اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395041361825370

چگونه شرکت بیمه مناسب را انتخاب کنیم

کد: 1395041361825370

http://j.mp/299l0Nj

، تهران , (اخبار رسمی): معمولاً یکی از مشکلات متقاضی خدمات بیمه‌ای انتخاب شرکت بیمه مناسب است. معیار و روش انتخاب شرکت بیمه مناسب در کشور کمتر معرفی شده است.

شرکت های بیمه

به گزارش اخبار رسمی، روابط عمومی بیمه ‌مرکزی ‌جمهوری‌ اسلامی‌ایران اطلاعات ارزشمندی در مورد شرکت های بیمه، نمایندگان و ارزیابان خسارت و کارگزاران بیمه در سایت خود ارائه می‌ کند.

بر این اساس شما می‌توانید با مراجعه به "سایت اطلاع رسانی نظارت بیمه‌ مرکزی" اطلاعات مورد نظر خود را در مورد شرکت‌های بیمه و سایر عرضه‌ کنندگان خدمات بیمه‌ای مشاهده کنید. برای انتخاب شرکت بیمه مناسب در کنار سابقه فعالیت و تجربیات شخصی در حال حاضر دو معیار می‌توان معرفی کرد:

معیار اول: توانگری مالی شرکت بیمه

چنانچه شرکت های بیمه دارای توانگری مالی بالای 100 باشند شما به طور کلی می‌توانید اطمینان حاصل کنید که شرکت بیمه توانایی ایفای تعهدات خود را دارد.

معیار دوم: رتبه و میزان شکایت انجام شده توسط بیمه‌گذاران

در عملکرد سامانه شکایات بیمه‌گذاران اطلاعات تعداد شکایات واصله از مردم از هر شرکت بیمه، تعداد شکایات وارد و ناوارد از شرکت بیمه و متوسط مدت زمان پاسخگویی به شکایات هر شرکت در مقایسه با صنعت بیمه.وجود دارد.

در صورتی که قصد خرید بیمه‌ نامه از هر یک از شرکت‌های بیمه دارید سایت نظارت بیمه‌ مرکزی و سامانه‌های مذکور اطلاعات مناسبی را برای تصمیم‌ گیری در اختیار شما قرار می‌دهد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بیمه مرکزی

سابقه فعالیت بیمه در کشور به صورت غیر رسمی بیش از یک قرن است .نخستین بار در سال 1289 خورشیدی دو شرکت بیمه خارجی به تاسیس نمایندگی در ایران اقدام کردند .اولین قانونی که در ایران درخصوص شرکت های بیمه به تصویب رسید قانون مربوط به ثبت شرکت ها مصوب دوم آذر 1310 است که در ماده 8 آن شرکت های بیمه اعم از ایرانی و خارجی را تابع نظام نامه ای دانست که از طرف وزارت عدلیه تنظیم می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه