اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395031156485332

تفاوت بین شیرین کننده‌های مصنوعی چیست؟

کد: 1395031156485332

http://j.mp/1Y28qpl

، تهران , (اخبار رسمی): با وجود تنوع در انواع شیرین‌کننده‌های مصنوعی، در ایالات متحده اغلب از ساخارین، آسپارتام و سوکرالوز استفاده می شود چرا که شیرین‌کننده‌ها از نظر ترکیبات شیمیایی، میزان شیرینی و نحوه استفاده متفاوت هستند.

تفاوت بین شیرین کننده های مصنوعی چیست؟

ساخارین قدیمی ترین شیرین کننده مصنوعی است که معمولا برای شیرین کردن برخی از نوشابه های رژیمی، آب نبات‌ها و بهبود طعم داروها و خمیر دندان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نگرانی که در مورد ساخارین وجود داشت، سرطان زا بودن آن بود که آن نیز در پی بررسی‌های انجام شده توسط مؤسسه ملی ایالت متحده در سال 2000 و ارائه گزارش به مؤسسه علوم بهداشت محیط مشخص شد ساخارین در ارتباط با سرطان در موش‌های آزمایشگاهی برای انسان قابل اجرا نبوده است.

آسپارتام نیز تحت عناوین مختلف محصولات به فروش می‌رسد و مانند ساخارین برای شیرین کردن نوشابه‌های رژیمی و آب نبات مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر چه آسپارتام 180 برابر شیرین تر از شکر است، اما برای پخت و پز مناسب نیست. چرا که با در معرض حرارت قرار گرفتن، بخش زیادی از شیرینی خود را از دست می‌دهد.علاوه بر این، این شیرین کننده مصنوعی دارای طعمی طولانی مدت نسبت به شکر است. به همین دلیل بسیاری از مصرف کنندگان این اثر و طعم غذا در دهان را به عنوان نقطه ضعف قابل توجهی برای آسپارتام می‌دانند.

سوکرالوز بر خلاف بسیاری از شیرین کننده‌های مصنوعی دیگر، شیرین کننده‌ای مصنوعی با حرارت ثابت است که از شکر واقعی ساخته شده است و این ویژگی آن را به انتخاب فوق العاده‌ای برای پخت کیک، بیسکویت‌ها و شیرین‌های لذت بخش دیگر تبدیل کرده است.

تولید‌کنندگان شیرین‌ کننده‌های مصنوعی این هشدار را می‌دهند که ممکن است این افزودنی‌ها در مراحل پخت غذا مانند شکر عمل نکنند و نتوان به منظور ارتقاء ساختار، بافت، حجم و برشته شدن یا به عنوان یک ماده نگهدارنده برای محصولات کنسرو شده مورد استفاده قرار گیرند. چرا که نسبت مواد تشکیل دهنده در دستور پخت غذا در تعیین نتایج مورد نظر نقش تعیین کننده ای دارند.

شیرین کننده‌های مصنوعی گزینه مناسبی هستند برای افرادی که در صدد کاهش وزن هستند. شیرین کننده‌های مصنوعی که در یک محصول استفاده می‌شوند آن را کم کالری و یا سرشار از مواد مغزی نمی کنند؛ اما مصرف کنندگان باید در نظر داشته باشند که این مواد نباید در مقادیر زیاد مصرف شود. داشتن یک رژیم غذایی متعادل با مصرف مقدار متوسطی از مواد لذت بخش شیرین کننده، بهترین راه برای سالم ماندن است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ماردین

در سال 1385 موسسان شرکت با تحقیق در بازار مواد غذایی ایران به این نتیجه رسیدند که مواد غذایی مورد نیاز افراد مبتلا به دیابت و همچنین افرادی که رژیم غذایی خاص دارند و نمی­توانند از شکر معمولی استفاده نمایند، در بازار ایران به طور عام وجود ندارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]