اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395051677535608

فناوری اطلاعات ابزار جدید برای کاهش ریسک

کد: 1395051677535608

http://goo.gl/TW2qqa

، تهران , (اخبار رسمی): با همکاری نظام بانکی و بهره گیری از فناوری اطلاعات می توان ابزارهای جدیدی در جهت گسترش خدمات و کاهش ریسک نظام توزیع و پخش فراهم کرد.

فناوری اطلاعات ابزار جدید برای کاهش ریسک

به گزارش اخبار رسمی به نقل ازروابط عمومی و اموربین الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران،  نصراله جهانگرد در کنفرانس مدیریت مبتنی بر فرآیند در صنعت پخش، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: کل فضای اقتصادی شامل گردش کالا، خدمات . پول است که به کمک ابزار های ICT می توان کاهش زمان زنجیره تولید تا عرضه محصول را عملیاتی کرد.
وی ادامه داد: رهگیری مرسولات و محصولات به کمک اینترنت اشیاء و فناوری RFID یکی از ابزارها و کاربردهای موجود در این حوزه محسوب می شود.
وی خاطرنشان کرد: همچنین به کمک سیستم های اطلاعاتی از اقلام موجود در نظام توزیع و پخش و همکاری نظام بانکی می توان خدمات جدیدی در راستای بهبود نقدینگی اقتصادی در این بخش، ایجاد کرد.
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اقدام های صورت گرفته طی سه سال گذشته در بهبود کیفیت ، کمیت و گسترش شبکه دسترسی برای رونق کسب و کار ها از جمله در نظام توزیع و پخش تصریح کرد: با تلاش های صورت گرفته، ظرفیت ارتباطی کشور طی سه سال گذشته هشت برابر شده که البته برای رسیدن به متوسط جهانی باید اقدام های بیشتری عملیاتی شود.
وی تاکید کرد: هم اکنون در حال مهاجرت از سیستم مبتنی بر انتقال صوت به سیستم مبتنی بر دیتا و IP هستیم و اقدام های بسیار مفیدی از سوی فعالان حوزه ارتباطی در بخش دولتی و خصوصی اجرایی شده است.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به ساختار ساختیافته طراحی شده در نظام ارتباطی کشور گفت: در ساختار تعریف شده ای که در حال پیاده سازی است، تمام شهرهای کشور به شبکه متصل می شوند و به واسطه آن افزایش توانمندی شبکه ای و همچنین افزایش قابلیت های امنیتی و دفاعی در حوزه سایبری، عملیاتی خواهد شد.
وی ادامه داد: هم اکنون و با ارایه خدمات نسل سه و چهار ، امکان مبادله ترافیک در جهت افزایش دسترسی پذیری در سطح ملی فراهم شده و از توان تحرک پذیری در این حوزه می توان در حوزه توزیع و پخش نیز به خوبی بهره برد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان فناوری اطلاعات ایران

سازمان فناوری اطلاعات ایران نهادی است دولتی وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که با ایجاد و بکارگیری سازوکارهای لازم، حوزه ی فناوری اطلاعات کشور از بخش های دولتی، عمومی و خصوصی را از طریق اعمال سیاست ها، مقررات، استاندارد ها و ... بر پایه مصاح، منافع و امنیت ملی و عمومی، سازماندهی، هدایت و راهبری و کنترل می کند و به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران منافع و مصالح ملی و سیاست های ابلاغی در حوزه فناوری اطلاعات را از طریق نهادها و مجامع بین المللی ذیربط پیگیری می کند. ماموریت این سازمان شامل هدف گذاری، هدایت، نظارت راهبردی، ساماندهی و توسعه امن، ایمن و پایدارفناوری اطلاعات کشور در راستای تامین منافع، مصالح، امنیت ملی، رفاه عمومی و توسعه همه جانبه و پایدارکشور می شود .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]