اطلاعات تماس
  • 031910*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140301257885819386
در دسترس نیست

کاربردهای مهم لامپ حبابی

کد: 140301257885819386

، (اخبار رسمی): لامپ های حبابی در تنوع بسیار بالایی تولید می شوند و طبیعتاً برای هر کدام نیز توان مصرفی خاصی در نظر گرفته می شود.

کاربردهای مهم لامپ حبابی
کاربردهای مهم لامپ حبابی

مهم ترین مزیت لامپ های حبابی، نوع و ماهیت نوری است که تولید می کنند. معمولاً شمایل در نظر گرفته شده برای این لامپ ها به نوعی است که خاصیت گستردگی نور بسیار بالایی دارند. انعطاف ظاهری و طراحی فیزیکی این لامپ ها به گونه ای است که می توانند در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. در واقع شکل ظاهری لامپ های حبابی به گونه ای است که در عین تکراری بودن می تواند، تنوع ایجاد کند. 

به لامپ های حبابی، لامپ های رشته ای و یا لامپ های التهابی نیز گفته می شوند. با توجه به این موضوع که لامپ های رشته ای، نور خاص خودشان را با ماهیت خاص خودشان تولید می کنند، این لامپ ها برای ایجاد فضاهای کلاسیکی که مملو از نور گرم لامپ حبابی یا همان لامپ رشته ای بود، یکی از بهترین انتخاب ها خواهند بود. لامپ های حبابی رشته ای، معمولاً مصرف بالایی دارند و به همین دلیل بهتر است برای مکان هایی استفاده شوند که نیاز به تامین نور دائمی ندارند، مکان هایی مانند اتاق آبگرمکن، اتاق تاسیسات یا اتاق زیر شیروانی و انواع انباری ها و ... می توانند از این لامپ ها برای روشنایی موقت خود استفاده نمایند. 

به طور متوسط، طول عمر لامپ های حبابی رشته ای تقریباً 1000 ساعت است و هر چقدر این لامپ ها کمتر روشن و خاموش شوند، طول عمر آن ها بیشتر شده و قابلیت های بهتری برای مصرف کننده خواهند داشت. به طور کلی، لامپ های ال ای دی، یکی از بهترین انتخاب ها برای تامین روشنایی یک فضا هستند، اما با این حال، هستند افرادی که لامپ های حبابی و رشته ای، انتخاب آن ها برای ایجاد یک فضا با نوردهی خاص و ویژه است. در نهایت نیاز دانستیم تا اشاره کنیم که گاهی اوقات انواع لامپ های ال ای دی و سایر لامپ ها نیز می توانند شمایل حبابی داشته باشند که طبیعتاً با توجه به ماهیت ساخت لامپ، کاربرد آن تعیین می گردد.

تنوع لامپ حبابی ال ای دی از نظر رنگ و روشنایی 

  • لامپ ال ای دی مهتابی (سفید)
  • لامپ ال ای دی آفتابی (زرد- گرم)
  • لامپ ال ای دی صدفی (استاندارد)
  • لامپ ال ای دی  با رنگ های روشنایی قرمز،سبز،آبی ،زرد (آفتابی)
  • لامپ حبابی اس ام دی لامپ هایی با تکنولوژی بالاتر ال ای دی است که باعث بهبود کارکرد لامپ حبابی می شود .
  • لامپ اس ام دی در اوایل قرن 21  تحولی در زمینه ی وضوح بالاتر، زاویه ی دید بهتر،کارآمدتر با تنوع رنگ بیشتر و با صرفه ی اقتصادی بیشتر را ایجاد کند .
  • لامپ حبابی ادیسونی همانند شکل لامپ حبابی رشته ای قدیمی است که با ساختار سرپیچ و بدنه و یک روکش حبابی ساخته می شود برای بدنه لامپ ها بهتر است از جنس آلومینیوم به دلیل انتقال خوب حرارت استفاده شود که مزایای دیگر استفاده از آلومینیوم ارزان بودن و قابل آلیاژ شدن آن است.

شکل دیگر به غیر از لامپ حبابی، شکل پروژکتوری لامپ اس ام دی است که به علت مقاوم بودن در مقابل خاک، آب و غبار در محوطه های خارجی استفاده می شود. لامپ ال ای دی دانلایت، پروژکتور وال واشر ال ای دی، لامپ ال ای دی نواری و چراغ روشنایی پنل ال ای دی جز دسته بندی لامپ های اس ام دی قرار می گیرند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 031910*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید