اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395052789625832

معاون شرکت راه آهن خبرداد

ورود3 واگن‌آذری برای خط نخجوان - مشهد

کد: 1395052789625832

http://goo.gl/2p1nky

، تهران , (اخبار رسمی): معاون بهره برداری و سیر و حرکت شرکت راه‌آهن از ورود سه واگن مسافری آذری تحت توافق میان راه آهن ایران و آذربایجان برای بهره‌برداری از راه آهن نخجوان-جلفا-مشهد خبر داد.

ورود3 واگن‌آذری برای خط نخجوان-جلفا-مشهد

به گزارش اخباررسمی به نقل از روابط عمومی راه آهن ، حسین آشوری از راه‌اندازی قطار مسافری مسیر نخجوان-جلفا-مشهد در آینده نزدیک خبر داد و گفت: پیرو توافق راه آهن ایران و جمهوری آذربایجان، سه واگن آذری برای راه اندازی قطار مسافری در مسیر نخجوان-جلفا-مشهد از طریق سرخس در اواخر هفته گذشته وارد کشور شد و علاوه بر انجام مقدامات کار هم اکنون در حال هماهنگی با کشور آذربایجان برای مشخص کردن زمان افتتاح رسمی و شروع کار هستیم.

وی افزود: این قطار مسافری از نخجوان حرکت خود را آغاز می‌کند سپس از مرز جلفا وارد ایران می‌شود و پس از تعویض بوژی در جلفا در ادامه مسیر از طریق تهران تا مشهد سیر خواهد کرد.

معاون بهره‌برداری شرکت راه‌آهن با بیان اینکه «در مجموع نزدیک به 100 مسافر با این سه واگن جابجا می‌شوند» خاطرنشان کرد: راه‌آهن آذربایجان در صورت استقبال مسافران بیشتری از این قطار، واگن‌های بیشتری به این خط اضافه خواهد کرد.

گفتنی است، فاصله نخجوان تا جلفا 45 کیلومتر و از جلفا تا مشهد نزدیک به 2000 کیلومتر است و با این قطار حدود 100 مسافر جابه‌جا می‌شوند. همچنین سهم هر یک از کشورها از قیمت بلیت 50 درصد تعیین شده است که سهم ایران بابت مجوز حق دسترسی و سهم آذربایجان از قبل واگن ها تعمین می‌شود.  

آشوری در ادامه از توافق دیگری با راه آهن آذربایجان در بخش باری خبر داد و یادآور شد: طبق توافق یک ماه قبل میان ایران و آذربایجان تخفیف 40 درصدی برای قطار‌های ترانزیتی در مسیر نخجوان به بنادر جنوبی ایران و برعکس ارائه شده است. این توافق یک ماه قبل انجام شد و امیدواریم با توافق صورت گرفته زمینه حمل کالای ترانزیتی بین بنادر جنوبی کشور و نخجوان فراهم شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران

کشور ایران، در حال حاضر دارای ۱۳۴۳۷ کیلومتر (انتهای سال ۱۳۹۵)شبکه ریلی استاندارد و ۹۶ کیلومتر (میرجاوه-زاهدان) خطوط ریلی عریض است. نگهداری و تعمیر و هم‌چنین بهره‌برداری از شبکه ریلی بر عهده شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران (به عنوان نماینده حاکمیت) در بخش حمل و نقل ریلی است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان