اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395042164505593

رییس دفتر اجاره شرکت ملی نفتکش ایران خبر داد

افزایش شوق خارجی ها برای اجاره کشتی‎هایNITC

کد: 1395042164505593

http://goo.gl/h7Qz4J

، تهران , (اخبار رسمی): با تداوم مذاکرات شرکت ملی نفتکش با شرکت‎های خارجی، تاکنون پنج فروند از کشتی‎های نفتکش‎ این شرکت به شرکت‎های خارجی اجاره داده شده است.

افزایش شوق خارجی ها برای اجاره کشتی‎هایNITC

به گزارش شرکت ملی نفتکش، کاپیتان علی اکبر آخوند کاظمی رییس دفتر اجاره شرکت ملی نفتکش ایران (NITC) درباره آخرین اقدامات و مذاکرات انجام شده در زمینه اجاره کشتی‎های این شرکت پس از لغو تحریم‎ها گفت:مذاکــرات دفتر اجاره شرکت ملی نفتکش ایران با شرکت‎های اجــاره‎کننده مختلف به طور متوالی و متناوب انجام می‎شود اما به دلیل اولویت تامین نیاز داخلی، درحال حاضر ناوگان ملکی این شرکت تقریباً به طور انحصاری در اختیار شرکت ملی نفت ایران قرار دارد.

وی با اعلام این مطلب  گفت: با این همه اقدامات لازم جهت آماده‎سازی ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران برای ورود مجدد به بازار اروپا و اجاره به شرکت‎های خارجی صورت گرفته است به طوری که از زمان اجرایی شدن برجام تاکنون، پنج فروند از کشتی‎های نفتکش‎ این شرکت به شرکت‎های خارجی اجاره داده شده‎است. 

وی  تاکید کرد: همانطور که اشاره شد از آنجا که بخش اعظم ناوگان ملکی این شرکت همچنان در خدمت امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران قرار دارد فقط در مواقع عدم نیاز این مجموعه، کشتی‎های نفتکش‎ ملکی NITC به سایر شرکت‎ها (خارجی یا داخلی) اجاره داده می‎شود.

کاظمی در مورد رویکرد و نظر شرکت‎های خارجی برای اجاره کشتی‎های ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران در مقایسه با پیش از تحریم ‎ها  نیز گفت: در مجموع رویکرد شرکت‎های اجاره کننده خارجی مثبت است به طوری که بسیاری از آنها به برقراری ارتباط و از سرگیری همکاری با شرکت ملی نفتکش ایران مایل هستند البته این شرکت‎ها مسائل جانبی را نیز مدنظر داشته و همچنان در انتظار تثبیت شرایط به ویژه وضعیت مبادلات ارزی و پرداخت یا وصول مبالغ اجاره و غیره هستند که خوشبختانه این امر نیز انجام و تاکنون چندین قرارداد اجاره به صورت مستقیم با شرکت‎های خارجی منعقد شده است.

وی وضعیت و شرایط  ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران را برای اجاره به شرکت‎های دیگر مثبت و مطلوب ارزیــــابی کرد و افزود:همانطور که می‎دانید لازم است برخی از اقدامات از جمله تامین پوشش‎های بیمه‎ای معتبر از گروه بیمه‎گران بین‎المللی، اخذ گواهی‎نامه‎های لازم از موسسات رده‎بندی، اخذ تاییدیه از شرکت‎های بزرگ نفتی و همچنین آمادگی بهتر کارکنان از لحاظ عملیاتی و رعایت مقــررات شرکت‎های بزرگ نفتی جهت آمـــاده‎سازی ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران صورت گیرد که بخشی از این اقدامات انجام و مابقی نیز در دست اقدام است.

او با بیان اینکه مشکل P&I و موسسات رده‎بندی حل شده است و در حال آماده سازی جهت اخذ تاییدیه از شرکت‎های معتبر نفتی هستیم،در مورد وضعیت بازار اجاره کشتی‎های حمل نفت خــام هم گفت: بازار اجاره کشتی‎های حمل نفت خام با توجه بــه افزایش نسبی میزان تقاضا (به ویژه باتوجه به افزایش واردات کشورهای چین و هند به دلیل ساخت و افتتاح پالایشگاه‎های جدید یا مخازن استراتژیک یا تجاری) مناسب ارزیابی می‎شود، درخصوص بازار سایر فرآورده‎های نفتی نیز وضعیت بازار رو به بهبود است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت ملی نفتکش

شرکت ملی نفت‌کش ایران از شرکت‌های فرعی شرکت ملی نفت ایران است که در سال 1955 تأسیس و در سال 1388 به بخش خصوصی واگذار شده است. این شرکت با در اختیار داشتن 42 تانکر خیلی بزرگ (سوپر تانکر) (وی ال سی سی) در حال حاضر بزرگترین شرکت نفت‌کش در جهان است. این شرکت نفت خام ایران را به بازارهای صادراتی انتقال می‌دهد و همچنین در تجارت متقابل محموله‌های نفتی را برای برخی از 150 رشته نفت در سراسر جهان، از جمله رویال داچ شل، توتال، آرامکو سعودی و شرکت‌های تولدی نفت دولتی کویت و ابوظبی حمل می‌کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، انرژی و صنایع وابسته