اطلاعات تماس
  • 091321*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140201267236818757
در دسترس نیست

طراحی ویلای دوبلکس

کد: 140201267236818757

، (اخبار رسمی): طراحی ویلا و به خصوص طراحی ویلا دوبلکس یکی از مهم ترین دغدغه های زندگی امروزی است. آنها برای فرار از دود و هیاهوی شهرهای بزرگ ترجیح می دهند در مکانی آرام و خلوت با آب و هوای خوب زمینی بخرند و اوقات فراغت خود را با خانواده در آنجا بگذرانند.

طراحی ویلای دوبلکس
طراحی ویلای دوبلکس

طراحی ویلا و به خصوص طراحی ویلا دوبلکس یکی از مهم ترین دغدغه های زندگی امروزی است. آنها برای فرار از دود و هیاهوی شهرهای بزرگ ترجیح می دهند در مکانی آرام و خلوت با آب و هوای خوب زمینی بخرند و اوقات فراغت خود را با خانواده در آنجا بگذرانند. اما همه می دانند که طراحی ویلای دوبلکس آنها قرار است فقط یک بار انجام و ساخته شود و باید سال ها در این خانه ویلایی دوبلکس استراحت کنند، بنابراین یک طراحی ویلای دوبلکس عالی می تواند تنها گزینه پیش روی شما باشد. به همین دلیل است که می گوییم طراحی ویلای دوبلکس امروزه به یک چالش بزرگ برای مردم تبدیل شده است.

پلان ویلا دوبلکس یا پلان ویلای دوبلکس باید مطابق با سلیقه شما طراحی و ساخته شود تا یک عمر در آن راحت باشید. ویلایی دوبلکس بودن از این نظر می تواند حائز اهمیت باشد که می توانید مساحت بیشتری را برای پلان داخلی ویلا در یک زیرساخت ثابت داشته باشید و فضاهای موجود در آن به اندازه کافی باز و آرامش بخش باشد. این مزیت بزرگ پلان ویلای دوبلکس نسبت به ویلای معمولی است.

اصول طراحی ویلای دوبلکس چیست؟

اصول طراحی ویلاهای دوبلکس اصولی تقریبا ثابت است که اکثریت به آن مسلط هستند و اصول کلی این نوع ویلاها دیگر بر هیچکس پوشیده نیست. اما تفاوت های بزرگ و بارز در طراحی یک ویلای دوبلکس مدرن که آرامش بخش و ایده آل است در رعایت نکات بسیار جزئی اما فوق العاده مهم در طراحی باغ ویلای شماست که در ویلاهای مختلف مشاهده می کنید. با ورود به این ویلاها احساس خوشایندی و سرگرمی خواهید داشت و این تفاوت ها را احساس خواهید کرد.

در این مقاله قصد داریم برخی از نکات جزئی اما حیاتی خانه ویلایی دوبلکس را که با تجربه و نظر معماران بزرگ و قدیمی به دست آمده را مرور کنیم. این نکات فوق العاده در طراحی ویلا احتمالا در هیچ سایتی در دسترس شما نیست. با رعایت این اصول، ویلای دوبلکس شما یک طراحی فوق العاده خواهد بود که تنها برای شما و اطرافیانتان لذت خواهد برد.

هنگام طراحی ویلای دوبلکس دستورالعمل ها را جدی بگیرید.

بهترین مکان برای طراحی ویلای دوبلکس و ساخت خانه دوبلکس شمالی ترین قسمت زمین است. نور و صرفه جویی در انرژی برای این نکته مهم ترین هستند. طراحی داخلی ویلا و نمای ویلای دوبلکس شما بسیار زیباتر و بهتر خواهد بود. خورشید از مشرق طلوع می کند و در طول روز به سمت غرب حرکت می کند و از آنجا غروب می کند. زمانی که طراحی ویلای دوبلکس شما مطابق با این جهت باشد، دریافت نور و صرفه جویی در مصرف انرژی بهترین نتیجه را برای شما خواهد داشت. ویلای دوبلکس شما نیز رو به آفتاب خواهد بود.

سایه های شمالی و جنوبی در نمای ویلا دوبلکس

نور خورشید در وسط روز می تواند روی اعصاب ساکنان ویلای شما باشد. در طراحی ویلا باید به سایز سایبان های روی پنجره های شمال و جنوب ویلا توجه کرد. به همان اندازه که استفاده از سایبان های بلندتر در قسمت جنوبی ضروری است، در شمال می توانید اندازه این سایبان ها را بسیار کاهش دهید. در فصل زمستان می توانید از این نوک طلایی برای صرفه جویی در مصرف انرژی در ویلای خود استفاده کنید.

شما در آپارتمان زندگی نمی کنید.

اندازه فضاها و ارتفاع سقف در طراحی ویلا با آپارتمان بسیار متفاوت است اما این تنها تفاوت این دو نیست. آپارتمان ها محدودیت های زیادی در دریافت نور در خانه دارند که ویلاهای دوبلکس این محدودیت ها را ندارند. پس ویلای دوبلکس خود را مانند یک آپارتمان طراحی نکنید.

اندازه فضاها در طراحی ویلای دوبلکس

یکی از مزیت های بزرگی که می توانید در طراحی ویلا و البته در طراحی ویلای دوبلکس مدرن خود داشته باشید، اندازه فضاهای مورد نظر برای شماست. طراحی داخلی ویلا در اینجا بسیار مهم است. شما قرار است فضای داخلی ویلای خود را مطابق با استانداردهای خانواده و سبک زندگی خود طراحی کنید.

اگر مهمان نواز هستید و از فضاهای بزرگ لذت می برید، سالن اصلی خانه می تواند فرمان دریا را در خانه شما انجام دهد. در طراحی و ساخت ویلا به وسعت این دریای بی کران توجه کنید زیرا بستگی زیادی به سبک زندگی شما خواهد داشت.

برای طراحی داخلی ویلای دوبلکس خود می توانید به جای یک سالن بزرگ از ۲ یا حتی ۳ سالن استفاده کنید. این موضوع برای جداسازی فضاها می تواند به طراحی شما کمک زیادی کند، مکان اتاق ها را مشخص تر کند و آشپزخانه شما را با اتصال به سالن های مختلف مانند مروارید در صدف نشان دهد.

در طراحی ویلای مدرن دوبلکس دیوار شیشه ای را فراموش نکنید

سعی کنید برای طراحی ویلای دوبلکس مدرن خود در قسمت هایی که در معرض نور مستقیم خورشید هستند از دیوارهای شیشه ای استفاده کنید. البته آب و هوای منطقه مسکونی شما در این امر بسیار موثر است. در برخی از قسمت های ویلای دوبلکس شما این کار تقریبا ممنوع است. اما در جهت جنوب زیبایی خاص و منحصر به فردی را به ویلای شما خواهد بخشید.

در مواردی که ممکن است پروژه بازسازی ویلا داشته باشید می توانید با برداشتن یا ایجاد شکاف در دیوارها و استفاده از دهانه های شیشه ای نور طبیعی را به داخل ویلا بیاورید و نکته مثبت بازسازی ویلا این است که می توانید از خلاقیت و اصول استفاده کنید. طراحی داخلی به راحتی کاربری اتاق ها، سالن ها و سایر فضاها را در چارچوبی کلی که اسکلت اصلی سازه است تغییر داده و مطابق با ایده آل شما می سازد.

قرارگیری پله در طراحی ویلا دوبلکس

این یکی از نکات طلایی و مهم در طراحی ویلای دوبلکس شماست. بارها پیش آمده که پس از طراحی، مالکان تصمیم به تغییر مکان پله ها در داخل پلان ویلای دوبلکس خود گرفته اند. شما باید بهترین مکان را برای آن انتخاب کنید. دقت کنید که پله ها نور را مسدود نکنند، فضاهای اصلی را اشغال نکنند و دسترسی به قسمت های مختلف از پایین و بالای پله به راحتی در دسترس باشد.

ارتفاع سقف در طراحی ویلا دوبلکس

ارتفاع سقف در نظر گرفته شده برای ویلای دوبلکس می تواند همه چیز را تحت الشعاع قرار دهد. بهترین طراحی داخلی ویلا می تواند در ارتفاع نامناسب سقف گم شود و ارزش خود را از دست بدهد و یک طراحی داخلی ویلایی معمولی با ارتفاع سقف مناسب می تواند ایده آل و فوق العاده به نظر برسد. در ارتفاع سقف ویلای دوبلکس خود کوتاهی نکنید و آن را تا جایی که قوانین اجازه می دهد افزایش دهید.

زیبایی در سادگی است

طراحی داخلی ویلای دوبلکس خود را شلوغ و پر از طرح های مختلف معماری ندانید. این می تواند در دراز مدت برای شما خسته کننده باشد و ویلای دوبلکس شما را به موزه تبدیل کند. چشم ها از این نگاه ها خسته می شوند. البته ممکن است در ابتدا این کار زیباتر و جالب تر به نظر برسد اما در دراز مدت آرامش شما را به هم می زند.

 پلان ویلای دوبلکس چیست؟

پلان ویلای دوبلکس دارای دو واحد نشیمن است که در کنار هم یا روی هم قرار گرفته اند. پلان های دوبلکس مختلف اغلب تنظیمات اتاق خواب متفاوتی را ارائه می دهند. به عنوان مثال، یک دوبلکس ممکن است در مجموع چهار اتاق خواب (در هر واحد دو اتاق) داشته باشد، در حالی که دوبلکس دیگر ممکن است در مجموع شش اتاق خواب (در هر واحد سه اتاق) و غیره داشته باشد.

 آیا دوبلکس چند خانواده محسوب می شود؟

بله، زیرا بیش از یک خانواده می توانند به راحتی در یک دوبلکس زندگی کنند. در واقع، اگر فکر می کنید ممکن است اعضای پیر خانواده را در راه خود داشته باشید، یک طرح دوبلکس ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد، زیرا این نوع خانه به شما این امکان را می دهد که عزیزان خود را نزدیک نگه دارید و در عین حال فضای مورد نیاز خود را نیز فراهم می کند. حفظ حریم خصوصی بسیار مورد نیاز پلان ویلا دوبلکس خانه های چند خانواده مقرون به صرفه هستند زیرا به مصالح ساختمانی کمتری نسبت به ساخت دو سازه مجزا نیاز دارند و با ترکیب دو واحد در یک سازه، فضا را حفظ می کنند. پلان های ویلایی دوبلکس با نمای بیرونی یک خانه تک خانواده طراحی شده اند، اما دارای ورودی های دوگانه هستند. همچنین، آنها در مناطق پرجمعیت مانند شهرهای بزرگ که تقاضا برای مسکن وجود دارد اما فضا محدود است، بسیار محبوب هستند.

 نمایی از ویلای دوبلکس مدرن

نمای ویلاهای مدرن تمایل دارند که متریال، رنگ ها و اشکال خاصی را در طراحی خود بگنجانند و ظاهری مدرن به نمای ویلای شما ببخشند. هر دوره از معماری جزئیات بیرونی خاص خود را دارد.

در این نوع سبک استفاده از پنجره های بزرگ و بهره وری از نور طبیعی جایگاه ویژه ای دارد. اشکال هندسی ساده، سیمان نقاشی شده، خطوط تمیز، رنگ‌های خنثی، همگی نشان‌دهنده یک سبک مدرن و در عین حال ساده هستند.

نما و فضای داخلی یک ویلای دوبلکس می تواند مانند یک بوم نقاشی بزرگ، بستر مناسبی برای خلق آثار و ایده های بزرگ طراحان خوش ذوق باشد.

در طراحی نمای مدرن ویلایی دوبلکس معمولا از رنگ های با هویت و گاهی رنگ های تیره و پررنگ به جای رنگ های خنثی استفاده می شود. رنگ های نمای ویلا مدرن کاملا برعکس ویلا به سبک سنتی است که از رنگ های خنثی استفاده می کند. همچنین در ویلای مدرن از رنگ های طلایی و برنزی کمتر در نما استفاده می شود.

بهتر است بدانید در بین سبک های مختلف طراحی ویلا، طراحی مدرن ویلایی یکی از گران ترین طرح هاست. معمولا طراحی و ساخت مدرن ویلای ما را در زمره سازه های لوکس قرار می دهد.

طراحی داخلی ویلای دوبلکس

در دنیای پر استرس و پر استرس امروز، همه ما به دنبال کمی آرامش هستیم. دورانی که تصور می شد طراحی داخلی تنها بیان پر زرق و برقی از حساسیت خاص و سلیقه خوب در دکوراسیون یک فضا باشد، گذشته است. امروزه با طراحی داخلی مناسب ویلای دوبلکس می توان فضایی خیره کننده مملو از حس آرامش را برای رهایی از نگرانی های غالب فراهم آورد.

یکی از تخصص های تیم مجرب مدرن ویلا طراحی داخلی ویلاهای دوبلکس می باشد. در واقع فرصت در طراحی ویلای دوبلکس هیجان انگیز است زیرا امکانات و فضای نمایش ایده ها بی پایان است.

بیشتر ویلاهای دوبلکس دارای فضای لوکس هستند و عملکردهای مختلف سازه را می توان به صورت استراتژیک بین دو سطح تقسیم کرد. طبقه پایین معمولاً برای معاشرت استفاده می شود. زیرا شامل تمام قسمت های مشترک مانند اتاق نشیمن، اتاق غذاخوری و آشپزخانه است. در حالی که طبقه بالا فضای خصوصی تری است که برای قرار دادن اتاق خواب ها استفاده می شود.

برخلاف آپارتمان، دوبلکس فرصتی عالی برای خلاقیت و معرفی عناصر دکور خانه است که ظاهری خیره کننده به فضا می بخشد. ما همیشه می‌توانیم با افزودن جزئیات مدبرانه، فاکتور واو را در طراحی داخلی ویلا افزایش دهیم. یک ویلای دوبلکس لوکس و استاندارد علاوه بر چشم اندازهای عالی باید از نور خورشید نهایت استفاده را ببرد و فضای داخلی خود را راحتتر از ویلاهای یک طبقه تهویه کند. پیشنهاد می کنیم در طراحی و ساخت ویلای دوبلکس از بهترین مشاوران و مهندسین معماری شرکت مدرن ویلا کمک بگیرید و از نتیجه نهایی لذت ببرید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 091321*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان