اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395033158290079

راه اندازی 95 سامانه ثبت تخلفات رانندگی در راه های کشور

2 میلیون نفر درجاده ها جریمه شدند

کد: 1395033158290079

http://j.mp/28JcFAi

، تهران , (اخبار رسمی): از مرداد سال گذشته تاکنون 2 میلیون نفر درسطح جاده های کشور جریمه شدند.

راه اندازی 95 سامانه ثبت تخلفات رانندگی در تعدادی از محورهای شریانی کشور

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ،علی اکبر آشوری مدیر مرکز مدیریت راه های کشور​ گفت: در راستای اجرای پروژه تجهیز محورهای شریانی کشور به سامانه های ثبت تخلفات عبور و مرور ، 95 سامانه ثبت تخلفات در کریدور تهران- کرج-قزوین-زنجان- تبریز و قزوین-رشت (آزادراه و محور قدیم) در تیر ماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

 

وی اظهار داشت:از جمله شاخص های مهم پروژه تجهیز محورهای شریانی کشور به سامانه های ثبت تخلفات عبور و مرور به عنوان بزرگترین پروژه ITS  کشور می توان به مواردی از قبیل  استفاده از تمام توان و ظرفیت های بومی مجموعه دانش بنیان کشور طبق ابلاغیه مقام معظم رهبری مدظله العالی و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، حمایت از تولید داخلی، اشتغال زایی و استفاده از تخصص و توان شرکت های داخلی و اثرات فرهنگی ،اجتماعی ،اقتصادی ،شامل اصلاح رفتار رانندگان، کاهش خسارات جانی و مالی، کاهش تخلفات، صرفه جویی استفاده از نیروهای پلیس در جاده ها اشاره کرد.
وی افزود : دستاوردهای اجرایی پروژه شامل ایجاد زیرساختی مناسب برای سایر سیستم های حمل و نقل هوشمند ITS ، نوآوری در مدل مدیریت پروژه بومی و دانش کنترل پروژه برای ITS جاده ای و شهری و شیوه اطلاع رسانی پیامکی تخلفات جاده ای پس از ارتکاب تخلف و بعد از تایید تخلف بمنظور اثربخشی بیشتر در رانندگان متخلف است.
آشوری در خصوص روند اجرای این پروژه از سال گذشته تا کنون اظهار داشت :بر اساس قرارداد خرید، نصب، راه اندازی، بهره برداری و نگهداری از سامانه های ثبت تخلفات عبور و مرور که در خرداد ماه سال 94 منعقد شد، بیش از 400 سامانه ثبت تخلفات موجود، به صورت کامل فعال و در حال نگهداری و بهره برداری توسط سازمان است و 74 سامانه جدید نیز بر اساس احصاء تخلفات جاده ای از قبیل تخلفات سرعت لحظه ای و متوسط، عبور کامیون و اتوبوس از خطوط غیرمجاز و ... در محورهای تهران-قم-کاشان-اصفهان و تهران-ساوه در بهمن ماه سال 1394 به بهره برداری رسیده است. همچنین تا پایان شهریور ماه سال جاری طبق برنامه زمان بندی شده تعداد سامانه ها به 600 سامانه جدید در محور های شریانی کشور خواهد رسید.
وی افزود :خوشبختانه با پیاده سازی شیوه نوین اجرای سامانه های ثبت تخلفات از مرداد ماه سال 1394 تاکنون نزدیک به 2 میلیون پیامک تخلف و 2 میلیون برگه جریمه برای متخلفین جاده ای ارسال شده است که تاثیر مهمی در تغییر رفتار رانندگانی که دقت لازم و کافی به قوانین نمی‌نمودند، داشته است. 
مدیر مرکز مدیریت راه های کشورتصریح کرد :  باتوجه به تخلفاتی که در جاده ها صورت می گیرد از قبیل سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز، عدم رعایت فواصل طولی و جانبی، عدم رانندگی بین خطوط و همچنین تحلیل اثربخشی این سامانه ها در محورهای تجهیزشده ( بطور میانگین 30 تا 40 درصد کاهش تخلفات جاده ای در محورهای تجهیز شده تهران – قم-کاشان و تهران-ساوه) انتظار می رود با راه اندازی و بهره برداری این سامانه ها در سفرهای تابستانی پیش روی، تخلفات جاده ای کاهش یافته و امنیت در محورهای تجهیز شده افزایش یابد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

راهداری و حمل و نقل جاده ای

در سال 1382 شورای عالی اداری کلیه وظایف، نیروی انسانی، تجهیزات، تعهدات و اعتبارات معاونت راهداری وزارت راه و ترابری به سازمان حمل‌ونقل و پایانه‌های کشور منتقل و معاونت مذکور از تشکیلات وزارت راه و ترابری حذف شد و وظایف و اداره امور دبیرخانه شورای عالی ترابری کشور از سازمان منتزع و به وزارت راه و ترابری منتقل گردید و نام سازمان به «سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای» تغییر یافت.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان