزای C11 چیست؟

اگر به دنبال جاب آفر هستید ولی LMIA ندارید این روش مناسب شما خواهد بود. طبق قانون کانادا نیروی کار خارجی که می خواهد در کانادا کار کند می تواند بدون نیاز به ارزیابی تاثیر بازار کار، کار کند.

انواع ویزای کار کانادا

از طریق برنامه زیر نیروهای کاری خارجی می توانند بدون نیاز به ارزیابی تاثیر بازار کار که به اختصار LMIA نامیده می شود در کانادا کار کنند این برنامه در خدمت منافع گسترده اقتصادی و فرهنگی کانادا است طبق توضیحاتی که آقای گنجی در ادامه ارائه می دهند این برنامه چهار گروه دارد:

گروه اول: ویزای کار imp مفید برای بخش دولتی کانادا 

هدف این برنامه دادن ورک پرمیت به نیروهای کاری خارجی است که دسترسی محدودی به بازارهای کاری کانادا دارند و ورود آنها به کانادا میتواند باعث بهبود رقابت در دانشگاهها و رشد اقتصادی کانادا شود.
برنامه ورک پرمیت بعد از فارغ التحصیلی هم در این گروه قرار می گیرد. 

از طریق ورک پرمیت بعد از فارغ التحصیلی، به دانشجویان خارجی که در موسسات تعیین شده کانادا تحصیل کرده اند ویزای کاری آزاد که 3 سال اعتبار دارد می دهند تا بدون پیشنهاد شغلی برای کارفرمای مورد نظر خود در کانادا کار کنند. 
ورک پرمیت این برنامه حداکثر تا سه سال اعتبار دارد اما اعتبار واقعی بستگی به مدت دوره آموزشی دارد که متقاضیان از آن فارغ التحصیل شده اند. 

دولت کانادا از طریق این برنامه ورک پرمیتی که نیاز به ارزیابی تاثیر بازار کار ندارد را ارائه می دهد. 

از طریق ویزای کار IMP گروه اول، به همسر دانشجویان تمام وقت و نیروهای کاری خارجی نیز ویزای کار آزاد می دهند. 

گروه دوم: ویزای کار imp با سود قابل توجه برای کانادا 

راه دومی که نیروهای کاری خارجی می توانند در کانادا بدون انجام ارزیابی تاثیر بازار کار، کار کنند این است که کار آنها مزایای اجتماعی و فرهنگی برای این کشور داشته باشد. به نیروهای کاری خارجی که کار آنها مزایایی اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی برای شهروندان و افراد مقیم دائم کانادا دارد و فرصت هایی برای افزایش مهارت کانادایی ها را ایجاد می کند ورک پرمیت می دهند. 

نکته ای که آقای گنجی بر آن تاکید دارد این است که سود پیشنهادی یک تبعه خارجی برای کانادا از طریق کارش باید قابل توجه باشد ، به این معنی که باید مهم یا قابل توجه باشد . آفیسر معمولاً به نظر کارشناسان معتبر سفارت، مدارک و همچنین هرگونه شواهد عینی ارائه شده در اینترنت استناد می کنند . سوابق گذشته یک متقاضی ویزای کار imp نشانگر خوبی برای سطح موفقیت اوست مانند موارد زیر:

  •  سابقه تحصیلی رسمی یعنی متقاضی ویزای کار imp مدرک دیپلم یا گواهینامه از یک موسسه آموزشی مربوط به کار خود را دارد. 
  •  مدارکی از کارفرمایان قبلی که نشان می دهد که متقاضی 10 سال یا بیشتر در شغلی که برای آن به کانادا آماده است تجربه کاری دارد. 
  •  آیا متقاضی جوایز ملی یا ثبت اختراع را داشته است. 
  •  مدارکی که نشان می دهد متقاضی در سازمانهایی عضو بوده که باید مهارت اعضای آن افزایش پیدا کند.
  •  آیا متقاضی در مقام قضاوت دیگران بوده است. 
  •  مدارکی که نشان دهنده به رسمیت شناختن دستاوردها و مشارکت های قابل توجه در این زمینه توسط سازمانهای دولتی یا انجمن های حرفه ای یا تجاری است.
  •  مدارکی مبنی بر مشارکت علمی یا علمی متقاضی در این زمینه
  •  انتشارات تالیف شده توسط متقاضی ویزای کار imp  در نشریات دانشگاهی یا صنعتی.
  •  آیا متقاضی نقش مدیر را در سازمانی معروف داشته است یا خیر. 

ویزای کار imp با سود قابل توجه برای کانادا به چند دسته تقسیم می شود:
برنامه کارآفرینان خود اشتغال: کارآفرینان خصوصی که می خواهند کسب و کاری را در کانادا راه اندازی کنند، باید مالکیت انحصاری یا مالکیت اکثریت کسب و کار را داشته باشند و باید ثابت کنند که این کسب و کار سود قابل توجهی برای کانادایی ها دارد. 

نقل و انتقالات درون شرکتی ICT: این برنامه یکی از زیرمجموعه‌های IMP کانادا می‌باشد که برای افرادی مناسب است که قصد انتقال به شعبه کانادایی شرکتی را دارند که در حال حاضر در آن کار می‌کنند. شرکت فعلی باید معروف و بزرگ باشد.

مهاجران برنامه مهاجرت استانی به عنوان کارآفرین: هر مهاجری که از طریق برنامه مهاجرت استانی به کانادا می آید به عنوان یک کارآفرین است. 

گروه سوم: ویزای کار imp  با استخدام متقابل

قراردادهای استخدامی متقابل به کارگران خارجی اجازه می دهد تا زمانی که کانادایی ها فرصت های کار متقابل مشابهی در خارج از کشور دارند، در کانادا استخدام شوند.  

هدف این برنامه ارائه ورک پرمیت به نیروهای کاری خارجی است که در کانادا کارهایی را انجام می دهند که باعث ایجاد و حفظ روابط بین المللی شده و فرصت های شغلی را برای شهروندان کانادایی در دیگر کشورها فراهم می کند. 

براساس این برنامه نیروهای کاری خارجی که می خواهند در کانادا کار کنند می توانند بدون ارزیابی تاثیر بازار کار و با توجه به توافق نامه های بین المللی بین کانادا و دیگر کشورها برای کار به این کشور می آیند، ویزا کسب کنند و طبق آن کانادایی هایی که در کانادا متولد شده اند هم می توانند در دیگر کشورهای جهان کار کنند. دو نمونه را در زیر اشاره می کنیم:

موافقت نامه های مبادله ای آمریکا-مکزیک-کانادا CUSMA: با توجه به توافق نامه های بین المللی و از سال 2020 جایگزینی برای توافق نامه تجارت آزاد آمریکای شمالی گردید در این کشورها زمینه اشتغال کانادایی ها هم فراهم می شود. پذیرش نیروهای کاری خارجی از طریق این قراردادها یک مزیت بزرگ برای کشور کانادا است و نیازی نیست که نیروهای کاری خارجی ارزیابی تاثیر بازار کار را انجام دهند. 

برنامه تبادل بین المللی IEC: برنامه هایی مثل برنامه تجربه بین المللی کانادا برای ایجاد فرصت هایی برای کانادایی ها از طریق تجربه زندگی در خارج از کشور است. اتباع خارحی که از طریق برنامه تحرک بین المللی از کشورهایی که روابط کاری با کانادا دارند درخواست می کنند از ارزیابی تاثیر بازار کار معاف هستند. 

گروه چهارم: ویزای کارimp  نیروهای کاری خیریه و مذهبی

از طریق این برنامه دولت کانادا به نیروهای کاری خارجی که می خواهند کارهای خیریه و مذهبی در کانادا انجام دهند ورک پرمیتی بدون نیاز به ارزیابی تاثیر بازار کار را می دهد. 
در کانادا کارهای خیریه و مذهبی به این صورت تعریف می شود. 

کار خیریه: کاری که با هدف مبارزه با فقر، مبارزه با بی سوادی یا ارائه سایر منافع به جامعه انجام می شود. 

نکته مهم در مورد کارهای خیریه در کانادا این است که سازمانهایی که به عنوان خیریه در آژانس درآمد کانادا CRA ثبت می شوند حتما با ماهیت خیریه معتبر باشند. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موسسه محبوب مهاجر

سازمان مهاجرتی الهام کیا با سابقه درخشان در امور مهاجرتی به شما کمک می‌کند تا تا اقامت کانادا را سریع‌تر به دست آورید. برای دریافت اقامت کانادا راه‌های مختلفی وجود دارد. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر و استفاده از مشاوره رایگان می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی