اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395050369765699

رئیس سازمان مشارکت های مردمی آموزش و پرورش خبر داد

حمایت مدارس غیردولتی از توسعه عدالت آموزشی

کد: 1395050369765699

http://goo.gl/L4CqsM

، تهران , (اخبار رسمی): مدارس غیردولتی و مراکز آموزش از راه دور در زمینه جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل و تحقق عدالت جنسیتی نقش به سزایی ایفا کرده است.

حمایت مدارس غیردولتی به توسعه عدالت آموزشی

استفاده از امکانات موجود و بهره گیری از ظرفیت خیرین مدرسه ساز و مدرسه دار می تواند باعث توسعه عدالت آموزشی به ویژه در مناطق محروم باشد

به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، «مرضیه گرد» رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش وپرورش، در دیدار  با مشاورین  وزرا در دستگاه های اجرایی، با بیان اینکه توسعه مشارکت ها یکی از سیاست های راهبردی آموزش وپرورش دولت تدبیر و امید  است، گفت: سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی بیش از سایر حوزه های آموزش وپرورش مخاطب اصلی این سیاست است که باید زمینه استفاده از ظرفیت های دستگاه ها و جذب مشارکت های مردمی در آن فراهم شود که درآموزش وپرورش این دولت با انعقاد تفاهم نامه های مختلف از این ظرفیت استفاده شده است وباید گسترش پیدا کند.

وی توسعه عدالت آموزشی را یکی از اهداف کلان آموزش وپرورش عنوان کردو افزود: استفاده از امکانات موجود و بهره گیری از ظرفیت خیرین مدرسه ساز و مدرسه دار می تواند باعث توسعه عدالت آموزشی به ویژه در مناطق محروم باشد .

وی ادامه داد: استفاده از روش خرید خدمات آموزشی در مناطق دورافتاده و محروم به کمک مؤسسان مدارس غیردولتی با رعایت اصل 30 قانون اساسی بدون اینکه بار مالی برای خانواده ها داشته باشد ، توانسته است زمینه تحصیل بسیاری از دختران را که بنابه مسائل فرهنگی و اعتقادی خانواده ها ، اجازه شرکت در کلاس های درس را نداشته اند فراهم کند.

گرد نقش مدارس  غیردولتی و مراکز آموزش از راه دور را در این خصوص ویژه خواند و افزود: با اجرای طرح بسته حمایتی زمینه جذب بازماندگان از تحصیل و کودکان کار که در راستای توسعه عدالت آموزشی است، فراهم شده و آموزش وپرورش تلاش می کند در این راستا شرایط اشتغال زنان تحصیل کرده جامعه در مدارس غیردولتی و مراکز آموزش از راه دور فراهم شود.

او اعتماد مردم به آموزش وپرورش را افتخاری برای نهاد تعلیم و تربیت عنوان کرد و افزود: حضور اولیای دانش آموزان در کنار سایر عوامل آموزشی مدرسه و مشارکت دستگاه ها در امر تعلیم وتربیت می تواند کشور را به سمت تعالی سوق دهد.

وی خاطرنشان کرد: تشکیل شوراهای آموزش وپرورش در سطح استان ها و مناطق پل ارتباطی مهمی میان بخش های مختلف جامعه در امر مشارکت پذیری مردم در آموزش وپرورش است که می تواند با هم فکری صاحب نظران به ارتقای کیفیت آموزش وپرورش کمک کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت آموزش و پرورش

وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران مسئول امور آموزشی کودکان و نوجوانان است. این وزارت خانه از سال 1343 که از وزارت فرهنگ جدا شد، مسولیت آموزش عالی (دانشگاه ها) را هم عهده دار بود،اما پس از تشکیل وزارت علوم ، برای ادارهٔ امور دانشگاه‌ها و امور پژوهشی در سطوح عالی وزارت آموزش و پرورش وظیفه آموزش رایگان همه افراد را در مقاطع دبستان، دوره اول متوسطه، دوره دوم متوسطه و همچنین اداره دانشگاه فرهنگیان برای تربیت معلم و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی را به عهده دارد. علی اصغر فانی وزیر کنونی آموزش و پرورش است. او دوازدهمین وزیر آموزش و پرورش پس از انقلاب است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش