اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395053194055438

پیشرفت طرح متانول هفتم از74 درصد گذشت

کد: 1395053194055438

http://goo.gl/YLSLdx

، تهران , (اخبار رسمی): ساخت پتروشیمی مرجان تیرماه امسال پیشرفت فیزیکی 3.23 درصد را در مسیر ساخت خود تجربه کرد.

پیشرفت طرح متانول هفتم از74 درصد گذشت

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ، پتروشیمی مرجان یکی از طرح های فعال در فاز 2 پارس جنوبی به شمار می آید که این طرح هم اکنون بر اساس آمارهای موجود تا پایان  تیرماه 74.56 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

با راه اندازی این طرح، ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی کشور سالانه یک میلیون و 650 هزار تن افزوده می شود؛ هم اکنون بیشتر تجهیزات و کالاهای مورد نیاز در طرح متانول هفتم (پتروشیمی مرجان) خریداری شده است و عملیات نصب تجهیزات در حال انجام است.

شرکت سرمایه‌گذاری ساتا 67 درصد از مالکیت سهام مرجان را در اختیار دارد و تاکنون افزون بر 887 میلیارد ریال در این طرح سرمایه‌گذاری‌ کرده است.

پتروشیمی مرجان مجری طرح متانول هفتم در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس است، این طرح یکی از مهمترین طرح های در دست اجرای پتروشیمی کشور در این منطقه به شمار می رود.

ارزش قرارداد واحد متانول شرکت پتروشیمی مرجان 500 میلیون یورو شامل خرید لیسانس، انجام مهندسی اصولی و ارائه خدمات فنی است که بنابر توافق های صورت گرفته در مدت چهار سال اجرا خواهد شد.

خوراک این طرح سالانه 5.1 میلیارد نرمال مترمکعب گاز طبیعی است و پیش بینی شده است که همه خدمات جانبی آن (آب، برق، بخار و اکسیژن) از پتروشیمی دماوند (مجری سرویس های یوتیلیتی واحدهای مستقر در فاز دوم پارس جنوبی) تامین شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت ملی صنایع پتروشیمی

هدف بنیادی شرکت ملی صنایع پتروشیمی برنامه ریزی کلان، سیاست گذاری، تنظیم گری، بسترسازی و پشتیبانی توسعه پایدار صنعت پتروشیمی برای ارتقاء کیفیت زندگی مردم

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، انرژی و صنایع وابسته