اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395041060865510

دراولین کنفرانس بین المللی مصالح و سازه های نوین در مهندسی عمران

مصالح ساختمانی سنتی با دانش نوین گره می خورد

کد: 1395041060865510

http://j.mp/299W0cr

، (اخبار رسمی): دبیرعلمی پنجمین کنفرانس ملی و اولین کنفرانس بین المللی مصالح و سازه های نوین در مهندسی عمران، تلاش درجهت برقراری پیوند میان مصالح سنتی و دانش فنی جدید در ساختمان سازی را از رویکردهای اصلی این رویداد برشمرد.

علی اکبر رمضانیان پور

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکببیر : 'علی اکبر رمضانیان پور' اظهار داشت: اولین کنفرانس ملی و پنجمین کنفرانس بین المللی مصالح و سازه های نوین در مهندسی عمران در چهار محور اصلی شامل 'صنعتی سازی در ساخت و ساز'، 'تحلیل، طراحی و اجرای سیستم های نوین سازه ای و روش های نوین بهسازی و مقاوم سازی سازه ها'، 'مصالح نوین در مهندسی عمران' و 'فناوری ها و مصالح نوین سازگار با محیط زیست و کاهش مصرف آب و انرژی' برگزار می شود.
وی از اتمام مهلت ارسال چکیده مقالات به دبیرخانه این کنفرانس خبر داد و آمار مقالات ارسالی به این دوره از کنفرانس را بیش از 410 عنوان ذکر کرد.
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: مهلت ارسال اصل مقالات تا پایان شهریورماه خواهد بود و آثار برگزیده در دو قالب سخنرانی شفاهی و پوستر در روزهای برگزاری کنفرانس (پنجم و ششم آبان ماه 95) ارائه خواهد شد.
وی تمرکز بر تولید مواد و مصالح با دوام و درعین حال، سازگار با محیط زیست را از اهداف اصلی این کنفرانس برشمرد و گفت: با توجه به اینکه حدود 60 درصد گردش مالی کشور در بخش ساختمان و مسکن صورت می گیرد و از سوی دیگر، ایران یکی از کشورهایی است که باید میزان تولید گازهای گلخانه ای خود را کاهش دهد، اهمیت تولید مصالح ساختمانی سازگار با محیط زیست در کشور ما بیش از پیش روشن می شود.
رمضانیان پور یادآور شد: طی سالهای گذشته درخصوص سازه های متعارف مانند بتن آرمه یا سازه های فلزی، کارهای زیادی در کشور ما انجام شده است اما در زمینه تولید مصالح بر پایه فناوری های نانو و یا بایو با کشورهای پیشرفته، فاصله داریم که باید حرکت خود را شتاب ببخشیم.
وی تصریح کرد: در این کنفرانس با استفاده از توان و دانش متخصصان داخلی و بهره گیری از تجربیات مفید صاحبنظران و مهندسان کشورهای خارجی سعی داریم مصالح سنتی را با دانش فنی جدید گره بزنیم و در این زمینه، فعالیت هایی را آغاز کرده ایم که با کامپوزیت و ترکیب الیاف طبیعی و مواد جدید، مصالحی را تولید کنیم که هم از استحکام لازم برخوردار باشند و هم آلودگی های محیط زیستی را کاهش دهند.
دبیر علمی اولین کنفرانس بین المللی مصالح و سازه های نوین، برگزاری این رویداد علمی را فرصتی مغتنم برای اطلاع از آخرین دستاوردهای تولید این دسته از مصالح ساختمانی در جهان و بهره گیری از تجربیات جدید و همچنین معرفی یافته های این حوزه در سطح ملی و بین المللی خواند.
پنجمین کنفرانس ملی و اولین کنفرانس بین المللی مصالح و سازه های نوین در مهندسی عمران به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود و در حاشیه آن کارگاه های آموزشی ویژه فعالان دانشگاه و صنعت ساختمان و نمایشگاهی از آخرین دستاوردهای این حوزه برپا خواهد شد.
علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر درباره کنفرانس می توانند به نشانی اینترنتی http://[email protected] و یا http://[email protected] مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دانشگاه صنعتی امیرکبیر

دانشگاه صنعتی امیرکبیر یکی از با سابقه ترین موسسات آموزش عالی کشور در زمینه فنی و مهندسی است. این دانشگاه در طول سال ها فعالیت مستمربه خصوص بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی، با بیش از سی هزار نفر دانش آموخته فنی و مهندسی خدمات گسترده ای در راستای اهداف آموزش عالی و تحقیقاتی کشور ارائه کرده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

جشنواره، نمایشگاه و همایش