اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395051879095459

رئیس سازمان ثبت احوال کشور خبر داد

افزایش 2،2 درصدی طلاق در بهار امسال

کد: 1395051879095459

http://goo.gl/NXjPKz

، تهران , (اخبار رسمی): در 4 ماهه سال جاری آمار ولادت در کشور 6 صدم درصد افزایش و آمار طلاق2،2 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشت

افزایش 2،2 درصدی طلاق در بهار امسال

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت احوال  کشور ، حمید درخشان نیا ،رئیس سازمان ثبت احوال کشو ر در گزارشی به ارایه آمار  وارقام  ولادت،فوت ،ازدواج و طلاق در 4 ماهه اول  پرداخت و گفت: در4 ماهه سال جاری 512هزار و 893 ولادت درکشور اتفاق افتاده که به ثبت رسیده است 
وی افزود: دراین مدت استان های سیستان و بلوچستان ، هرمزگان و خراسان دارای بیشترین میزان ثبت ولادت و استان های گیلان ومازندران و مرکزی دارای کمترین میزان ثبت ولادت بودند.
111 هزار و 752 واقعه فوت ثبت شد
درخشان نیا گفت: در 4 ماهه اول سال جاری 111هزارو 752 واقعه فوت درکشور ثبت شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2،1درصد افزایش داشته است.
او خاطر نشان کرد: دراین مدت استان های چهارمحال و بختیاری ، گیلان و آذربایجان شرقی دارای بیشترین میزان فوت ثبت شده و استان های البرز ، کهکلیویه و بویراحمد و بوشهر دارای کمترین میزان ثبت فوتی ها بودند.
وی اعلام کرد: بیماری های قلبی و عروقی ، سرطان ، تومورها و بیماریهای دستگاه تنفسی بیشترین علل ثبت فوت در این مدت بوده است.
 234هزار و 982 رویداد ازدواج ثبت شده است
درخشان نیا گفت: در4 ماهه سال جاری 234 هزارو 982 رویداد ازدواج در کل کشور ثبت شده است که 2،2 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشت.
وی اعلام کرد: دراین مدت استان های اردبیل، کردستان ، خراسان شمالی دارای بیشترین میزان ثبت ازدواج و استان های تهران ، سمنان و اصفهان دارای کمترین میزان ازدواج بودند.
رئیس سازمان ثبت احوال گفت: میانگین سن ازدواج دراین مدت 28،7 سال برای زوج(مرد) و24،1 برای زوجه (زن) بوده است.
درخشان نیا گفت : در چهار ماهه امسال 55هزارو 718 مورد طلاق در کشور به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2،2 درصد افزایش داشته است .
وی ادامه داد :دراین مدت استان های البرز و گیلان دارای رتبه اول و سپس خراسان رضوی و کرمانشاه دارای بیشترین آمار طلاق و استان های سیستان و بلوچستان ،ایلام ،و سپس یزد و چهار محال و بختیاری دارای کمترین آمار طلاق بودند .
رئیس سازمان ثبت احوال در خصوص میانگین سن طلاق نیز گفت : دراین مدت میانگین سن طلاق برای زوج ها 35،5و برای زوجه 30،6سال بوده است .
وی تصریح کرد: میانگین طول مدت زندگی مشترک در طلاق های ثبت شده 8،2 سال بود که 12،1درصد زوجین دوام زندگی کمتر از یک سال را داشتند ودر مجموع 47،5 درصد طلاق ها مربوط به 5 سال اول زندگی مشترک بوده است .
اعلام و انتشار آمار جمعیتی از وظایف سازمان ثبت احوال است 
وی با گلایه از انتشار خبری از سوی یکی از رسانه ها مبنی بر اینکه آمار طلاق اعلام نخواهد شد ،گفت :سازمان ثبت احوال کشور مطابق بند 'ز' ماده یک قانون ثبت احوال وظیفه جمع آوری و تهیه آمار انسانی سراسر کشور و انتشار آن را دارد و کماکان این اطلاعات را در حیطه وظایف قانونی خود در دوره های زمانی تعیین شده اعلام و منتشر خواهد کرد.
در این نشست از خبرنگاران فعال حوزه ثبت احوال از جمله خبرنگار ایرنا ا با اهدای لوح قدردانی شد .

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان ثبت احوال کشور

سازمان ثبت احوال کشور به دلیل دراختیار داشتن اسناد هویت و تابعیت فردی و آمارهای حیاتی یکی از ارکان مهم حکومت تلقی می شود. ارائه خدمات عمومی به آحاد مردم و اطلاعات ویژه جمعیتی به ارکان حکومت از ویژگی های اختصاصی و انحصاری این سازمان است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]