اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395050672015648

واعظی رییس ایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه:

روابط ایران و روسیه در حال گسترش است

کد: 1395050672015648

http://goo.gl/J9JClD

، تهران , (اخبار رسمی): تهران و مسکو در چارچوب راهبرد مورد تاکید روسای جمهور دو کشور، گسترش فراگیر مناسبات در تمامی بخش ها به ویژه توسعه همکاری های بین استانی ایران و روسیه را در اولویت قرارداده اند.

روابط ایران و روسیه در حال گسترش است

به گزارش اخبار رسمی به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که برای انجام مذاکرات با مقام های بلندپایه روسیه در نخستین مرحله از سفر وارد استان آستراخان این کشور در ساحل شمال غربی دریای خزر شده است، در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا، افزود: روابط ایران و روسیه در ابعاد مختلف گسترش می یابد که این راهبرد در دیدارهای مختلف رییسان جمهوری دو کشور در سه سال گذشته اتخاذ و بر آن تاکید شده است.
واعظی تصریح کرد: تا کنون اسناد مختلفی در این زمینه امضا شده و اکنون زمان اجرا است تا بخش های خصوصی دو کشور با اطمینان خاطر بیشتری فعالیت های تجاری و اقتصادی گسترده تری انجام دهند.
رییس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه خاطرنشان کرد: نتیجه توافق نشست پاییز سال گذشته کمیسیون مشترک، فراتر از توسعه روابط پایتخت ها بود و مقرر شد، استان های مختلف ایران و روسیه نیز گسترش همکاری ها و مناسبات بویژه اقتصادی، سرمایه گذاری و بازرگانی را در اولویت قرار دهند.
وی همچنین با اشاره به مذاکرات خود با مقام های آستراخانی که با حضور مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه انجام شد، تصریح کرد: هدف دور کنونی مذاکرات آستراخان همراه حضور یک گروه بزرگ از بازرگانان و فعالان اقتصادی ایرانی، تلاش برای رسیدن به اهداف تعیین شده است. راه اندازی خط کشتیرانی و افتتاح رسمی نخستین خط هوایی تهران - استراخان نشان می دهد که عزم دو کشور برای ایجاد تسهیلات لازم در این زمینه جدی می باشد.
صبح دیروز با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، نخستین پرواز رسمی تهران- استراخان روسیه در فرودگاه این شهر به زمین نشست.
وزیر ارتباطات همچنین رفع موانع موجود بر سر همکاری های اقتصادی و تجاری دو کشور را دلیل دیگر ادامه مذاکرات هیات ایرانی در مسکو بر شمرد و ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک افزون بر رشد صنعت گردشگری بین دو کشور به ویژه با استان آستراخان، شاهد ارتقای میزان صادرات به سراسر روسیه نیز باشیم.
مذاکرات هیات ایرانی با مقام های استراخان در حالی انجام گرفت که هیات 45 نفری روسی به ریاست الکساندر ژیلکین استاندار این استان در جریان سفر چهار روزه خود به ایران که روز دوشنبه پایان یافت، نشست هایی را با مقام های استان مازندران برگزار و در اجلاس توسعه همکاری های اقتصادی دو کشور در تهران نیز شرکت کرد.
شهر بندری آستراخان به دلیل قرار داشتن در دهانه ورودی رودخانه ولگا به دریای خزر، یک شاهراه آبی و زمینی بشمار می آید و در زمان حاضر این منطقه با فعالیت بیش از 200 شرکت ایرانی به کانون تمرکز اقدام های بازرگانی و اقتصادی ایرانیان در جنوب روسیه تبدیل شده است.
براساس آمارهای در دسترس که آخرین گزارش آن مربوط به سال 2012 است حدود 39 درصد مبادلات بازرگانی خارجی استان آستراخان روسیه با جمهوری اسلامی ایران انجام گرفته است.
همچنین وزیر ارتباطات در دومین بخش از برنامه سفر خود که از امروز در مسکو آغاز خواهد شد، افزون بر دیدار ورونیکا نیکیشینا وزیر تجارت اتحادیه اقتصادی اوراسیا با نیکلای نیکیفروف وزیر ارتباطات و رسانه های جمعی، دنیس مانتوروف وزیر صنعت تجارت و الکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه و رییس روسی کمیسیون همکاری های دو کشور با موضوع توسعه هر چه بیشتر روابط دو جانبه مذاکره می کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

نظر به تحول چشمگیر علوم و فنون مرتبط با صنایع الکترونیک ، مخابرات ، ارتباطات رادیوئی و رایانه‎ای و نقش مهم و مؤثر خدمات پستی ، مخابراتی ، پست‎بانک و سنجش از دور ، درامور فرهنگی و اقتصادی ، تعمیق علایق و پیوستگی بین جوامع انسانی ، تحول نظام اداری ، کاهش مسافرتهای غیرضرور، حفظ محیط زیست و تشخیص منابع زمینی ، هواشناسی، اقیانوس‎شناسی در برنامه‎ریزی توسعه و لزوم تدوین و تعیین وظایف و اختیارات قانونی برای دستگاه متولی نظارت بر عرضه خدمات مذکور و هماهنگ کردن نام و عنوان این دستگاه، متناسب با ضرورتها ونیازهای زمان ، قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری در چاچوب سیاستهای کلی نظام به شرح ذیل تدوین می‎شود : ماده 2- بمنظور اعمال حاکمیت بر طیف فرکانس و حفاظت از حقوق رادیوئی کشور درسطح منطقه و بین‎الملل و تمرکز امور سیاستگذاری ، تدوین ضوابط و استانداردها و نظارت بر حسن اجرای آنها در بخشهای مختلف ارتباطات پستی و مخابراتی نظیر خدمات جدید و متعارف پستی ، مخابراتی ، مخابرات فضائی ، ارتباطات رادیوئی ، انتقال داده‎ها ، انتقال صدا و تصویر ، سنجش از دور ، ارتباطات رایانه‎ی و ایجاد بستر مناسب برای اطلاع‎رسانی و آمایش و پردازش اطلاعات و روشهای دورسنجی و پشتیبانی آنها و همچنین سیاستگذاری ، در زمینه توسعه امکانات و خدمات ارتباطی مذکور ، هماهنگ با آخرین پیشرفتهای علمی ، تجربی و فنّاوری اطلاعات درجهان ، بموجب این قانون نام وزارت پست و تلگراف وتلفن ، به وزارت ارتباطات و فنّاوری اطلاعات تغییر می‎یابدو کلیه وظایف، اختیارات و مسئولیتهای وزیر و وزارت پست وتلگراف وتلفن به وزیر و وزارت ارتباطات و فنّاوری اطلاعات تفویض می‎شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تجارت و بازار