اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395050370265648

متناسب با ظرفیت های استان باید صورت گیرد

طرح های توسعه ای برای خلق ثروت درقزوین

کد: 1395050370265648

https://goo.gl/cKxfLs

، تهران , (اخبار رسمی): معاون امور دولت، مجلس و استان های وزرات ارتباطات در سفر دو روزه به قزوین گفت: این استان باید سهم خود را متناسب با توانمندی ها و ظرفیت های استان، از اقتصاد 39 هزار میلیارد ریالی آی تی کشور جذب کند.

طرح های توسعه ای برای خلق ثروت

به گزارش اخبار رسمی به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی ارتباطات و فناوری اطلاعات،در این جلسه  براری معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تشریح وضعیت اقتصاد بین المللی و ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات، سهم استان را از اقتصاد بخش بسیار ناچیز ولی قابل توسعه دانست.

وی با اشاره به ظرفیت ها و مزیت های موجود در استان از قبیل تعداد دانشجویان، زیرساختهای فنی مناسب، مزیتهای نسبی گردشگری و ... از مسئولین استانی خواست نسبت به جذب سرمایه گذاران بزرگ به استان برای اجرای پروژه های توسعه ای تمام همت خود را مصروف کنند.

 براری در این جلسه 11 پروژه راهبردی برای استفاده بهینه از زیرساختهای ارتباطی و مرتبط با فناوری اطلاعات، که می توانند با سرمایه گزاری بخش خصوصی به سرعت اجرائی شده و منجر به ایجاد شغل و خلق ثروت شوند را ارائه داد.

در این جلسه مقرر شد زمینه سازی حضور شرکت های بزرگ سرمایه گذاری کشور در استان قزوین انجام و اقدامات لازم برای اجرایی شده پروژه های مورد نظر با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و مجموعه دستگاههای زیر مجموعه وزارت در استان با حمایت استانداری تا پایان مرداد ماه، برای ارائه خدمات الکترونیک، ایجاد اشتغال بیشتر و خلق ثروت از بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات استان انجام شود.

«عباس علی درافشانی» معاون استاندار قزوین  در این نشست ضمن خیر مقدم به آقای  براری، به علاقه مندی استان در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد و گفت: استان قزوین با توجه به دارا بودن بسترهای مناسب، سرمایه گزاریهای انجام شده و پیشرفت های سخت افزاری جزو استان های پیشرو در این حوزه به شمار می آید و توسعه فعالیتهای بخش ict می تواند به سبز شدن اقتصاد استان کمک کند. وی در ادامه افزود: استان قزوین در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات از یک موقعیت و جایگاه خاص در سطح کشور محسوب می شود که باید این جایگاه تقویت و ارتقا پیدا کند.

درافشانی با بیان اینکه نرخ بیکاری استان 11/7 است واین از متوسط کشوری بالاتری می باشد، به راهبردی بودن این بخش در زندگی مردم و رشد اقتصادی بخشهای صنعت،کشاورزی وگردشگری بر نقش کلیدی این حوزه در ایجاد اشتغال و درآمد پایدار اشاره کرد و گفت: حوزه فناوری اطلاعات به دلیل ظرفیت بالای خود در همه اقشار جامعه نقش مهم و کلیدی ایفا می کند به طوری که این حوزه می تواند جامعه را به سمت استفاده بهینه از منابع سوق دهد. معاون استاندار قزوین  تاکید کرد: باید با توجه به ظرفیت های بالای حوزه فناوری اطلاعات،گام های اساسی در این زمینه بر داشته شود زیرا توجه به این حوزه رونق کسب و کار را به دنبال خواهد داشت.

همچنین  براری در این سفر با  نصرتی شهردار قزوین نیز دیدار کرد و طی این دیدار طرح های توسعه ای  حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرداری قزوین را بررسی کردند. در این جلسه نیز تصمیماتی برای همکاری های مشترک برای توسعه شهر قزوین اتخاذ شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

نظر به تحول چشمگیر علوم و فنون مرتبط با صنایع الکترونیک ، مخابرات ، ارتباطات رادیوئی و رایانه‎ای و نقش مهم و مؤثر خدمات پستی ، مخابراتی ، پست‎بانک و سنجش از دور ، درامور فرهنگی و اقتصادی ، تعمیق علایق و پیوستگی بین جوامع انسانی ، تحول نظام اداری ، کاهش مسافرتهای غیرضرور، حفظ محیط زیست و تشخیص منابع زمینی ، هواشناسی، اقیانوس‎شناسی در برنامه‎ریزی توسعه و لزوم تدوین و تعیین وظایف و اختیارات قانونی برای دستگاه متولی نظارت بر عرضه خدمات مذکور و هماهنگ کردن نام و عنوان این دستگاه، متناسب با ضرورتها ونیازهای زمان ، قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری در چاچوب سیاستهای کلی نظام به شرح ذیل تدوین می‎شود : ماده 2- بمنظور اعمال حاکمیت بر طیف فرکانس و حفاظت از حقوق رادیوئی کشور درسطح منطقه و بین‎الملل و تمرکز امور سیاستگذاری ، تدوین ضوابط و استانداردها و نظارت بر حسن اجرای آنها در بخشهای مختلف ارتباطات پستی و مخابراتی نظیر خدمات جدید و متعارف پستی ، مخابراتی ، مخابرات فضائی ، ارتباطات رادیوئی ، انتقال داده‎ها ، انتقال صدا و تصویر ، سنجش از دور ، ارتباطات رایانه‎ی و ایجاد بستر مناسب برای اطلاع‎رسانی و آمایش و پردازش اطلاعات و روشهای دورسنجی و پشتیبانی آنها و همچنین سیاستگذاری ، در زمینه توسعه امکانات و خدمات ارتباطی مذکور ، هماهنگ با آخرین پیشرفتهای علمی ، تجربی و فنّاوری اطلاعات درجهان ، بموجب این قانون نام وزارت پست و تلگراف وتلفن ، به وزارت ارتباطات و فنّاوری اطلاعات تغییر می‎یابدو کلیه وظایف، اختیارات و مسئولیتهای وزیر و وزارت پست وتلگراف وتلفن به وزیر و وزارت ارتباطات و فنّاوری اطلاعات تفویض می‎شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]