اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395040258695427

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

نمایشگاه کتاب تهران دیگر خانه به دوش نیست

کد: 1395040258695427

http://j.mp/28UzPWV

، تهران , (اخبار رسمی): نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بزرگترین رویداد فرهنگی کشور است که خوشبختانه امسال بیست و نهمین دوره آن را در نمایشگاه شهر آفتاب برگزار کردیم.

نمایشگاه کتاب تهران دیگر خانه به دوش نیست

به گزارشاخبار رسمی به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، «علی جنتی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر روز سه شنبه اول تیر ماه در آیین تقدیر از نهادها و موسسات همکار در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که در مجموعه تاریخی و فرهنگی سعد آباد برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: برگزاری این نمایشگاه در شهر آفتاب یکی از اقدامات بسیار ارزنده ای بود که پایه گذاری شده و در سال های آینده نیز به صورت پر بار تر ادامه خواهد داشت.

وی افزود: تعداد کشورهایی که نمایشگاه بین المللی کتاب برگزار می کنند بسیار اندک است که از آن جمله می توان به نمایشگاه های بین المللی بولونیا، فرانکفورت و تهران اشاره کرد که به مساله کتاب و کتابخوانی توجه ویژه ای دارند.

جنتی ادامه داد: اگر همه بپذیریم که کتاب در توسعه فرهنگی کشور تاثیر شایان توجهی دارد، برگزاری نمایشگاه کتاب و حوادث و اتفاقات در حاشیه آن از جمله تالارهای گفت و گو، بحث و تبادل نظر و ... به طور قطع می تواند در توسعه فرهنگی کشور موثر باشد که تاکنون نیز اینچنین بوده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت تدبیر و امید تاکید کرد: امسال بعد از سالیان طولانی از خانه به دوشی، نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به جایگاه دائمی خود انتقال یافت.

وی تصریح کرد: انتقال نمایشگاه کتاب به محل نمایشگاه شهر آفتاب ثمره دو نکته بود که شامل عزم و اراده و همت عالی و هماهنگی، انسجام، همدلی و همفکری دست اندرکاران آن است.

جنتی گفت: در انتقال نمایشگاه دغدغه های بسیاری وجود داشت که نیاز به تصمیم گیری و جسارت داشت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از جمع بندی های خود به این نتیجه رسید که این انتقال به شهر آفتاب صورت گیرد و در کنار آن شهرداری تهران هم با جسارت تمام پذیرفت که این کار نیمه تمام را تکمیل کند.

وی افزود: همه ما شاهد بودیم که در مدت کمتر از 4 ماه کاری که شاید در طول بیش از یکسال به طول می انجامید با همت و تلاش شهرداری و معاونت فرهنگی وزارت ارشاد و موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران این انتقال به شهر آفتاب به سرانجام رسید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه تاکید کرد: امسال در بیست و نهمین دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بخش قابل توجهی از فعالیت ها به تشکل های نشر واگذار شد و امیدوارم در دو سال آینده مجموعه کارهای نمایشگاه به صنف مربوطه واگذار شود و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حد سیاستگذاری فعالیت داشته باشد.

وی تصریح کرد: البته دولت های قبل شعار واگذاری امور به اصناف را می دادند ولی عملا اتفاقی در این مورد نمی افتاد زیرا مقاومت در برابر تغییر همیشه وجود داشته است و امیدوارم این مقاومت را کم کنیم و طلیعه آن هم واگذاری نمایشگاه کتاب به تشکل های مربوطه است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به کاهش صدور مجوزها در وزارت ارشاد، ادامه داد: در دولت تدبیر و امید در وزارت ارشاد سعی کردیم مجوزهایی که صادر می شود را کاهش دهیم و مصداق آن خذف 40 مجوز در این وزارتخانه است.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

سال 1383 نمودار نهایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در غالب شش معاونت شامل چهار معاونت تخصصی و دو معاونت پشتیبانی به تایید سازمان مدیریت و برنامهریزی کشور رسید و برای اجرا ابلاغ گردید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

رسانه‌ها