اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395042967765648

علاقه مندی ایران ورومانی برای گسترش روابط

کد: 1395042967765648

http://goo.gl/UV5hFx

، تهران , (اخبار رسمی): وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار سفیر رومانی در ایران با تقدیر از تلاش وی بر علاقه مندی دو کشور بر گسترش روابط تاکید کرد.

علاقه مندی ایران ورومانی برای گسترش روابط

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات واعظی با بیان اینکه روابط ایران و رومانی سابقه بسیار طولانی دارد، افزود: تجربه خوب گذشته و درک متقابل، در شرایط جدید نیز می تواند ادامه یافته و شاهد گسترش روابط در زمینه های اقتصادی تجاری انرژی و فرهنگی باشیم.
وزیر ارتباطات با اشاره به عضویت رومانی در اتحادیه اروپا گفت: دولت ایران دیدگاه مثبتی نسبت به رومانی دارد و پس از برجام، علاقه مند به گسترش روابط با کشورهایی همچون رومانی است.
 واعظی، همچنین به دیدگاه مثبت دولت نسبت به تقویت بخش خصوصی پرداخت و نسبت به فعال شدن بخش خصوصی دو کشور در زمینه های مختلف تاکید کرد.
وی در ادامه ضمن تقدیر مجدد از زحمات تئودورسکو، خواستار انتقال دانش و تجربه وی به سفیر جدید شد.
وی با اعلام آمادگی در زمینه گسترش روابط دو جانبه خاطر نشان کرد: زمینه های مختلف همکاری بین دو کشور وجود دارد و می تواند در تمامی ابعاد گسترش یابد.
تئودورسکو سفیر رومانی در ایران نیز با ابراز خرسندی از روابط دو کشور و درک عمیق وزیر ارتباطات از روابط دیپلماتیک گفت: رومانی امیدوار است همکاری های دو کشور روز به روز گسترش بیشتری یابد.
تئودورسکو با تاکید بر اهمیت روابط با ایران اظهار داشت: آمادگی و اراده سیاسی برای همکاری با ایران وجود دارد. 
وی با اشاره به عضویت رومانی در اتحادیه اروپا خاطر نشان کرد: پس از تحریم ها و توافقات 1+5، زمینه های خوبی برای همکاری فراهم شده است و رومانی آمادگی دارد از ظرفیت های خود در اتحادیه اروپا جهت گسترش روابط با ایران استفاده کند.
تئودورسکو با اشاره به پیشرفت های بخش خصوصی رومانی در حوزه ICT  اظهار داشت: دولت تلاش دارد از این ظرفیت بهره برده و آمادگی داریم روابط بخش خصوصی دو کشور ارتقا یابد.
وی که در آستانه پایان ماموریت خود کشورمان را ترک می کند، گفت: جانشین وی علاقه مند به توسعه روابط بوده و نگاه ایران و رومانی به یکدیگر دوستانه است و دولت و ملت رومانی علاقه مند به گسترش روابط دو کشور هستند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

نظر به تحول چشمگیر علوم و فنون مرتبط با صنایع الکترونیک ، مخابرات ، ارتباطات رادیوئی و رایانه‎ای و نقش مهم و مؤثر خدمات پستی ، مخابراتی ، پست‎بانک و سنجش از دور ، درامور فرهنگی و اقتصادی ، تعمیق علایق و پیوستگی بین جوامع انسانی ، تحول نظام اداری ، کاهش مسافرتهای غیرضرور، حفظ محیط زیست و تشخیص منابع زمینی ، هواشناسی، اقیانوس‎شناسی در برنامه‎ریزی توسعه و لزوم تدوین و تعیین وظایف و اختیارات قانونی برای دستگاه متولی نظارت بر عرضه خدمات مذکور و هماهنگ کردن نام و عنوان این دستگاه، متناسب با ضرورتها ونیازهای زمان ، قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری در چاچوب سیاستهای کلی نظام به شرح ذیل تدوین می‎شود : ماده 2- بمنظور اعمال حاکمیت بر طیف فرکانس و حفاظت از حقوق رادیوئی کشور درسطح منطقه و بین‎الملل و تمرکز امور سیاستگذاری ، تدوین ضوابط و استانداردها و نظارت بر حسن اجرای آنها در بخشهای مختلف ارتباطات پستی و مخابراتی نظیر خدمات جدید و متعارف پستی ، مخابراتی ، مخابرات فضائی ، ارتباطات رادیوئی ، انتقال داده‎ها ، انتقال صدا و تصویر ، سنجش از دور ، ارتباطات رایانه‎ی و ایجاد بستر مناسب برای اطلاع‎رسانی و آمایش و پردازش اطلاعات و روشهای دورسنجی و پشتیبانی آنها و همچنین سیاستگذاری ، در زمینه توسعه امکانات و خدمات ارتباطی مذکور ، هماهنگ با آخرین پیشرفتهای علمی ، تجربی و فنّاوری اطلاعات درجهان ، بموجب این قانون نام وزارت پست و تلگراف وتلفن ، به وزارت ارتباطات و فنّاوری اطلاعات تغییر می‎یابدو کلیه وظایف، اختیارات و مسئولیتهای وزیر و وزارت پست وتلگراف وتلفن به وزیر و وزارت ارتباطات و فنّاوری اطلاعات تفویض می‎شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]