اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395051980455596

هاتفی مینایی، رئیس انجمن روغن زیتون اظهار کرد

احتمال آزادسازی واردات زیتون

کد: 1395051980455596

http://goo.gl/3Thh7e

، تهران , (اخبار رسمی): تعرفه واردات زیتون کنسروی در حالی روز یکشنبه از سوی هیات وزیران از 40 درصد به 55 درصد افزایش یافت که رئیس انجمن روغن زیتون معتقد است این اقدام درپی آزاد شدن زیتون کنسروی ناشی از کاهش تولید باشد.

بی تکلیفی دولت از افزایش تعرفه واردات زیتون

به گزارش اخبار رسمی و به نقل از روابط عمومی انجمن کانون صنایع غذایی ایران، سازمان توسعه تجارت اعلام کرد که هیات وزیران تعرفه واردات زیتون را از 40 درصد به 55 دردصد افزایش داده است در حالی که طی چهار - پنج سال گذشته وزارت جهاد کشاورزی واردات زیتون کنسروی را ممنوع اعلام کرده است.

محمد رضا هاتفی مینایی، رئیس انجمن روغن زیتون و زیتون شور اظهار کرد: مشخص نیست که این افزایش تعرفه  واردات این میوه ممنوعه با چه هدفی صورت گرفته است.

به گفته وی با توجه به کاهش مجدد تولید زیتون و با توجه به ممنوع بودن واردات آن تغییر تعرفه واردات این محصول می تواند به دلیل آزاد شدن واردات این محصول باشد و ممکن است در آینده نزدیک واردات این محصول آزاد شود.

هاتفی افزود: تولید زیتون حدود 100 هزار تن در سال است که 50 تا 60 هزار تن ان به کنسرو تبدیل می شود اما با توجه به کاهش تولید ممکن است این مصوبه ابلاغ شده باشد تا در اینده ورادات زیتون کنسروی با تعرفه 55 درصدی آزاد شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کانون انجمن های صنایع غذایی ایران

کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران در سال 1382 با مشارکت انجمن‌های فعال در صنایع غذایی کشور تشکیل شده است. هدف از تشکیل کانون، ایجاد هماهنگی بین تشکل‌های موجود جهت برقراری و حفظ ارتباط منظم با مراجع ذیصلاح و پیگیری مسائل و مشکلات اعضاء به صورت گروهی، برنامه‌ریزی برای ارائه الگوها و طرح‌های کارشناسی و موثر جهت توسعه بهره‌وری و بهبود صنایع غذایی کشور می‌باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]