اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395040960565438

پتروشیمی نوری رکورد شکنی کرد

کد: 1395040960565438

http://j.mp/297gCC4

، تهران , (اخبار رسمی): شرکت پتروشیمی نوری با تولید حدود یک میلیون و 300 هزار تن محصول در سه ماه نخست امسال موفق شد رکورد تازه ای از خود به جا گذارد.

پتروشیمی نوری رکورد شکنی کرد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از شرکت پتروشیمی نوری این شرکت واقع در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، با تلاش شبانه روزی کارکنان با تولید حدود یک میلیون و 300 هزار تن محصول پتروشیمی، میانگین عملکرد ماهانه خود را در بهار امسال، نسبت به ظرفیت اسمی تولید سال مجتمع به  115 درصد افزایش داد و در اردیبهشت ماه با تولید 430 هزار تن محصول به بیشترین رقم تولید در 10 سال گذشته رسید.

از این مقدار تولید 831 هزار تن به ارزش 356 میلیون دلار به خارج از کشور صادر شده و حدود 447 هزار تن به ارزش 5،500 میلیارد ریال در داخل مصرف شد.

پتروشیمی نوری یکی از بزرگترین تولیدکنندگان آروماتیک جهان به شمار می رود که با ظرفیت چهار میلیون و 500 هزار تن در سال، نقشی بسزا در بازار محصولات پتروشیمیایی کشور و خاورمیانه را دارد.

محصولات اصلی  این مجتمع پارازایلین، ارتوزایلین و بنزن و همچنین محصولات فرعی آن ترکیبات سنگین و سبک هیدروکربنی، رافینیت، برش پنتان، گاز مایع، آروماتیک های سنگین و نفتای تصفیه شده است.

محصولات این مجتمع پتروشیمی به کشورهای آسیای شرقی، حاشیه جنوبی خلیج فارس و شبه جزیره هند صادر می شود و بخشی از محصولات این مجتمع در داخل کشور مصرف می شود.

کاربرد محصولات اصلی در تولید محصولات پایین دستی پتروشیمی همچون پلی استرها، الیاف مصنوعی، رنگها، رزین ها، بطری های یکبار مصرف، تهیه نایلون، ترکیبات دارویی، سموم دفع آفات و حلال های صنعتی است.

محصولات فرعی مجتمع پتروشیمی نیز به عنوان یکی از مهم ترین خوراک واحدهای الفینی و گازوئیل استفاده می شود.

مواد اولیه و خوراک این مجتمع سالانه 5,4 چهار ونیم میلیون تن میعانات گازی دریافتی از مجتمع گاز پارس جنوبی و 270 هزار تن بنزین پیرولیز از پتروشیمی جم است.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی نوری، مجتمع پتروشیمی نوری در حال اجرای طرح توسعه است  که با راه اندازی آن میزان ارزش افزوده محصولات تولیدی این مجتمع افزایش خواهد یافت.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت ملی صنایع پتروشیمی

هدف بنیادی شرکت ملی صنایع پتروشیمی برنامه ریزی کلان، سیاست گذاری، تنظیم گری، بسترسازی و پشتیبانی توسعه پایدار صنعت پتروشیمی برای ارتقاء کیفیت زندگی مردم

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، انرژی و صنایع وابسته