اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395051275135808

درقالب طرح ملی حلقه مهربانی صورت می گیرد

اهدای وسایل خانگی خیرین به نیازمندان

کد: 1395051275135808

https://goo.gl/GgwUmZ

، تهران , (اخبار رسمی): طرح ملی خیرجمعی"حلقه مهربانی"، با هدف اهدای وسایل خانگی مازاد نیکوکاران و خیرین به خانواده های نیازمند، در دستور کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفت.

اهدای وسایل خانگی خیرین به نیازمندان

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،عبدالرحیم تاج الدینمدیرکل دفتر امور حمایتی و توانمندسازی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این خبر اظهار کرد: همزمان با ماه مبارک رمضان از تاریخ 22 خرداد ماه امسال، به مدت یک هفته در برنامه زنده‌ فصل اوَل در شبکه رادیویی جوان به معرفی طرح مذکور پرداخته شد.

وی ادامه داد: همچنین به منظور شناساندن هر چه بهتر طرح به عموم مردم و ترویج فرهنگ خیر جمعی، کارشناس دفتر امورحمایتی و توانمندسازی به همراه مدیرکل منطقه 13 پستی استان تهران(مجری اصلی شرکت پست در استان تهران) در برنامه زنده تلویزیونی"مردم چی می گن" در شبکه 3 سیمای جمهوری اسلامی ایران به شرح جزییات دستورالعمل اجرایی طرح "حلقه مهربانی" پرداختند.

دکتر تاج الدین در ادامه تصریح کرد: در این راستا به منظور دریافت کالا از مبدأ(اهداکننده)، ارزیابی، حمل، نگهداری موقت در انبار، بیمه و تحویل کالا به نیازمندان برای مدت یکسال تفاهم نامه  همکاری با شرکت پست جمهوری اسلامی ایران منعقد شد.

مدیرکل دفتر امور حمایتی و توانمندسازی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: فرد اهداکننده وسایل خانگی با ارسال کلمه "سلام" به شماره ی 20006449 ، فرد نیازمند با تکمیل اطلاعات خود در سامانه   samanehrefah.ir و احصاء آمار دقیق دریافت کالا از نیکوکاران و خیرین، شناسایی نیازمندان و اولویت بندی برای تحویل کالا، برعهده افراد تشخیص و هماهنگ کننده مؤسسات خیریه منتخب (که بر اساس ضوابط خاصی انتخاب می شوند) می باشد.

وی ادامه داد: لیست نهایی افراد اهداکننده و نیازمند از طریق معاونت رفاه اجتماعی جهت اجرا در اختیار شرکت پست قرار می گیرد. کالاهای جمع آوری شده در طرح "حلقه مهربانی "با نظارت معاونت رفاه اجتماعی به صورت یک سوم  برای بهزیستی، یک سوم برای کمیته امدادامام خمینی (ره) و یک سوم برای مؤسسات خیریه ارائه می‌شود.

تاج الدین تصریح کرد: ضمناً مکاتبه ای در خصوص اجرایی کردن طرح "حلقه مهربانی" در سراسرکشور با ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی و شرکت پست استان ها انجام شد. تا کنون بیش از 10 استان نسبت به برگزاری جلسات، اجرای برنامه رادیویی و تلویزیونی اقدام کرده و گزارش اقدامات انجام شده را برای دفتر امور حمایتی و توانمندسازی ارسال کرده‌اند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

رفاه و تأمین اجتماعی یکی از اساسی‌ترین پیش نیازهای توسعه در جوامع مختلف است و به این جهت همواره در سرلوحة کار برنامه‌ریزان و تصمیم‌گیران دولتها قرار دارد و آرزوی آحاد بوده است و چون کالایی عمومی است و افراد جامعه خود بطور مستقیم نمی‌توانند تولید کنندة آن باشند، ناگزیر این دولتها هستند که سامان دهنده آن محسوب می‌گردند و برآنهاست که این وظیفه مهم و بنیادی را با مشارکت مردم به انجام رسانند. سابقه تاسیس وزارت رفاه و تامین اجتماعی در ایران به سال 1352 بازمی گردد در این سال با افزایش قیمت نفت، درآمدهای ایران به بیش از سه برابر افزایش یافت که این امر تاثیرات مهمی در اقتصاد کشور و به تبع آن در سایر زمینه ها برجای گذاشت از جمله تاثیرات این واقعه ارائه و اجراب طرحها و برنامه هایی بود که پیرامون آنها کارشناسی دقیقی صورت نگرفته بود. طرح ایجاد وزارت رفاه و تامین اجتماعی از جمله این طرحهای جدید بود که لایحه تاسیس آن در خرداد ماه سال 1353 به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد با تاسیس این وزارتخانه وظایف و مسولیت های چندین وزارتخانه و نهاد متصدی امور رفاهی و مسائل مربوط به بیمه های اجتماعی به آن منتقل شد و در همین رابطه نقل وانتقالات متعددی انجام گردید. وزارتخانه تازه تاسیس در راستانی انجام وظایف محوله یعنی اجرای برنامه جامع رفاه در سراسر کشور دو لایحه تامین خدمات رفاهی و لایحه تاین اجتماعی را به مجلسین وقت ارائه کرد ولی علی رغم تمام بحثها و گفت و گوهای به عمل آمده به هنگام تاسیس وزارت رفاه در خصوص ضرورت تمرکز امور رفاهی و بیمه های اجتماعی کمتر از دوسال پس از تاسیس دولت وقت با ارائه لایحه ای در خصوص ضرورت تمرکز زدایی در این زمینه لایحه تاسیس وزار بهداری و بهزیستی و انحلال وزارت رفاه را به مجلس ارائه کرد و بدین سان در بهمن ماه سال 1354وزارت رفاه اجتماعی منحل شد.. در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی بعد از بررسیهای فراوان در زمینه چگونگی تحقق رفاه و تأمین اجتماعی در ایران، قانون ساختار نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی در اردیبهشت ماه 1383 در مجلس شورای اسلامی تصویب و به تائید شورای محترم نگهبان رسید. در ماده 11 این قانون آمده است : در راستای تحقق نظام جامع تأمین اجتماعی و جهت اجرای این قانون وزارت رفاه و تأمین اجتماعی تشکیل می گردد.. به همین منظور وزارت رفاه و تأمین و اجتماعی در تاریخ بیست و پنجم تیر ماه 1383 یعنی درست در آخرین سال برنامه پنجساله سوم کشور تأسیس شد و در یازدهم شهریور ماه 1383 که برنامه پنجساله چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور از تصویب نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی گذشت، سیاستگذاری و برنامه ریزی فعالیتهای بیمه ای، حمایتی و امدادی به این وزارتخانه سپرده شد. این وزارتخانه سرانجام با دووزارتخانه کار و تعاون ادغام شد . قانون تشکیل وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ هشتم تیرماه یکهزار و سیصد و نود مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 11/4/1390 به تأیید شورای نگهبان رسید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه