اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395051879914750

وزیر راه و شهرسازی تشریح کرد

پیگیری افزایش سهم بخش راهداری ازاسناد خزانه

کد: 1395051879914750

http://goo.gl/jfZe4s

، تهران , (اخبار رسمی): وزیر راه و شهرسازی گفت: ادارات کل باید جدی‌تر به حوزه توسعه حمل و نقل یکپارچه و ارتباط آن با شهرسازی وارد شوند.

پیگیری افزایش سهم بخش راهداری ازاسناد خزانه

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی ، وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه «انتزاع حوزه راهداری از ادارات کل راه و شهرسازی و الحاق آن‌ها به ادارات کل حمل‌ونقل و پایانه‌های سراسر کشور امکان اعمال مدیریت برای سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و هم ادارات کل راه و شهرسازی را در پی خواهد داشت» گفت: ادارات کل باید جدی‌تر به حوزه توسعه حمل و نقل یکپارچه و ارتباط آن با شهرسازی وارد شوند.

عباس آخوندی  با اشاره به تصمیم اخیر مبنی بر انتزاع حوزه راهداری از ادارات کل راه و شهرسازی و الحاق به ادارات کل حمل‌ونقل و پایانه‌های سراسر کشور اظهار کرد: این اقدام به طور حتم دستاورد روشنی در بر خواهد داشت. سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در مرکز، قدرت سیاست‌گذاری و اجرای تصمیمات را دارد، اما تصمیمات این سازمان در استان‌ها دو پاره می‌شود که این مسئله برای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مشکل‌ساز بوده است.

وی افزود: نکته بعدی نیاز به یک اداره کل راه و شهرسازی برای رسیدگی به مسائل کل راه و شهرسازی است؛ درحالی که اکنون این ادارات کل درگیر رسیدگی به امور راهداری و نگهداری جاده‌ها هستند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نقش وسیع بخش راهداری در ادارات کل راه و شهرسازی گفت: به دلیل وجود کار سنگین راهداری، ادارات کل راه و شهرسازی در استان‌ها با گرفتاری‌های بسیاری در  برنامه‌ریزی شهرسازی، مسکن و راه‌سازی مواجه هستند.

آخوندی بابیان اینکه «این سیاست روشنی است که سازمان‌های مرکزی باید ادارات کلی با کارکرد مشابه در استان‌ها داشته باشند تا بتوانند اعمال سیاست کنند» تصریح کرد: این موضوع جدیدی نیست و کاملا اثبات شده است، اما متاسفانه مورد بی‌توجهی قرار گرفته بود.

وی با توجه به امکان اعمال مدیریت از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و ادارات کل راه و شهرسازی بیان داشت: با انتزاع حوزه راهداری از ادارات کل راه و شهرسازی و الحاق آن‌ها به ادارات کل حمل‌ونقل و پایانه‌های سراسر کشور، ادارات کل راه و شهرسازی در خصوص توسعه شهرسازی، مسکن و حمل و نقل، همچنین توسعه حمل و نقل یکپارچه و ارتباط آن با شهرسازی می‌توانند حضور بهتر و جدی‌تری داشته باشند.

این عضو کابینه دولت تدبیر و امید با تاکید بر اینکه «باید برای همه شهرها تعریفی درست داشته باشیم و بر اساس اندیشه ایران‌شهری نظام حمل و نقل یکپارچه و محلی را تعریف کنیم» گفت: یکپارچه دیدن نظام حمل و نقل در کشور، ارایه تعریفی جامع از نظام حمل و نقل از سوی وزارت راه و شهرسازی، بهسازی بافت‌های ناکارآمد با تمرکز بر ارائه خدمات و توجه به محله محوری از جمله اقداماتی است که در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار دارد و سازمان‌هایی که در استان‌ها تشکیل شده‌اند دستیابی و اجرای کامل آن را در استان‌ها پیگیری و اجرایی خواهند کرد.  

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سهم اندک بخش راهداری از اسناد خزانه خاطرنشان کرد: از سازمان برنامه و بودجه کشور به منظور افزایش سهم راهداری از اسناد خزانه درخواست کرده‌ایم و پیگیری جدی‌تری خواهیم داشت و امیدواریم این سازمان نیز توجه جدی‌تری به این مساله داشته باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت راه و شهرسازی

در تاریخ 31 خرداد 1390 وزارت راه و شهرسازی با رای مجلس شورای اسلامی وسپس تایید شورای نگهبان از ادغام دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تشکیل و مقرر گردید همه امکانات، تعهدات، اعتبارات، نیروی انسانی و اموال منقول و غیر منقول دو وزارتخانه یاد شده به وزارت راه وشهرسازی منتقل گردد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان