اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1394082449494677

فضای مجازی و تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی

کد: 1394082449494677

http://j.mp/1MSwMrV

، مشهد , (اخبار رسمی): شبکه‌های اجتماعی در حال حاضر بهترین ابزار برای ارتباط با مخاطبین محسوب می‌شوند و برای حفظ این ارتباط باید به طور پیوسته در این شبکه‌ها حضور داشت. با راهکارهای تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی می‌توان روند رو به رشدی را ایجاد کرد و نتایج بهتری را در تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی به‌دست آورد.

فضای مجازی و تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی

سعی کنید هوشمندانه ولی ساده عمل کنید و به یاد داشته باشید طولانی بودن اصل نیست بلکه کیفیت اصل می‌باشد. پس کیفیت را به کمیت ترجیح دهید. زمانبندی مناسب و ثابت قدم بودن در تولید محتوا یک اصل مهم است که باید به آن پایبند باشید.

در تبلیغات شبکه‌های اجتماعی محتوایی را که می‌خواهید ارائه دهید، بازیافت کنید. برای پیدا کردن بیننده‌های جدید محتوای خود را در دوره‌های زمانی و دفعات و در شبکه‌های مختلف به نمایش بگذارید.


برای تبلیغات شبکه‌های اجتماعی ارزش بیشتر و اضافه درست کنید: باید بدانید که فقط نمایش محتوای ساخته‌شده توسط دیگران رضایت‌بخش نیست، باید یک محتوای جدید و بکر درست کنید تا کم‌کم در عرصه تخصصی خود به عنوان یک متخصص مطرح شوید.

هرچند وقت یکبار محتوای تولیدی خود را پویش کنید تا از تاثیر محتوای تولیدی خود بر روی بیننده با توجه به نقاط ضعف و قوت آن باخبر شوید.

با استفاده از شبکه‌های مجازی مخاطبین را به لیست ایمیل خود انتقال دهید: لازم به ذکر است که لیست ایمیل شما از باارزش‌ترین دارایی‌های آنلاین شما به حساب می‌آید و حتما از هر فرصتی که جهت گسترش آن پیش می‌آید بهره‌مند شوید. زمانی را به ایده‌پردازی یک کاراکتر خیالی از بینندگان خود اختصاص دهید، که عده زیادی از جمعیت بینندگان هدف شما را نشان دهد. شما می‌توانید با تولید چنین محتوایی در مجموع تناسب بیشتری با یکدیگر ایجاد کنید.

با مخاطبان خود ارتباط قوی و شخصی برقرار کنید: اکثر مردم می‌خواهند از کسانی که آنها را به خوبی و از نزدیک می‌شناسند و قابل اعتماد آنها هستند خرید کنند نه شرکت‌هایی که هویت روشنی ندارند. برای دست یافتن به این مهم باید بعضی اوقات تصاویری شخصی از پشت صحنه تولیدات محتوای خود به مخاطبان نشان دهید.

 

انواع محتوا

در بازاریابی رسانه‌های اجتماعی محتوا طوری تولید می‌شود که با پلتفرم مورد نظر سازگار باشد. (پیام‌های کوتاه 140 کاراکتری در توئیتر، مسابقه و آزمون و بازی در فیس‌بوک و …) بنابراین برندها باید تصمیم بگیرند که بعد از استفاده مخاطبان از شبکه‌های اجتماعی چگونه رفتار کنند. از طرفی در بازاریابی محتوا محیط سایت شرکت اجازه می‌دهد شکل‌های طولانی‌تری از محتوا منتشر شود. (برندها می‌توانند از پست‌های وبلاگی، فیلم، اینفوگرافیک و کتاب الکترونیکی استفاده کنند.) در این بخش شرکت­ها رفتارشان را پس از نشر محتوا و رسیدن آن به مخاطبان هدف مدیریت می‌کنند.

 

تولید محتوایی که قابلیت اشتراک‌گذاری داشته باشد

باید مطالبی در شبکه درج کنید که از نظر دیگران و دوستانمان ارزش به‌اشتراک‌گذاری بالایی داشته باشند. سعی کنید هنگام درج مطلب به این موضوع دقت کنید که چرا باید این مطلب را دیگران به اشتراک بگذارند! اگر بتوانید محتوایی تولید کنید که سبب انتشار مجدد توسط دنبال‌کنندگان شما شود، به‌راحتی توسط دیگران خودتان را معرفی می‌کنید.

 

تولید محتوای هدفمند

ارزش برنامه‌ریزی را دست‌کم نگیرید. اهداف کسب‌وکار و چگونگی ارتباط آنها به تولید محتوا و مدیریت شبکه‌های اجتماعی را به‌خوبی بدانید. نیاز مخاطب خود را بشناسید و بر اساس آن اقدام به تولید محتوا کنید. یک تقویم شبکه‌های اجتماعی درست کنید و بر اساس آن تعیین کنید که چه کسی و در چه زمانی باید چه نوع محتوایی را آماده کند.

به دوستان خود با گذاشتن مطالب هدفمند ثابت کنید که شما اگرچه شاید خیلی حرفه‌ای نباشید، اما به اصول حرفه‌ای این کار اهمیت می‌دهید. فقط تولید محتوا کافی نیست، شما باید از تولید محتوای خود هدفی داشته باشید و این را به مخاطب نیز انتقال دهید.

ثابت شده است که هرچه محتویات شما بیشتر باشد کنترل کیفیت آن پیچیده‌تر می‌شود. سعی کنید هوشمندانه ولی ساده عمل کنید و به یاد داشته باشید که طولانی بودن اصل نیست، بلکه کیفیت اصل است. پس کیفیت را به کمیت ترجیح دهید. زمانبندی مناسب و ثابت‌قدم بودن در تولید محتوا یک اصل مهم است که باید به آن پایبند باشید.

 

انتخاب سرتیتر و کلیدواژه‌های مناسب

چه مطلب شما کوتاه باشد و چه بلند، باید از سرتیترهای عالی و مهم استفاده کنید تا در شبکه‌های اجتماعی گزینه‌ای مناسب برای به اشتراک‌گذاری انتخاب شوید، چراکه اولین چیزی که از یک مطلب یا پیام قابل‌رؤیت است و معمولاً برای همه مهم‌ترین بخش به حساب می‌آید، سرتیتر یا موضوع اصلی آن مطلب یا پیام است.

مطالب بلندبالا نیز گاهی برای ارتقای قدرت کلیدواژه‌ها در متن‌های طولانی نیاز است. در نکته قبل اشاره به کیفیت شد، اما می‌توان با تولید محتوای ارزشمند و طولانی البته با فاصله‌های زمانی زیاد به کیفیت کلمات کلیدی مطالب و همچنین ارزش مطالب‌تان بیفزایید.

 

محتویات طولانی‌تر بک‌لینک‌های بهتری می‌سازند

همانطور که می‌دانید، تولید محتوای طولانی سبب افزایش کیفیت آن مطلب می‌شود و همچنین بیشتر به اشتراک گذاشته می‌شوند. اگر به دنبال ایجاد کردن بک‌لینک‌های مستحکم برای سایت خود هستید، تولید محتوای طولانی را در ارجحیت قرار دهید.

 

زمان‌بندی و بازبینی

زمانی که مقالات طولانی‌تر می‌نویسید، آن را به صورت زمان‌بندی‌شده مورد بازبینی و ویرایش قرار دهید. با این کار نه‌تنها مطالب خود را به‌روز نگه می‌دارید، بلکه طی دو یا سه بار، تقریباً اکثر ایرادات آن را مرتفع می‌کنید. همجنین می‌توانید با تعیین زمان مناسب برای انتشار مطالب در آینده در وب‌سایت خودتان و در شبکه‌های اجتماعی همیشه سایت و شبکه‌های اجتماعی خود را به‌روز نگه دارید.

 

استفاده از عکس‌های مناسب و جذاب

اگر خواهان جلب توجه بیشتر خوانندگان مطالب خود هستید و اگر می‌خواهید آنها از خواندن مطالب طولانی شما خسته نشوند، بایستی آنها را با عکس‌ها و تصاویر جذاب تشویق کنید. عکس‌های جالب بازدیدکنندگان را تشویق به مطالعه متن مربوط به آنها می‌کنند. نه‌تنها عکس‌ها و تصاویر، بلکه استفاده از عناصر گرافیکی نیز بسیار مفید هستند.

نکته مهم اینجاست که باید از کیفیت و مرتبط بودن آنها با پست و محتوای مطلب‌تان اطمینان حاصل کنید. رعایت این موارد به مقدار زیادی کاربران را تحریک به ایجاد ارتباط می‌کند. نتایج تحقیقات نشان می‌دهد، استفاده از تصاویر باکیفیت در فیس‌بوک به افزایش میانگین 53 درصدی اشتراک‌گذاری‌ها منجر شده است. همچنین استفاده از تصاویر باعث شده است که نظرات (Comments) مطالب نیز با بیش از 104 درصد افزایش روبه‌رو شود.

 

پرهیز از مطالب تکراری

اگر می‌خواهید روی یک کلمه کلیدی تمرکز کنید و از آن در چند مطلب یا چند پست استفاده کنید، بهتر است از تکرار کردن ایده اصلی محتوای مرتبط با آن کلمه پرهیز کنید. هیچ وقت سعی نکنید با تکرار زیاد کلمات یا جملات و عبارات خاص، ایده ذهنی خود را به خوانندگان تحمیل کنید.

 

استفاده از دکمه به اشتراک‌گذاری در پایان هر مطلب

با قرار دادن دکمه‌های به اشتراک‌گذاری محتوای رسانه‌ای شبکه‌های اجتماعی، امکان اشتراک‌گذاری را برای خوانندگان مطالبتان راحت‌تر کنید. به ویژه برای مطالب طولانی، این برای کاربران سخت است که به ابتدای متن برگشته و دنبال راهی برای به اشتراک‌گذاری بگردند؛ در این حالت 90 درصد از نظر خود منصرف می‌شوند.

فراموش نکنید که راحتی کاربران اولویت آنهاست. پس این اولویت برای شما هم باید ارجحیت داشته باشد. در این صورت، قرار دادن دکمه‌های اشتراک‌گذاری در پایان هر متن حرکتی عاقلانه و ایده‌آل است و خوانندگان به محض اینکه متن را تا آخر خواندند می‌توانند در همان لحظه به سرعت آن را به اشتراک بگذارند.

این روش‌ها، از جمله مهم‌ترین متدهای ایجاد مطلب‌های هم‌راستا با شبکه‌های اجتماعی هستند که برای کاربران شما نیز مفید و مورد علاقه و راحت هستند. این موارد را به کار بگیرید و سعی کنید عادت‌های بازدیدکنندگان خود را با آزمون و خطا بشناسید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مجله محیطی دات کام

وب سایت محیطی دات کام، پایگاه اطلاع رسانی تبلیغات محیطی در ایران می باشد. که ضمن ارائه آخرین اخبار، اطلاعات در این حوزه تمامی تلاش خود را برای ارتقاء سطح کیفی تبلیغات محیطی در کشور عزیزمان ایران دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | رسانه‌ها