اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1394092250352518

قم؛ میزبان دومین کنگره بین‌المللی فرهنگ و اندیشه دینی

کد: 1394092250352518

http://j.mp/1QmwJvq

، بوشهر , (اخبار رسمی): دومین کنگره بین‌المللی فرهنگ و اندیشه دینی به همت موسسه دانش‌بنیان سفیران فرهنگی مبین و با حضور اساتیدی از سراسر جهان 29 بهمن‌ماه 1394 در قم برگزار می‌شود.

دومین کنگره بین المللی فرهنگ و اندیشه دینی

پژوهشگران و محققان ایران و جهان می‌توانند مقالات علمی و تحقیقات خود را تا اول بهمن‌ماه 94 از طریق سامانه دبیرخانه همایش در 13 محور تخصصی در حوزه‌ معارف اسلامی، فقه، فلسفه، تاریخ، علوم سیاسی، علوم اجتماعی، اقتصاد، مدیریت، حقوق، اخلاق و عرفان، روانشناسی، جغرافیا و هنر و رسانه ارسال کنند

به گزارش روابط عمومی موسسه دانش‌بنیان سفیران فرهنگی «مبین»، این موسسه با همکاری جوامع علمی و دانشگاهی بیست‌ونهم بهمن‌ماه  94 اقدام به برگزاری دومین کنگره بین‌المللی فرهنگ و اندیشه دینی در شهر قم کرده است.

 

سیمین حاجی‌احمدی، مدیر علمی موسسه و مسئول دبیرخانه همایش، هدف از برگزاری این همایش را معرفی آخرین نظریه‏‌ها و دستاوردهای علمی، تبادل دیدگاه‌ها، معرفی دستاوردها و تجربیات کاربردی و معرفی پژوهشگران و دانش‌پژوهان برتر دانست و اظهار داشت: با تضارب آرا و اندیشه و راه‌اندازی کرسی‌های آزاداندیشی باید به بومی‌سازی و اسلامی کردن علوم انسانی پرداخت و این مهم با ایجاد ساختارهای نوین آموزش و پژوهش با نگرش اسلامی و بومی، باید به عنوان یک مفهوم راهبردی در مراکز حوزوی و دانشگاهی در اولویت قرار گیرد.

 

وی برگزاری همایش بین‌المللی علوم انسانی، هنر و ادبیات را در پاسخ به این نیاز دانست و تشریح کرد: از دیگر اهداف این همایش افزایش روزآمدی و کارآمدی در عرصه علوم انسانی و شناسایی دقیق، علمی و روشمند آخرین دستاوردهای علمی در جامعه دانشگاهی و حوزوی است.

 

مسئول دبیرخانه همایش با بیان اینکه تولید دانش و انتشار مقالات معتبر علوم انسانی در نشریات دارای نمایه‌های استنادی معتبر ISI, Scopus, isc و نمایه‌سازی در مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID) ارائه خدمات دانش‌بنیان به استادان و دانشجویان یکی از فعالیت‌های این دبیرخانه است، تصریح کرد: دبیرخانه دومین کنگره بین‌المللی فرهنگ و اندیشه دینی شرایطی را برای استادان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارشد و دکترا فراهم آورده تا بتوانند رنکینگ علمی خود را در سامانه‌های علمی جهان ارتقا دهند.

 

مدیر علمی موسسه سفیران فرهنگی مبین، تعامل با استادان و دانشجویان دانشگاه‌های معتبر ایران و کشورهای دیگر جهان را از مهم‌ترین دستاوردهای این همایش برای شرکت‌کنندگان دانست و افزود: پژوهشگران و محققان ایران و جهان می‌توانند مقالات علمی و تحقیقات خود را تا اول بهمن‌ماه 94 از طریق سامانه دبیرخانه همایش در 13 محور تخصصی در حوزه‌ معارف اسلامی، فقه، فلسفه، تاریخ، علوم سیاسی، علوم اجتماعی، اقتصاد، مدیریت، حقوق، اخلاق و عرفان، روانشناسی، جغرافیا و هنر و رسانه برای شرکت در این همایش ارسال کنند و تاکنون اساتیدی از دانشگاه‌های تهران، شهید بهشتی، الزهرا و ... جهت همکاری با دبیرخانه همایش اعلام آمدگی کرده‌اند و به صورت ارائه مقاله و سخنرانی در این همایش شرکت خواهند کرد.

 

شایان ذکر است که موسسه سفیران فرهنگی مبین دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و پروانه فعالیت موسسات فناور و دانش‌بنیان از پارک علم و فناوری خلیج‌فارس بوده و تاکنون موفق به برگزاری همایش‌های بین‌المللی متعددی در ایران و سایر کشورهای جهان شده است.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مبین

موسسه سفیران فرهنگی مبین دارای پروانه فعالیت موسسات فناوری از پارک علم و فناوری خلیج فارس، عضو انجمن بین المللی پارک های علم و فناوری جهان (IASP)، با پنج سال سابقه حرفه ای در انجام پژوهش های کاربردی، آموزش های تخصصی، برگزاری همایش های علمی و .... می باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
رویدادمرتبط:

| برگزاری دومین کنگره بین‌المللی فرهنگ و اندیشه دینی