اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395051980605499

تله مخالفان برجام برای اقتصاد

کد: 1395051980605499

http://goo.gl/88k7qu

، تهران , (اخبار رسمی): پدرام سلطانی، نایب رئیس اتاق ایران معتقد است جوی که مخالفان داخلی و خارجی برجام مبنی بر بالا بردن انتظارات عمومی از دستاوردهای این توافق ایجاد کرده‌اند، منجر به بی‌اهمیت جلوه دادن برجام می‌شود.

تله مخالفان برجام برای اقتصاد

به گزارش اخباررسمی و به نقل از روابط عمومی اتاق ایران، با گذشت یک‌سال از اجرایی شدن برجام، هر روزه دستاوردهای این اقدام توسط موافقین آن برشمرده می‌شود. اما از سویی دیگر، مخالفان اجرایی شدن برجام سعی در بالا بردن انتظارات و توقعات مردم نسبت به نتایج برجام دارند که نهایتا با عملی نشدن این انتظارات، حکم به بی‌نتیجه بودن چنین اقدامی خواهند داد.

پدرام سلطانی، نایب رئیس اتاق ایران نیز چنین اقداماتی را "تله مخالفان برجام" اظهار کرد: «متاسفانه مخالفان برجام تله‌ای برای اقتصاد کشور درست کرده‌اند که القا کنند باید در مدت کوتاه از برجام نتایج بزرگ و سطح بالا بگیریم. طبیعتا برجام تاکنون ثمره‌های زیادی داشته که البته اینها نتایج ابتدایی بوده و تناسبی با نتایج بلندمدتی که از برجام انتظار می‌رود، ندارد.»

او درباره نتایج و دستاوردهای برجام می‌گوید: «هزینه‌های نقل‌و‌انتقال پولی، هزینه‌های لجستیک و حمل‌ونقل، هزینه‌های بیمه و ریسک سیاسی با اجرایی شدن برجام کاهش یافته است. همچنین برجام توانسته قدرت چانه‌زنی ایران را در تجارت با دنیا در موضوع صادرات و واردات افزایش دهد. دسترسی سریع‌تر و آسان‌تر به فناوری نیز از دیگر نتایج آن است که این امور، در همین شش ماهه اتفاق افتاده و هرچه جلوتر رویم این نتایج بزرگ‌تر خواهد شد. جوی که مخالفان داخلی و خارجی برجام مبنی بر بالا بردن انتظارات عمومی از دستاوردهای این توافق ایجاد کرده‌اند، منجر به بی‌اهمیت جلوه دادن برجام می‌شود.»

جزئیات سفر تجار به سوئیس

در راستای افزایش رفت و آمدهای تجار برای رایزنی‌های اقتصادی، اتاق بازرگانی ایران و سوئیس یک هیأت اقتصادی از مدیران ارشد بخشخصوصی را به ریاست پدرام سلطانی، راهی این کشور خواهد کرد. در این سفر که 30 شهریور انجام خواهد شد، از صنایع منتخب نظیر گردشگری، صنایع سنگین، ماشین سازی، بانکداری و تامین سرمایه، پزشکی، دارویی، شیمیایی، کالاهای اساسی و صنایع هوایی نمایندگانی حضور خواهند داشت.

در این سفر دو همایش اقتصادی با حضور فعالان تجاری، اقتصادی و شرکت‌های سوئیسی و ایرانی در دو شهر ژنو و زوریخ برگزار می‌شود و در کنار آن، هیأت تجاری ایرانی امکان ملاقات رو در رو با شرکت های سوئیسی را خواهند داشت.

سلطانی درباره این سفر توضیح می‌دهد: «اقتصاد کشور سوئیس در ابعاد مختلفی اقتصاد توسعه‌یافته و پیشرو در دنیاست. ایران می‌تواند در فناوری،‌ مدیریت و حوزه‌های مختلف خدماتی از فناوری و تکنولوژی این کشور بهره‌مند شود.»

او ادامه می‌دهد: «با توجه به اهمیت کشور سوئیس در اقتصاد اروپا و توسعه‌یافتگی اقتصاد آن و همچنین با توجه به اینکه از سال گذشته تاکنون چندین هیات تجاری از سوئیس به ایران آمده است، در برنامه‌ریزی امور بین‌الملل مقرر شد که امسال هیاتی تجاری به این کشور اعزام کنیم.»

به گفته نایب رئیس اتاق ایران، اشیاق زیادی به کار با کشور سوئیس در فعالان اقتصادی ایران وجود دارد که این سفر می‌تواند مقدمه خوبی برای آغاز ارتباط تجاری با این کشور باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی ایران

در اواسط قرن سیردهم هجری شمسی، نماینده فعال هیات تجار تهران، جاج محمدحسن امین الضرب بود که توانست با حمایت جمعی از بازرگانان، نظر موافق ناصرالدین شاه را برای تشکیل مجلس وکلای تجار ایران جلب کند و شاه هم در 12 شوال سال 1301 هجری قمری (1262 شمسی) اساسنامه این مجلس را تایید کرد. مجلس وکلای تجار ایران که به اختصار آن را «مجلس تجارت» هم می گفتند،

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]