اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395042967905648

در منطقه چابهار

هاب ارتباطی بین‌المللی راه اندازی می شود

کد: 1395042967905648

http://goo.gl/6s7fCY

، تهران , (اخبار رسمی): معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از راه‌اندازی هاب ارتباطی بین‌المللی در منطقه چابهار جهت افزایش کیفیت خبر داد.

هاب ارتباطی بین‌المللی راه اندازی می شود

به گزارش اخبار رسمی به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی معاون وزیر ارتباطات ، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت ، در همایش مراکز تبادل محتوای اینترنت (CDN) و اشتراک‌گذاری ترافیک (Peering) گفت: در راستای مطالبه شبکه ملی اطلاعات، افزایش سرعت و کیفیت دسترسی به محتوای فضای مجازی را برای کاربران در دستور کار قرار داده‌ایم.
وی با بیان این که در ارایه خدمات کیفیت بسیار اهمیت دارد، اظهار داشت: کیفیت مطالبه جدی کاربران است و نقش زیرساخت در این زمینه بسیار کلیدی است.
آذری جهرمی با اشاره به نقش 20 درصدی زیرساخت در کیفیت، تاکید کرد: باید کیفیت ارایه خدمات را به صورت شفاف در معرض قضاوت عمومی قرار دهیم.
وی از راه اندازی تفاهم نامه سطح خدمات در شرکت ارتباطات زیرساخت خبر داد و گفت: از همین رو به دنبال شفاف سازی کیفیت خدمات هستیم تا به بهبود کیفیت خدمات و رضایت مشترکان دست یابیم. 
آذری جهرمی در ادامه با اشاره به راه اندازی مرکز بین الملل چابهار ادامه داد: برای راه اندازی این مرکز مذاکراتی با چهار اپراتور بین‌المللی انجام شده است و ظرف دو ماه آینده با راه‌اندازی این مرکز، کاربران می‌توانند خدمات و سرویس‌های بین‌المللی را با کیفیت بهتری دریافت کنند.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت همچنین به راه‌اندازی چهار نقطه تبادل ترافیک اینترنتی در تهران، تبریز، شیراز و مشهد، اشاره و خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی مراکز توزیع محتوا CDN شاهد افزایش تبادل ترافیک داخلی هستیم که این موضوع یکی از مطالبات شبکه ملی اطلاعات است.
آذری جهرمی با اشاره به تعرفه‌گذاری جدید در حوزه اینترنت گفت: از اول مرداد ماه کاربران اینترنت، خدمات اینترنتی را با تعرفه‌های جدید دریافت خواهند کرد.
در ادامه دکتر صادق عباسی شاهکوه معاون صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادویی نیز در سخنانی گفت: سرویس peering &cdn شاه‌کلید شبکه ملی اطلاعات است.
وی افزود شرکت ارتباطات زیرساخت زنجیره اولیه و بخش اثر گذار و طلایی شبکه ملی اطلاعات است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

نظر به تحول چشمگیر علوم و فنون مرتبط با صنایع الکترونیک ، مخابرات ، ارتباطات رادیوئی و رایانه‎ای و نقش مهم و مؤثر خدمات پستی ، مخابراتی ، پست‎بانک و سنجش از دور ، درامور فرهنگی و اقتصادی ، تعمیق علایق و پیوستگی بین جوامع انسانی ، تحول نظام اداری ، کاهش مسافرتهای غیرضرور، حفظ محیط زیست و تشخیص منابع زمینی ، هواشناسی، اقیانوس‎شناسی در برنامه‎ریزی توسعه و لزوم تدوین و تعیین وظایف و اختیارات قانونی برای دستگاه متولی نظارت بر عرضه خدمات مذکور و هماهنگ کردن نام و عنوان این دستگاه، متناسب با ضرورتها ونیازهای زمان ، قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری در چاچوب سیاستهای کلی نظام به شرح ذیل تدوین می‎شود : ماده 2- بمنظور اعمال حاکمیت بر طیف فرکانس و حفاظت از حقوق رادیوئی کشور درسطح منطقه و بین‎الملل و تمرکز امور سیاستگذاری ، تدوین ضوابط و استانداردها و نظارت بر حسن اجرای آنها در بخشهای مختلف ارتباطات پستی و مخابراتی نظیر خدمات جدید و متعارف پستی ، مخابراتی ، مخابرات فضائی ، ارتباطات رادیوئی ، انتقال داده‎ها ، انتقال صدا و تصویر ، سنجش از دور ، ارتباطات رایانه‎ی و ایجاد بستر مناسب برای اطلاع‎رسانی و آمایش و پردازش اطلاعات و روشهای دورسنجی و پشتیبانی آنها و همچنین سیاستگذاری ، در زمینه توسعه امکانات و خدمات ارتباطی مذکور ، هماهنگ با آخرین پیشرفتهای علمی ، تجربی و فنّاوری اطلاعات درجهان ، بموجب این قانون نام وزارت پست و تلگراف وتلفن ، به وزارت ارتباطات و فنّاوری اطلاعات تغییر می‎یابدو کلیه وظایف، اختیارات و مسئولیتهای وزیر و وزارت پست وتلگراف وتلفن به وزیر و وزارت ارتباطات و فنّاوری اطلاعات تفویض می‎شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]