اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395042365145370

از سوی بیمه مرکزی اعلام شد

جزئیات بیمه نامه پتروشیمی بوعلی سینا

کد: 1395042365145370

http://goo.gl/AjFbGg

، تهران , (اخبار رسمی): بیمه مرکزی ایران جزییات بیمه نامه پتروشیمی بوعلی سینا ماهشهر که هفته گذشته دچار آتش سوزی شد را منتشر کرد.

جزئیات بیمه نامه پتروشیمی بوعلی سینا

به گزارش اخبار رسمی به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی،، بیمه مرکزی با اشاره به این که شرکت بیمه ایران 55,7 درصد بیشترین سهم را در بیمه آن دارد، اعلام کرده است: بیمه‌نامه هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس مشتمل بر 19 مجتمع پتروشیمی از تاریخ 1394/6/24 تا 1395/6/23 تحت پوشش بیمه نامه تمام خطر اموال و شکست ماشین آلات قرار گرفته است که بیمه نامه آن به صورت کنسرسیوم متشکل از 11 شرکت بیمه به راهبری بیمه ایران و سایر شرکت‌های بیمه عضو متشکل از شرکت های بیمه آسیا/ البرز/ پارسیان/ دانا/ سامان/ کارآفرین/ ایران معین/ ملت/ میهن و دی صادر شده است.

برابر آنچه که در بیمه نامه درج شده، سرمایه شرکت پتروشیمی بوعلی معادل 485 میلیون یورو است، ضمن آن که مسئولیت در مقابل اشخاص ثالث، اموال مجاور، هزینه‌های پاکسازی و... نیز تا سقفهای مشخصی تحت پوشش قرارگرفته‌اند اما حداکثر تعهد بیمه گران در این بیمه نامه از 500 میلیون یورو درهرحادثه (در ارتباط با هریک از شرکت‌های زیر مجموعه هلدینگ خلیج فارس) تجاوز نمی کند.

براساس اطلاعات واصله شرکت بیمه ایران با 55.7 درصد بیشترین سهم و شرکت های بیمه البرز و آسیا با پذیرش سهم به ترتیب 9.1 و 9 درصد در رده‌های بعدی کنسرسیوم قرار دارند که هریک از اعضای کنسرسیوم معادل سهم مورد پذیرش موظف به پرداخت خسارت هستند.

خالص سهم اتکایی بیمه مرکزی (شامل حساب اتکایی ویژه) 29 درصد است. دیگر بیمه‌گران اتکایی از جمله بیمه اتکایی ایرانیان و بیمه اتکایی امین نیز از این بیمه‌نامه قبول سهم داشته‌اند. همچنین دیگر شرکت‌های بیمه که مجوز قبولی اتکایی از داخل دارند نیز از بیمه نامه مذکور سهم پذیرفته‌اند. تمام اعضای کنسرسیوم و بیمه‌گران اتکایی مذکور، معادل سهم خود در پرداخت خسارت تعهد دارند.

طبق مفاد بیمه نامه میزان خسارت پس از کارشناسی خسارت توسط کارشناسان متخصص منتخب بیمه گر راهبر (بیمه ایران) وفق زمان مقرر تعیین و توسط تمامی بیمه گران عضو کنسرسیوم و بیمه گران اتکائی پرداخت خواهد شد.

شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در زمینی به مساحت 36 هکتار در شمال غربی خلیج فارس در استان خوزستان، در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر واقع شده است

خوراک پتروشیمی ماهشهر نفتای سبک و سنگین و بنزین پیرولیز است که از کارخانجات NGL (1000/900 پازنان) و پتروشیمی امیرکبیر تامین می شود و در فرآیندهای موجود در واحدهای عملیاتی مختلف به محصولات با ارزش و سود آور آروماتیکی نظیر پارازایلین و ارتوزایلین و بنزن تبدیل می شود.

آتش سوزی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا چهارشنبه (16 تیرماه)  آغاز شده بود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بیمه مرکزی

سابقه فعالیت بیمه در کشور به صورت غیر رسمی بیش از یک قرن است .نخستین بار در سال 1289 خورشیدی دو شرکت بیمه خارجی به تاسیس نمایندگی در ایران اقدام کردند .اولین قانونی که در ایران درخصوص شرکت های بیمه به تصویب رسید قانون مربوط به ثبت شرکت ها مصوب دوم آذر 1310 است که در ماده 8 آن شرکت های بیمه اعم از ایرانی و خارجی را تابع نظام نامه ای دانست که از طرف وزارت عدلیه تنظیم می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه