کد: 1395051275405489

رییس گروه مالی گردشگری تاکید کرد

گردشگری با ارزش تر از درآمدهای نفتی

کد: 1395051275405489

https://goo.gl/mBuEIf

، تهران , (اخبار رسمی): جهانگیری گفت: حمایت از رشد و توسعه صنعت گردشگری مطالبه جدی فعالان این بخش از دولت بوده و خدمت گردشگری به اقتصاد ایران از درآمد نفت هم با ارزش تر است.

گردشگری با ارزش تر از درآمدهای نفتی

به گزارش اخبار  رسمی و به نقل از روابط عمومی بانک گردشگری، مهدی جهانگیری رییس گروه مالی گردشگری در نشست جامعه تور گردانان ایران گفت: بخش خصوصی طی سال گذشته 8 میلیارد دلاار ارز آوری داشته است که این رقم با 35 درصد از درآمد دولت از فروش نفت مطابقت می کند. در حالیکه بخش خصوصی توان این اندازه ارزآوری را دارد دولت باید توجه ویژه ای به آن داشته باشد.

وی با اشاره به جایگاه صنعت گردشگری در اقتصاد ایران افزود: اگر بنا داریم که اقتصاد کشور را به جایگاهی برسانیم که بی نیاز از درآمد نفتی باشیم باید توسعه و رشد صنعت گردشگری به عنوان یک صنعت ارز آور مورد توجه ویژه و اساسی قرار گیرد. در واقع رسیدن به اقتصاد غیر نفتی بدون ابزار و ساختار متناسب عملا امکان پذیر نیست و امروزه این ابزار صنعت گردشگری است.

رییس گروه مالی گردشگری تاکید کرد: من اعتقاد دارم خدمتی که فعالان بخش خصوصی صنعت گردشگری به اقتصاد ایران انجام می دهند از درآمد 40 میلیونی نفت نیز با ارزش تر است چرا که با توسعه گردشگری صلح و امنیت را برای ایران به ارمغان می آورند.

نایب رییس اتاق بازرگانی در ادامه به جایگاه اتاق بازرگانی در صنعت گردشگری اشاره کرد و گفت: ما در اتاق بازرگانی این مطالبه را از دولت داریم که از توسعه صنعت گردشگری حمایت اساسی شود. در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده که رشد گردشگری ایران 5 برابر شود به عبارت دیگر اگر اکنون سالانه 5 میلیون توریست وارد ایران می شوند، باید تا پایان برنامه ششم این رقم به 20 میلیون توریست در سال برسد.

وی افزود:این ممکن نیست مگر با جذب سرمایه گذاری . در حال حاضر سرمایه گذار بخش گردشگری با موانع جدی روبرو است . ساخت هتل به عنوان مهمترین زیر ساخت صنعت گردشگری هزینه های هنگفتی اعم از هزینه زمین ،ساخت و ساز و عوارض شهرداری طلب می کند . انتظار داریم با حمایت دولت و شهرداری موانع سرمایه گذاری و ساخت هتل در صنعت گردشگری هموارتر شود.

مهدی جهانگیری اظهار داشت : باید انقلابی در توسعه و رشد صنعت گردشگری رخ دهد و این موضوع و ایجاد نهضت ملی گردشگری حمایت و کمک جدی قوای سه گانه را می طلبد. یکی از مهمترین مواردی که به رفع ایران هراسی کمک می کند توسعه گردشگری و حضور توریست در کشور است . امیدواریم این موضوع به عنوان یک اولویت جدی در دستور کار دولت قرار گیرد.

بر اساس این گزارش و در این مراسم حسن قشقاوی معاون وزیر امور خارجه مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری ، ولی ا.. افخمی معاون وزیر صنعت و رییس سازمان توسعه تجارت و نصرا... پژمان فر رییس کمیسیون فرهنگی مجلس نیز حضور داشتند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بانک گردشگری

بانک گردشگری به استناد ماده 98 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و ماده واحده قانون اجازه تاسیس بانک های غیردولتی و سایر مقررات مربوط، مجوز تاسیس بانک را اخذ و در تاریخ 89.10.8 به ثبت رسیده است . این بانک در تاریخ 89.10.30 مجوز فعالیت خود را از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اخذ و در تاریخ 89.9.2 اقدام به پذیره نویسی سهام نموده است .

منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.