کد: 1395053092295689

دبیر ستاد توسعه فناوری و نوآوری صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی خبر داد

حمایت ازطرح های فناورانه در استانهای ساحلی

کد: 1395053092295689

http://goo.gl/1bcnWD

، تهران , (اخبار رسمی): دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی در جلسه مشترک شرکتهای دانش بنیان بوشهر گفت: توسعه فناوری و اقتصادی در حوزه دریا مستلزم توجه به ظرفیت‌های دریایی در استان‌های ساحلی است.

حمایت ازطرح های فناورانه در استانهای ساحلی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمد سعید سیف دبیر دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی ریاست جمهوری در جلسه مشترک شرکت های دانش بنیان استان بوشهر، با اشاره به اینکه نیاز هر کشور توسعه بازار را در پی خواهد داشت، گفت: چیزی در حدود 12 مایل از نوار ساحلی در اختیار کشورهای ساحلی قرار دارد و مابقی دریاها تقریبا مشاع است، لذا به این صورت نباید پنداشت که تنها خشکی‌ها متعلق به ما است. باید بدانیم دریاهای آزاد و اقیانوس‌ها می‌توانند در اختیار کسانی قرار گیرند که فناوری‌های پیشرفته در اختیار دارند و با این فناوری‌ها، از فرصت‌های موجود در دریاها استفاده می‌کنند.

تشریح ابزار حمایت در استانهای ساحلی از اولویت های ستاد است
سیف با تاکید حمایت ستاد دانش بنیان دریایی در استان های ساحلی و ارائه گزارشی در این خصوص گفت : هدف ستاد تشریح ابزار حمایتی در استان های ساحلی است. 
دبیر ستاد دانش بنیان دریایی در ادامه افزود : نقشه راه فناوری های دریایی توسط این ستاد تدوین شده است و شرکتهای دانش بنیان می توانند با حمایت این ستاد بر اساس اولویت های آن طرح های فناوری تعریف کنند. 
وی گفت : تجاری سازی طرح های دانش بنیان و فناورانه دریایی، حمایت و مشارکت در اجرای طرح‌های کلان فناورانه دریایی و حمایت از طرح های اولویت دار مورد نیاز کشور از جمله اقداماتی است که در سال 1395 از سوی ستاد توسعه فناوری دریایی معاونت علمی و با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان محقق می شود.
دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی گفت: توسعه فناوری و اقتصادی در حوزه دریا مستلزم توجه به ظرفیت‌های دریایی در استان‌های ساحلی است.
در ادامه این نشست در نمایندگان شرکت های دانش بنیان، گزارشی از پیشرفت کار پروژه های دانش بنیان توسط ارائه دادند و نظرات حاضرین مورد بررسی قرار گرفت. 

گفتنی است «اجرای نقشه راه فناوری‌های دریایی کشور»، «حمایت از حضور صنایع دریایی کشور در مجامع بین المللی»، «برگزاری جلسات مشترک با ارگان‌های دریایی و شرکت‌های دانش بنیان»، «اعطای تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان دریایی» و «حمایت از استاندارد سازی تجهیزات دریایی ساخت داخل» از برنامه های این ستاد در سال 95 به شمار می رود.
بر اساس این گزارش، جلسه مشترک شرکت ها دانش بنیان استان بوشهر با حضور دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی ریاست جمهوری و نمایندگانی از پژوهشگاه میگو، شرکت پارس مارین، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، موسسه شهید محلاتی، شورایعالی صنایع دریایی، انجمن مهندسی دریایی ایران به میزبانی پارک علمی و فن آوری بوشهر به میزبانی پارک علمی و فن آور بوشهر برگزار شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف