اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1394091250024727

کتاب «راهنمای مهار بار» منتشر شد

کد: 1394091250024727

http://j.mp/1TJDQN3

، تهران , (اخبار رسمی): کتاب «راهنمای مهار بار» با هدف راهنمایی رانندگان حرفه‌ای در زمان بارگیری و رانندگی به منظور جلوگیری از آسیب دیدن بار و خسارت و تلفات جاده‌ای، توسط انتشارات مشق شب چاپ و منتشر شد.

کتاب "راهنمای مهار بار" منتشر شد

کتاب راهنمای مهار بار در عین حال که می‌تواند مورد استفاده همه رانندگان شریف و تلاشگر عرصه حمل‌ونقل کالا و مسافر قرار گیرد، منبع قابل وثوق، به جهت تصمیم‌سازان ارشد در حوزه‌های مرتبط با صنعت حمل‌ونقل و رانندگی است.

دکتر احمد گلی، نویسنده کتاب راهنمای مهار بار در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه عمران و راه و شهرسازی مشق شب گفت: بر اساس آمار ارائه‌شده از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، سالانه بیش از 380 میلیون تن کالا در کشور جابه‌جا می‌شود که حدود 80 درصد آن توسط حمل‌ونقل جادهای صورت می‌پذیرد، لذا لزوم مهار ایمن بار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه با توجه به آمارها، در 15 درصد تصادفات جاده‌ای کشور، یک طرف تصادف وسایل‌نقلیه باری است، تصریح کرد: جایگاه مغفول و در عین حال حساس و مهم فرهنگ‌سازی و آموزشِ بیش از 300 هزار راننده حرفه‌ای و بسیاری از رانندگان دیگر در بخش‌های مختلف همچون مهار ایمن بار، در عین حال که بسترسازی مناسب و آینده‌نگری است، موجب آگاهی رانندگان از خطرات و مشکلاتِ اهمال و سهل‌انگاری در بستن، مهار و قرارگیری بار و همچنین نوع و جای گره‌های بسته‌بندی و مهار بار است.

این استاد دانشگاه دلیل خود را برای نگارش مکتوب و پژوهش حاضر، نبودِ آئین‌نامه و دستورالعمل اجرایی و همچنین نبودِ ضابطه‌ای مدون و قانونی در خصوص مهار ایمن بار ذکر کرد و افزود: با بررسی میدانی و کنکاش از بسیاری از رانندگان حرفه‌ای و شاغل در عرصه حمل‌ونقل جاده‌ای، متأسفانه به سلیقه‌ای رفتار کردن در بستن و مهار بار توسط آنها رسیدم و اینکه تنها منبع و دستورالعمل؛ تجربه و شنیده‌های رانندگان بوده که معمولاً هم خالی از خطا و اشتباه نبوده و نیست.

وی ادامه داد: بنابراین می‌توان با داشتن دستورالعمل و آئین‌نامه مدون و همچنین آموزش، به همراه التزام به اجرای آن و برخورد نیروهای نظارتی با متخلفان از خطاهایی که ممکن است صدمات و سانحه جبران‌ناپذیری را ایجاد کند کاست.

نویسنده کتاب راهنمای مهار بار در ادامه، این کتاب را دستورالعمل و آئین‌نامه‌ای ویژه رانندگان حرفه‌ای دانست و گفت: کتاب راهنمای مهار بار در عین حال که می‌تواند مورد استفاده همه رانندگان شریف و تلاشگر عرصه حمل‌ونقل کالا و مسافر قرار گیرد، منبع قابل وثوق، به جهت تصمیم‌سازان ارشد در حوزه‌های مرتبط با صنعت حمل‌ونقل و رانندگی است.

گلی تصریح کرد: این کتاب همچنین به واحد آموزش سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و ادارات‌کل حمل‌ونقل و پایانه‌های سراسر کشور و همچنین واحدهای آموزش در دانشگاه‌ها و شرکت‌های حمل‌ونقل داخلی و ترانزیت معرفی و پیشنهاد می‌شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مشق شب

انتشارات مشق شب، ناشر تخصصی کتب مرجع و نشریات درون سازمانی، با هدف رشد و تعالی فرهنگ، ادب، هنر و دانش ایران عزیز پا به عرصه نشر گذاشته است؛ مصمم در تحقق آرمان‌هایش که همانای مشق وطن، توسعه و انتشار باورهای زنان و مردان خجسته و فرخ‌پی این مرز و بوم است. «مشق شب» در جذب اندیشه‌های ناب، صاحبان قلم و نخبگان دانش و فرهنگ همیشه پیشتاز بوده و از هر فرصتی برای دوستی با اهالی قلم استقبال کرده است .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

مسکن و ساختمان | نشریات و کتاب