اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395041361945332

لطفاً لبخند بزنید!

تاثیر لبخند برسلامت انسان

کد: 1395041361945332

http://j.mp/299nXO1

، تهران , (اخبار رسمی): آیا می دانستید؟؟؟ هنگامی که با خانواده و دوستان تان به تماشای فیلم خنده دار می روید یا از شوخ طبعی اطرافیان تان لذت می برید و مسائل خنده دار روزمره تان را با آن ها به اشتراک می گذارید، شما در همین لحظات کار مفیدی را برای سلامتی تان انجام می دهید.

تاثیر لبخند برسلامت انسان

آیا می دانستید؟

هنگامی که با خانواده و دوستان تان به تماشای فیلم خنده دار می روید یا از شوخ طبعی اطرافیان تان لذت می برید و مسائل خنده دار روزمره تان را با آن ها به اشتراک می گذارید، شما در همین لحظات کار مفیدی را برای سلامتی تان انجام می دهید.

نه تنها خندیدن علاوه براینکه بر روحیه شما تاثیرگذار است، بلکه اگر مبتلا به دیابت شده اید، باعث بهبود شرایط بیماری شما خواهد شد. طبق تحقیقات صورت گرفته خنده موجب افت قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 شده و همچنین باعث کاهش میزان پرورنین (که نقش مهمی در عوارض دیابت دارد) در خون می شود. خنده بر سیستم غدد عصبی که نظارت بر کنترل سطح گلوکز در بدن دارد، می تواند تأثیر بسزایی داشته باشد.

جالب است بدانید در تحقیقاتی که بر روی افراد مبتلا به دیابت نوع 2 صورت گرفت، " قند خون شرکت کنندگان حاضر در یک سخنرانی کسل کننده در یک روز و تماشای فیلم کمدی در روز بعد اندازه گیری شد و بر این اساس، بررسی ها نشان داد که خندیدن آرام و از روی تفریح و سرخوشی بر میزان قند خون و سلامت فرد تأثیر فراوانی دارد. "  علاوه بر این خنده، از افزایش قند خون شما بعد از صرف غذا جلوگیری می کند. پس به این افراد پیشنهاد می کنیم ساعاتی را در طول روز با اطرافیان خود به خنده سپری کنند.

در این زمینه دکتر Gulati نیز معتقد است: " خنده برای افراد مبتلا به دیابت بسیار مفید است و همانند ورزش سبب بهبود عملکرد ماهیچۀ قلبی و کاهش ابتلا به بیماری های قلبی در این افراد می شود و خنده علاوه بر اثر پایین آوردن قند خون مزایای دیگری نیز دارد که از آن جمله می توان به تحریک احساس و حالت مثبت و افزایش مثبت نگری اشاره کرد. حتی خنده می تواند عملکرد ذهنی فرد را بهبود دهد و باعث کاهش اضطراب و باعث افزایش کلسترول خوب شود."

طبق یافته های صورت گرفته "استرس" موجب افزایش قند خون می شود، پس بهتر است از خنده درمانی به عنوان یکی از روش های کاهش استرس، افسردگی و فشارهای روانی استفاده کرده و سعی کنید همیشه با اعضای خانواده یا دوستان تان بخندید تا با استرس تان  مبارزه کنید. خنده مانند دارویی فوق العاده فواید جسمی، اجتماعی، روانی و عاطفی داشته و افکار منفی را دور می کند. اگر مدت هاست از داشتن خوابی عمیق و لذت بخش محروم بوده اید، خنده تنها راه درمان شماست؛ خنده به درمان بی خوابی و بهبود الگوی خواب شما کمک کرده و باعث می شود خوابی عمیق و آرام داشته باشید.

همیشه در خاطرتان باشد با خندیدن و لبخند زدن، 15 عضله صورت شما به صورت همزمان به کار می افتد و در نهایت باعث بالا رفتن جریان خون در نواحی مختلف صورت شده و جوان تر و سالم تر دیده خواهید شد.

در کل همیشه بخند چون خنده باعث رفع خستگی، ضد افسردگی، کاهش دهنده فشار خون، افزایش عمر، پایین نشان دادن سن، ایجاد تعادل در هورمون ها، افزایش ایمنی در برابر بیماری ها، از بین بردن چروک صورت، کمک به شفافیت پوست، ایجاد حس سرخوشی و شادی، پیشگیری از سکتۀ مغزی و قلبی، تنظیم ضربان قلب و جلوگیری از بیماری های زخم معده و اثنی عشر می شود.

"لبخند بزن!
بدون انتظار پاسخی از دنیا ،
بدان روزی دنیا آن قدر شرمنده می شود که به جای پاسخ لبخند ،
با تمام سازهایت می رقصد."

                                                                    "چارلی چاپلین"

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ماردین

در سال 1385 موسسان شرکت با تحقیق در بازار مواد غذایی ایران به این نتیجه رسیدند که مواد غذایی مورد نیاز افراد مبتلا به دیابت و همچنین افرادی که رژیم غذایی خاص دارند و نمی­توانند از شکر معمولی استفاده نمایند، در بازار ایران به طور عام وجود ندارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی