اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395051073775648

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

مردم به دنبال دریافت خدمات با کیفیت هستند

کد: 1395051073775648

https://goo.gl/YMxGi9

، تهران , (اخبار رسمی): واعظی در رونمایی از سامانه اندازه گیری و پایش کیفیت شرکت ارتباطات زیرساخت، با اشاره به اهتمام جدی دنیا در زمینه توسعه زیرساخت ICT گفت: مردم به دنبال دریافت خدمات با کیفیت خوب هستند.

مردم به دنبال دریافت خدمات با کیفیت هستند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت  ارتباطات و فناوری اطلاعات، وی با تاکید بر اهمیت شفاف سازی اطلاعات اظهار داشت: شفافیت نشان می دهد که شبکه در چه وضعیتی است و امروز سامانه ای رونمایی می شود که امکان نظارت آنلاین تمام بازیگران را برای سازمان تنظیم فراهم می آورد.
واعظی ادامه داد: ما آمادگی داریم در صورت اثبات عدم کیفیت جریمه دهیم البته این یک بخش کار است و بخش دیگر، رفع مشکلات به شکلی است که کیفیت شبکه های زیرساخت و دسترسی به گونه ای باشد که مردم از شبکه با کیفیت بهره برداری کنند.
وزیر ارتباطات خواستار شفافیت تمام اپراتورهای ثابت و همراه و FCP با مردم شد و گفت: باید در کنار توسعه، شفافیت در کیفیت هم مد نظر تمام بازیگران قرار گیرد.
وی با اشاره به باز طراحی کل شبکه افزود: با توجه به طراحی قدیمی شبکه ارتباطی کشور، تلاش ما این بود که آنچه در ارتباط با بخش قدیمی است مدرنیزه کرد و ارتقا کیفیت داد و امروز با باز طراحی شبکه برای 20 سال آینده ، توسعه بر اساس طراحی جدید صورت می گیرد.
وی با تاکید بر این که بحث کیفیت و قیمت و تعرفه را باید با هم دید گفت: همواره به دنبال کاهش تعرفه در پی افزایش سهم اینترنت در سبد هزینه خانوارها هستیم تا از این طریق میزان استفاده مردم افزایش یابد.
وزیر ارتباطات کاهش تعرفه در مقاطع مختلف را در این راستا برشمرد و گفت: تصمیم اخیر تخفیف در اینترنت موبایل و ثابت هم که به کاهش 17 تا 35 درصد و در برخی مواقع بیش از این انجامید در این راستا بود.
وی در ادامه با اشاره به فراهم کردن مقدمات تکمیل شبکه ملی اطلاعات  گفت: فاز اول شهریور رونمایی می شود و کوشیدیم با ارزان کردن پهنای باند داخل، امکان دسترسی مردم با قیمت کم و سرعت بالا از محتوای داخلی را فراهم کنیم. 
 واعظی همچنین با ابراز خرسندی از تلاشهای صورت گرفته در دو سال اخیر نسبت به ایجاد شرکت های فعال در حوزه ، از راه اندازی پارکی جهت حمایت از تولیدکنندگان محتوا خبر داد و گفت: باید با سرعت و حمایت فنی و اعطای وام وجوه اداره شده، بحث فعالیت در این حوزه را دربخش محتوا ،‌خدمات و اپلیکیشن بیشتر کنیم.
وی با اعلام تغییر فضای بین المللی و منطقه ای پس از برجام افزود: پس از برجام فضای سرمایه گذاری باز شده است و باید در بخش رسانه ای فضایی ایجاد کرد که بخش خصوصی بیشتر در کشور فعالیت کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

نظر به تحول چشمگیر علوم و فنون مرتبط با صنایع الکترونیک ، مخابرات ، ارتباطات رادیوئی و رایانه‎ای و نقش مهم و مؤثر خدمات پستی ، مخابراتی ، پست‎بانک و سنجش از دور ، درامور فرهنگی و اقتصادی ، تعمیق علایق و پیوستگی بین جوامع انسانی ، تحول نظام اداری ، کاهش مسافرتهای غیرضرور، حفظ محیط زیست و تشخیص منابع زمینی ، هواشناسی، اقیانوس‎شناسی در برنامه‎ریزی توسعه و لزوم تدوین و تعیین وظایف و اختیارات قانونی برای دستگاه متولی نظارت بر عرضه خدمات مذکور و هماهنگ کردن نام و عنوان این دستگاه، متناسب با ضرورتها ونیازهای زمان ، قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری در چاچوب سیاستهای کلی نظام به شرح ذیل تدوین می‎شود : ماده 2- بمنظور اعمال حاکمیت بر طیف فرکانس و حفاظت از حقوق رادیوئی کشور درسطح منطقه و بین‎الملل و تمرکز امور سیاستگذاری ، تدوین ضوابط و استانداردها و نظارت بر حسن اجرای آنها در بخشهای مختلف ارتباطات پستی و مخابراتی نظیر خدمات جدید و متعارف پستی ، مخابراتی ، مخابرات فضائی ، ارتباطات رادیوئی ، انتقال داده‎ها ، انتقال صدا و تصویر ، سنجش از دور ، ارتباطات رایانه‎ی و ایجاد بستر مناسب برای اطلاع‎رسانی و آمایش و پردازش اطلاعات و روشهای دورسنجی و پشتیبانی آنها و همچنین سیاستگذاری ، در زمینه توسعه امکانات و خدمات ارتباطی مذکور ، هماهنگ با آخرین پیشرفتهای علمی ، تجربی و فنّاوری اطلاعات درجهان ، بموجب این قانون نام وزارت پست و تلگراف وتلفن ، به وزارت ارتباطات و فنّاوری اطلاعات تغییر می‎یابدو کلیه وظایف، اختیارات و مسئولیتهای وزیر و وزارت پست وتلگراف وتلفن به وزیر و وزارت ارتباطات و فنّاوری اطلاعات تفویض می‎شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]